Skip to main content

۵ راه برای بازاریابی محتوا در صنعت توریسم…

همان طور که در مطلب قبلی، در مورد نقش بازاریابی محتوا در صنعت توریسم صحبت شد، در این مطلب نیز در ادامه سلسله مطلب های قبلی باید  به این نکته توجه کنیم که بازاریابی محتوا بهترین راه یا شاید آخرین روش باقی مانده از انواع بازاریابی می‌ باشد.

بازاریابی محتوا بطور کامل برای ایجاد و پرورش روابط با مشتریان در هر وسعت مناسب می باشد. این نوع بازاریابی مطمئنا در تمام صنایع کاربرد دارد که صنعت توریست نیز یکی از آن ها می‌ باشد. روشی که با آن می توان با مشتری های بالقوه صحبت کرد و نظر آن ها را با محتوای ارزشمند، مفید و مرتبط جلب کرد. این محتوا می تواند شامل

  • فیلم
  • عکس
  • پادکست
  • توضیح ها
  • سفرنامه و
  • سرگرمی باشد که در زمان مناسب و درجای مناسب منتشر می شود.

سایت تخصصی بازاریابی و بازرگانی مستر ویزیتور نیز قبلا مطلبی را با نام محتوا اینتراکتیو یا تعاملی منتشر کرده که مطالعه آن می تواند دید خوبی به شما بدهد.

۵ راه برای بازاریابی محتوا در صنعت توریسم

در اینجا چند روش  برای برند های مسافرتی که می توانند موفقیت های خود را در بازاریابی محتوا افزایش بدهند، پیشنهاد می ‌شود:

  • به طور دقیق و شفاف مشتریان خود و بازار هدف را بشناسید:

قبل از هر نکته به سوال های مشتریان خود گوش دهید: بهترین راه برای تلف نشدن وقت در تور های داخل شهر چیست؟ بهترین مکان برای خرید های صنایع دستی کجاست؟ بازاریاب‌ های محتوا باید به تمام سوال ها توجه کنند که این پیش نیاز تدوین برنامه  بازاریابی محتوا است. اطلاع از عادت ها، نگرانی ‌ها، علایق‌ و نکته های مورد توجه مشتریان، کلید موفقیت بازاریابی محتوا است.

  • نباید در مورد شرکت یا موسسه خود به طور واضح صحبت کرد:

مشتریان بالقوه علاقه ندارند از شرکت شما در محتوا هایتان اسمی ببینند، ما بهترین تور هستیم! هتل‌ های ما جزو ۳ هتل برتر است. اگر به سوال ها یا دغدغه مشتریان توجه شود، بازاریاب های محتوا به این نکته پی خواهند برد که دغدغه اصلی مشتریان تعریف شنیدن از مجموعه شما نیست. دربازاریابی محتوا باید به این نکته توجه کرد که مشتری داستان می خرد نه تبلیغ.

  • نقشه محتوا برای مسیر خرید مشتری باید رسم شود:

توریست ها برای انتخاب کشور و موسسه خدماتی، بسیار پیچیده تصمیم گیری می‌ کنند. بر طبق نظر گوگل مسافران حدود ۲۲ سایت را برای رزرو کردن چک می ‌کنند. (تحقیق های گوگل و دیگر مرکز های معتبر جزو منابع اصلی برای تدوین بازاریابی محتوا می باشد)

طبقه بندی زیر نمونه ای از نقشه خرید مشتری برای بازاریابی محتوا را نشان می‌ دهد:

۵۱ درصد از توریست ‌ها در زمان برنامه ریزی، مطلب های مرتبط با مقصد را چک می کنند. ۴۹ درصد مطلب های مرتبط با فعالیت ها را چک می کنند زمانی که آن ها به فرصت های امکانات متعدد برخورد می کنند. ۴۹ درصد مطلب های مربوط به قیمت ها را چک می کنند.

  • در جایی که مشتریانتان هستند قرار بگیرید:

در بازاریابی محتوا فقط جواب دادن به سوال مشتریان کافی نیست بلکه باید منابع جستجو کردن کردن آن ها را نیز پیدا و بررسی کرد تا متوجه درخواست‌ های آن ها و نیازهایشان باشیم.

به تولید محتوا توسط مشتری فکر کنید:

در بازاریابی محتوا یک موقعیت بزرگ برای کمپانی ‌ها وجود دارد  تا از مشتریان قبلی خود استفاده مناسب کنند در چنین شرایطی  نه تنها تعداد محتوا شما افزایش می ‌یابد بلکه از طریق محتوای آن ها می توان خدمات خود را از قبیل: انواع تور ها، هتل‌ ها و فعالیت‌ های خود را برای مشتریان بالقوه آماده کنید. ۹۵درصد از مشتریان آینده، مطلب های نوشته شده توسط مشتریان قبلی را با اعتماد مطالعه می کنند زیرا نویسندگان این متن ها را ذی ‌نفع نمی دانند و این یکی از روش های بازاریابی محتوا در هر صنعتی است.

در آینده درسایت تخصصی بازاریابی و بازرگانی مسترویزیتور بیشتر به بحث بازاریابی محتوا در صنعت توریست می ‌پردازیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!