Skip to main content

استراتژی بازاریابی اینترنتی

موفقیت در دنیای دیجیتال نیازمند انسجام در تصمیم گیری های استراتژیک شماست به طوری که با کنترل تمام عوامل کلیدی و با جذب کاربران بتوانید کسب و کار را ارتقاء بخشید.روش‌های مختلفی برای پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین کسب و کارها وجود دارد. اما برای موفقیت بازاریابی آنلاین یک برند لازم نیست تمام روش‌های موجود مورد ارزیابی قرار گیرند تا بهترین روش از بین آن‌ها انتخاب شود. بلکه با توجه به این موضوع که جذب و حفظ مشتریان قلب هر استراتژی بازاریابی آنلاین است می‌توان به بسیاری از اهداف بازاریابی دست پیدا کرد. در این مطلب مهمترین نکاتی که در ارتباط با پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین برندها لازم است مورد توجه قرار گیرند را با هم بررسی می‌کنیم.

تمرکز بر محتوای با کیفیت

یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مخاطبان به صورت آنلاین و جذب مشتری وفادار تولید محتوای با کیفیت برای وب‌سایت‌ها است. البته توجه داشته باشید که یک محتوای با کیفیت می‌تواند از کانال‌های مختلفی مانند وبلاگ، سایت، نشریه و شبکه‌های اجتماعی در اختیار مخاطبان قرار گیرد. نکته‌ی مهمی که در ارتباط با تمرکز بر روی ارائه محتوای با کیفیت وجود دارد و سبب پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین می‌شود عبارتند از :

  • شناخته شدن نام برند در فضای مجازی
  • بهبود رتبه‌ی سایت و بالا آمدن آن در کلمات کلیدی خاص
  • ارائه مطالب و مقالاتی که مردم تمایل زیادی برای اشتراک‌گذاری آن دارند.
  • کمک به ایجاد یک دایرکتوری تخصصی در زمینه‌ی فعالیت شما

محتوایی که در کانال‌های مختلف برند شما منتشر می‌شود باید تعریف واضحی از موضوعات مختلف را در اختیار مخاطب قرار دهد. هدف از تولید محتوا برای سایت‌ها معمولا افزایش فروش نیست. زیرا روش‌های مختلفی مانند بازاریابی ایمیلی نیز می‌تواند در پیشبرد اهداف بازاریابی آنلاین موثر باشد. محتوای سایت‌ها بهتر است اطلاعات مفیدی را به مخاطبان انتقال دهد.

البته نکته‌ای که در این زمینه قابل چشم‌پوشی نیست این است که معمولا سایت‌هایی که محتوای با کیفیت ارائه می‌دهند نرخ کلیک بالایی دارند. این افزایش تعامل با کاربران می‌تواند سبب افزایش فروش نیز شود.

در مجموع می‌توان گفت تولید محتوای با کیفیت و انتشار منظم آن می‌تواند با بهبود رتبه و سئوی سایت به پیشبرداستراتژی بازاریابی آنلاین کسب و کارها کمک زیادی کند.

توجه به بهبود نسخه‌ی موبایلی سایت‌ها

امروزه اگر به عنوان یک کسب و کار یا برند توجهی به بهبود نسخه‌ی موبایلی سایت‌های خود نداشته باشید استراتژی بازاریابی آنلاین شما دچار مشکلات بسیاری خواهد شد. زیرا با توجه به افزایش استفاده از تلفن همراه هوشمند توسط مخاطبان، بهبود نسخه‌ی موبایلی سایت‌ها می‌تواند نقش موثری در افزایش زمان حضور در سایت کاربران و بهبود سئوی سایت‌ها داشته باشد. بنابراین توجه به نسخه موبایلی سایت‌ها و بهبود واسط کاربری آن می‌تواند سایت کسب و کار شما را کاربر پسندانه‌تر کرده و نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین شما داشته باشد.

بهینه‌سازی نتایج جستجوی مخاطبان با داده‌های ساختار یافته

بهینه‌سازی نتایج جستجوی کاربران در سایت و دستیابی به اطلاعات مورد نیازشان تاثیر به سزایی در پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین شما خواهد داشت. به این ترتیب که وقتی کاربری با جستجوی کلمه‌ی کلیدی مورد نظر خود به سایت شما هدایت می‌شود. به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید محصول خاصی است. در صورتی که سایت شما بتواند اطلاعات مورد نیاز او را در اختیارش قرار داده و برایش مفید باشد. مطمئنا این کاربر به یکی از مخاطبان وفادار شما تبدیل خواهد شد.

همانگونه که می‌دانید نیز مخاطبان وفادار مشتریان بالقوه‌ای هستند که می‌توانند به سرعت به استراتژی بازاریابی اینترنتی مشتریان بالفعل شما نیز تبدیل شوند. بنابراین در انتخاب عنوان و برچسب مطالب خود دقت لازم را داشته باشید. به منظور موفقیت بیشتر در زمینه‌ی بهینه‌سازی نتایج جستجو نیز بهتر است فرد متخصصی را به عنوان مدیر سایت خود استخدام کنید.

فعالیت هدفمند در شبکه‌های اجتماعی

امروزه شبکه‌های اجتماعی قوی‌ترین ابزار برای پیشبرد استراتژی بازاریابی آنلاین کسب و کارها هستند. از این رو فعالیت هدفمند و سازمان‌یافته در این رسانه‌ها می‌تواند نقش موثری در موفقیت استراتژی بازاریابی آن‌ها داشته باشد. به منظور پوشش کامل اهداف برندها و کسب و کارها نیز لازم است کسی که مدیریت شبکه‌های اجتماعی برندها را بر عهده می‌گیرد متخصص و خلاق باشد. زیرا انتشار محتوای تعاملی و اجرای بازاریابی ویدیویی توسط افراد خبره می‌تواند تا حد زیادی می‌تواند اهداف بازاریابی کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

جالب است بدانید بسیاری از برندها بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را مدتها قبل از ارائه محصولات خود آغاز می‌کنند. تا هنگام ارائه محصول خود به بازار نام برندشان در میان مخاطبان جا افتاده باشد. تعامل با مخاطبان و پاسخ به سوالات آن‌ها نیز نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برندها که زیر مجموعه‌ای از استراتژی بازاریابی آنلاین است دارد.

منبع: گویا آی تی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!