Skip to main content

۴ ایده برای بازاریابی ویدئویی

استفاده از ویدئو به اندازه ای همه گیر شده است که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۱ حدود ۸۲درصد حجم اینترنت به محتوای ویدئویی اختصاص پیدا کند.اگر از شما بخواهند بزرگ ترین موتور جست وجوی جهان را نام ببرید در جواب چه پاسخی می دهید؟ مطمئنا بدون ذره ای تأمل می گویید: «گوگل». اما اگر از شما بخواهند دومین موتور جست وجوی بزرگ دنیا را نام ببرید چه می گویید؟ شاید نام بردن از سایت تخصصی محتوای ویدئویی دور از ذهن باشد؛ اما پاسخ صحیح «یوتیوب» است. یوتیوب ماهانه ۱.۵ میلیارد کاربر آنلاین دارد و تنها محلی برای تماشای ویدئوهای طنز نیست، بلکه منبعی برای پاسخ به سؤالات کاربران است.

روزانه یک میلیارد ساعت از ویدئوهای یوتیوب در سراسر جهان دیده می شود و تحقیقات Cisco نشان داده است تا سال ۲۰۲۱ حدود ۸۲درصد حجم اینترنت ویدئو خواهد بود. تمام بازاریابان معتقدند ویدئو نقش مهمی در آینده بازاریابی ایفا خواهد کرد. سؤال این است که کسب وکار شما چگونه از مزایای ویدئو مارکتینگ بهره مند خواهد شد؟ یوتیوب فرصت مناسبی برای بازاریابی ویدئویی برندها فراهم کرده است اما چگونه باید از آن استفاده کرد؟ چهار ایده ای که در ادامه این مقاله بررسی می کنیم به ساختن ویدئوهای جالب، خلاق و درگیرکننده کمک می کنند.

۱- راه حلی برای حل مشکلات ارائه دهید

ویدئوها پلت فرم مناسبی برای پاسخ دادن به سؤالات هستند. سؤال های مشترک مشتری های برند و همچنین سؤال هایی را که خجالت می کشند بپرسند در نظر بگیرید. به عنوان مثال یک رستوران می تواند ویدئویی در مورد آداب انعام دادن به کارمندان رستوران تهیه و آپلود کند. یک طراح جواهر می تواند ویدئویی در مورد نحوه ی تعویض باتری ساعت در اختیار عموم قرار دهد. یک پیمانکار می تواند نحوه ی اندازه گیری مساحت اتاق را در یک ویدئو آموزش دهد. این ویدئوهای نحوه ی انجام کار برای نمایش در جلسات مهم شرکت مناسب نیستند بلکه شرکت را به عنوان منبع خوبی از اطلاعات مفید به کاربر معرفی می کنند.

۲- تفاوت ها را نشان دهید

نشان دادن تفاوت محصولات یکی دیگر از ایده های جالبی است که برای ساختن ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد. در یک ویدئو شرایط استفاده از هر محصول برند و جزئیات کار با آن را برای کاربر توضیح بدهید. این ویدئوها کمک می کنند مشتری راحت تر بین انتخاب محصولات تصمیم بگیرد و از خرید خود راضی باشد.

۳- نحوه انتخاب محصول را توضیح دهید

گاهی اوقات محصولات تبلیغ شده در یوتیوب بسیار پیچیده هستند. ویدئوهایی درست کنید و در آن ها بگویید هنگام خرید چه معیارهایی باید مورد توجه قرار بگیرند. ویژگی های کلیدی محصول، حدود قیمت و سؤال هایی را که باید از فروشنده پرسیده شود، به طور کامل بیان کنید.

۴- نحوه کار با محصول خود را توضیح دهید

تبلیغ ویدئویی محصول باعث می شود مشتری نسبت به خرید محصول مصمم شود یا آن را برای همیشه کنار بگذارد. به عنوان مثال در یک ویدئو به مخاطبان نشان دهید نصب و استفاده از محصولی که تولید کرده اید تا چه اندازه آسان است. در این ویدئوها روی نمایش ویژگی های اصلی تمرکز کنید؛ اما ویژگی های جانبی و فرعی را نیز به طور کامل توضیح دهید. نشان دادن میان برهای نرم افزار و جیب مخفی لباس نمونه هایی از ویژگی های فرعی محصول هستند.

با اضافه کردن ویدئو به استراتژی بازاریابی، کسب وکار شما نیز بخشی از ترافیک حجیم یوتیوب یا دیگر سرویس دهنده ها را به خود اختصاص خواهد داد. مراحل حضور مشتری در هر مرحله از کسب وکار را در نظر بگیرید و برای هر مرحله محتوای ویدئویی تولید کنید. بعد از آماده شدن چند ویدئو، آن ها را به اشتراک بگذارید و برای بالا بردن تعداد بیننده ها تلاش کنید.

از ویدئوهای خلاقانه برای پاسخ به سؤال ها و معرفی آپدیت های محصول استفاده کنید. برای هر ویدئو اقدام به عمل مناسبی در نظر بگیرید، توضیحات متنی مناسب تهیه کنید و تصویر بندانگشتی (Thumbnail) مناسبی برای نمایش محتوای ویدئو تهیه کنید.

منبع: دانالو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!