ب,به فرهنگ مشتریان خود توجه نکرد!

Pillsbury به فرهنگ مشتریان خود توجه نکرد!

هرگز شخصی را به درستی نخواهید شناخت مگر اینکه در جلد او رفته و به مسائل از دید او بنگرید. خرید های مصرف کننده شدیداً تحت تاثیر خصوصیات فرهنگی، اجتماعی، شخصی و روانی آنها است. اگرچه این عوامل خارج از کنترل بازاریاب است اما توجه به آنها بسیار اهمیت دارد زیرا هدف بازاریابی تامین و برآورده کردن نیازهای مشتریان است. از آنجایی که رفتار خرید هیچ گاه ساده نیست و مشتری ممکن است در آخرین لحظه نظر خود را درباره خرید تغییر دهد پس داشتن درک صحیحی از آن برای یک بازاریاب حرفه ای الزامی است. در این قسمت و قسمت های بعد می خواهیم نقش هر کدام از خصوصیات فردی رفتار خریدار را بر روی خریدهایی که انجام می دهد بررسی کنیم.

اولین و مهمترین عامل را می توان به عوامل فرهنگی اختصاص داد زیرا این عوامل دارای بیشترین و عمیق ترین تاثیرات بر رفتار مصرف کننده هستند به همین دلیل لازمه موفقیت بازاریاب، مطالعه فرهنگ های مختلف است. فرهنگ بخشی از محیط پیرامون انسان است که توسط خود اوساخته شده و از مجموعه دانش، اعتقادات، هنر ، معنویات  و دیگر توانمندی ها و عادات انسان ها به عنوان اعضای جامعه تشکیل شده است. شیوه مصرف مردم، اولین نیازهایی که برای ارضای آن تلاش می کنند و شیوه ارضای آن ها توابعی از فرهنگ آنان است.

بازاریاب همواره با فرهنگ مردم بازار در ارتباط است بنابراین همه فعالیت های او باید با توجه به فرهنگ بازار باشد. نماد های تبلیغاتی، قیمت گذاری، کانال های توزیع، بسته بندی و سبک کالا باید از نظر فرهنگ جامعه مورد هدف، قابل پذیرش باشد. با توجه به پذیرش، مقاومت و رد کردن تلاش های بازاریاب توسط یک فرهنگ، می توان در مورد آن به قضاوت پرداخت. نحوه تعامل این تلاش ها با یک فرهنگ، میزان موفقیت و یا شکست تلاش های بازاریابی را مشخص می کند. شرکت های موفق همواره در یک چیز مشترک بوده اند و آن پاسخگویی مناسب به آداب و رسوم محلی بوده است.

PILLUSBURY

عدم توجه به فرهنگ ها شما را دچار مشکلاتی خواهد کرد که شرکت پیلس بری(Pillsbury) هنگامی که تصمیم گرفت قوطی ذرت های شیرینش را وارد بازار کند با آن مواجه شد. زیرا در شمال فرانسه ذرت را بر روی سالاد خود می ریزند و می خورند اما فرانسوی های جنوب ذرت را همراه با ساندویچ خود میل می کنند و شیرینی آن را دوست ندارند. بنابراین او مجبور شد محصول خود را با دو مدل مطابق با فرهنگ مردم ارائه کند.

ادامه دارد…

 

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید