آقای بازاریاب، حامی کالای ایرانی
?>

فرهنگ عامه یا فرهنگ کوچه و بازار ( فولک لوریک ) مفاهیم گسترده ایی را در آموزش بازاریابی گردشگری به خود اختصاص می دهند. این مفاهیم زیر بخش های متنوع و جذابی را شامل می شود که در صورت استفاده ی بهینه از آن جذب گردشگر در حوزه ی فعالیت های گردشگری می تواند ارتقا چشمگیر داسته باشد. در آموزش بازاریابی گردشگری استفاده از فولک لور هر ملتی آن چنان مهم است که می تواند ساعت ها بحث و گفت و گو در حوزه ی پیرامونی آن برای بازاریاب ها را پیش آورد با این حال آن چه که مهم است، این است که آموزش بازاریابی گردشگری بر مفاهیمی از فرهنگ فولک لور پی ریزی شود که دارای جذابیت خاص و منحصر به فرد است.

عزاداری ها و آموزش بازاریابی گردشگری

عزاداری های هر ملتی بخش عظمیی را در فرهنگ فولک لور هر کشور به خود اختصاص می دهد. این بخش در حوزه ی گردشگری ایران نیز بسیار پُر رنگ است. یکی از بخش های عزاداری ایرانیان که نقش مهمی را در آموزش بازاریابی گردشگری آن ها دارد عزاداری های مرتبط با ایام محرم است. بخشی از عزاداری های ایرانیان در این حوزه، تعزیه است که به یکی از سنت های عزاداری در ایران تبدیل شده است. تعزیه می تواند در آموزش بازاریابی گردشگری به زیربخش های متعددی تقسیم شود اما مهم ترین آن ها، تعزیه ی شب تاسوعا و عاشورا در ایران است که از گذشته های دور تا به امروز مخاطبان زیادی داشته است، با این وجود گردشگران خارجی نیز از توجه به این حوزه غافل نبوده اند. امروزه در کشور در منطقه های کمی تعزیه برپا می شود اما، هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی برای دیدن این بخش از فرهنگ فولک لور به مناطقی از ایران که در آن تعزیه برپا می شود سفر می کنند به همین علت سرمایه گذاری در این بخش می تواند سود زیادی را عاید صنعت گردشگری ایران نماید و آموزش بازاریابی گردشگری را متحول کند.

به بیان دیگر، آموزش بازاریابی گردشگری در حوزه ی مراسم و سوگواری های هر ملتی می تواند حتی در زمانی که ملتی در غم و اندوه های ملی و مذهبی یا اساطیری خود هستند چرخه ی صنعت گردشگری آن ها را با ترازی مثبت به پیش برد.

تهیه و تدوین: تیم تولید محتوا


ممکن است به مطالب زیر علاقه مند باشید:

برندسازی به شیوه ی فولک لوریک

تعزیه عامل جذب توریست

تأثیر فولک لور تاریخی بر بازاریابی گردشگری

فقط عاشق ایران نباشید …فولک لور ایران را هم دوست داشته باشید

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *