Skip to main content

توجه به DNA گردشگری کشور و ساخت برند در بازاریابی گردشگری

توجه به DNA گردشگری کشور و ساخت برند در بازاریابی گردشگری

داشتن برند در صنعت گردشگری هر کشوری می تواند بازاریابی گردشگری را متحول کند. برای ساخت یک برند گردشگری باید چندین مرحله را طی کرد که در مطلب قبلی به سه گام مورد نیاز توجه کردیم و در این مطلب به ادامه ی این مبحث می پردازیم.

چهارمین گام در آموزش ساخت برند در بازاریابی گردشگری:

گام چهارم در ساخت برند گردشگری داشتن برندی ساده اما جذاب است. بازاریابی گردشگری هر کشوری نیازمند این است که با ساختن برندی مناسب بتواند گردشگران را جذب کند در این راستا برندی که در  زمینه ی گردشگری ساخته می شود باید ساده اما جذاب باشد و این قابلیت را داشته باشد تا در تبلیغ ها از آن استفاده کرد. اگر برندی جذاب نباشد نمی تواند بازاریابی گردشگری را متحول کند. هر برندی نیازمند جذابیت است اما اگر بتوان این جذابیت را با سادگی توام کرد می توان بازاریابی گردشگری را رونق بخشید.

پنجمین گام در آموزش ساخت برند در بازاریابی گردشگری:

پنجمین گام در ساخت برند گردشگری این است که بازاریابان این صنعت در راستای بهتر شدن عملکرد صنعت گردشگری، کارایی و اثر بخشی برند را مورد تحلیل قرار دهند. برند ها نیز تاریخ انقضا دارند! یادتان باشد این مسئله در بازاریابی گردشگری هم صدق می کند. ممکن است در دوره ایی از زمان برند گردشگری کشور شما قابلیت خود را با توجه به شرایط بازار از دست دهد در چنین حالتی بازاریابان صنعت گردشگری باید تلاش کنند تا برندی را ایجاد کنند که کارایی و اثربخشی به روزتری داشته باشد.

ششمین و آخرین گام در آموزش ساخت برند در بازاریابی گردشگری:

در ششمین گام برای ساخت یک برند گردشگری از هرم نام تجاری استفاده کنید. به این منظور دارایی های اصلی گردشگری کشور خود را در نظر بگیرید سپس، به بررسی این مسئله بپردازید که گردشگران چه احساسی از بازدید از کشور شما دارند؟ و کشور شما را چگونه توصیف می کنند؟ همچنین این نکته را حتما در نظر بگیرید که کشور شما چه ویژگیِ منحصر به فردی نسبت به رقیبان خود در بازاریابی گردشگری دارد و در آخرین گام استفاده از هرم نام تجاری به DNA   اصلی کشور خودتان در بازاریابی گردشگری توجه کنید این بدین معناست که خاص ترین عنصر اصلی گردشگری کشور خودتان را پیدا کنید زیرا این مرحله یعنی تضمین موفقیت شما در ساخت برند در بازاریابی گردشگری!

اگر بتوان گام هایی را که در این مطلب و مطلب پشین به آن اشاره شد به درستی پیمود می توان برندی مناسب را در صنعت گردشگری ساخت و بازاریابی گردشگری ایران را متحول و پُررونق نمود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!