Skip to main content

How to Read Anyone

آلن پیز استاد زبان بدن(Body Language)، که صاحب آوازه جهانی است؛ وی سالانه کنفرانس ها و سمینارهای متعددی در این زمینه در سرتاسر دنیا برگزار می کند. کلیپ فوق خلاصه گفتگوی تلویزیونی با آلن پیز در خصوص How to Read Anyone می باشد. شما را به دیدن این فیلم جذاب دعوت می کنیم؟

  • مجری

من افراد بسیاری را دیده ام که تسلط خوبی بر زبان بدن خود دارند. این یادگیری یک مهارت است. نظر شما درباره ارائه این گونه ماسک ها چیست؟

  • آلن پیز

افراد زیادی هستند که بطور ارادی، قادر به کنترل زبان بدن خود هستند که ما آنها را دروغگویان حرفه ای می نامیم از قبیل برخی از وکلا متقلب. وکلا وقت حضور در دادگاه، با وجود آگاهی از جرم موکل خود، با مهارت فوق العاده زبان بدنشان، سعی در دفاع از پرونده موکل خود دارند. نمونه متداول دیگر، هنرپیشگان حرفه ای هستند که آنها در نقش شخصیت های گوناگون به خود دروغ می گویند که آن شخص هستند. وقتی آنها در دروغ گفتن به خودشان موفق باشند، به راحتی می توانند احساسات شخص دیگری را تجربه کنند. موفقیت آنها در این کار باعث دریافت جایزه اسکار می شود. اگر شما دروغگوی خوبی در هالیوود باشید، صاحب اسکار می شوید اما اگر همین کار را در سنگاپور یا توکیو انجام دهید، ۱۵ سال به زندان خواهید رفت.

  • مجری

شما چه پیشنهادی در استفاده از زبان بدن (برای اینکه شخصی را از حالت منفی به حالت مثبت تبدیل کنید، طوری که بیشتر پذیرای نظرات باشد) دارید؟

  • آلن پیز

وقتی شخصی را که در حالت منفی است برای اولین بار ملاقات می کنید، به احتمال قوی از وی سیگنالهای منفی دریافت می کنید. حالاتی مثل: به عقب تکیه دادن. معمولاً ما وقتی از شخصی خوشمان نمی آید، دوری می کنیم و سعی به فاصله گرفتن از او را داریم و به سمت افرادی که دوست داریم می رویم و سعی به نزدیک شدن به آنها را داریم.

وقتی افراد به سمت عقب تکیه داده اند و یا دست به سینه نشسته اند و یا پاهای خود را روی یکدیگر انداخته اند و یا چند حرکت را توأم انجام می دهند، در این مواقع احساس می کنید که نزدیک شدن به آنها سخت است. کاملاً درست اندیشیده اید. وقتی در برخورد با افراد، با حالات فوق مواجه می شوید، در این حالات آنها ۴۰% کمتر از زمانی که به سمت جلو مایل هستند قابل نزدیک شدن هستند. این دقیقاً همان سر نخی است که شما به آن نیاز دارید. حالتی را در نظر بگیرید که یک نفر یا صد نفر در یک سمینار و یا کنفرانس حضور دارند که این افراد به سمت عقب نشسته اند و شما قصد دارید آنها را مجبور به تغییر حالتشان کنید. چگونه عمل می کنید؟ من به شما خواهم گفت:

وقتی از آنها سوالی می پرسید، از آنها بخواهید برای پاسخگویی دست خود را بلند کنند. به سمت جلو خم شوند و فرمی را که به آنها داده اید بخوانند. به آنها مطلبی را برای مطالعه بدهید و از آنها بخواهید که آن را بخوانند. از آنها بپرسید آیا می خواهند نکته ای را یادداشت کنند. اگر آنها به سمت جلو تغییر حرکت دهند و وضعیت فیزیکی آنها تغییر کند، در واقع شما توانسته اید ذهن آنها را باز کنید. در این صورت آنها شما را بهتر قبول خواهند کرد و احتمال بیشتری برای بله گفتن آنها وجود دارد. در این صورت فقط شنونده نیستند بلکه گوش خواهند داد.

درباره مترجم و ویراستار

Leave a Reply

شماره تماس جهت مشاوره!