Skip to main content

۱۳ فیلمی که هربازاریاب باید ببیند

۱۳ فیلمی که هربازاریاب باید ببیند

در سینما بسیاری از فیلم‌ها با هدف سرگرمی و بعضی دیگر بر مبنای یک داستان واقعی و در مورد کسب وکار، کارآفرینی و تجارت ساخته می شوند. ولی در بین، چند فیلم شاخص وجود دارد که برای افرادی که به بازاریابی علاقه دارند، می توانند مفید باشند. در زیر با این فیلم ها آشنا می شویم:

 ۱) Wall Street

ماجرای یک سهام دار طمعکار را بیان می کند که به شدت علاقه دارد سریعا رشد کند و به قله برسد ولی در این مسیر مجبور می شود به بعضی فعالیت های غیر قانونی دست بزند.

 ۲) Joneses

ماجرای یک خانواده مرفه که بعد از مدتی می فهمند خانواده نیستند، بلکه بازیگرانی هستند که توسط یک شرکت بازاریابی استخدام شده اند تا محصولاتی را بفروشند. این فیلم نکات جالبی در مورد نحوه رفتار مردم در موقعیت های مختلف را در بر دارد.

۳) Moneyball

یک روایت واقعی از “بیلی بین” مدیر ناموفق یک تیم بیسبال است. او با نتایج بسیار ضعیفی که کسب کرده و دو تن از بهترین بازیکنان خود را از دست داده و به خاطر همین موضوع تیم او در آستانه فروپاشی قرار گرفته است، اما بیلی بین بر اساس یک سری معادله های ریاضی سعی می کند که این بحران را مدیریت کند!

 ۴) Glengarry Glen Ross

ماجرای چهار فروشنده یک شرکت مشاور املاک که تهدید به اخراج می شوند. در یک جلسه برای چهار کارمند شرکت مسابقه ای ترتیب داده می شود. در این مسابقه هر کسی که بیشتر از بقیه کار کند یک اتومبیل کادیلاک الدرادو می گیرد، نفر دوم یک دست کارد استیک خوری و دو نفر دیگر هم اخراج می شوند.

۵) The Damned United

این فیلم داستان واقعی برایان کلاگ مربی لیدزیونایتد را بازگو می کند که نه تنها یک فیلم انگیزشی قوی است بلکه درس های ارزشمندی در حوزه مدیریت دارد.

 ۶) Flash of Genius

بر اساس داستان واقعی یک مخترع آمریکایی به نام روبرت کیارنز که سازنده برف پاک کن هایی است که همه ما در خودروهایمان امروزه استفاده می کنیم. این فیلم، تلاش این مخترع از حق مالکیت اختراع و ایستادگی یک مرد در برابر یک شرکت بزرگ است. علاوه برآن، این فیلم نمایشی از نحوه نوآوری و توسعه محصول نیز می باشد.

 ۷) Pirates of the Silicon Valley

این فیلم نگاهی به زندگی بیل گیتس و استیو جابز دو غول تکنولوژی دنیا می کند و درس های ارزشمندی در حوزه بازاریابی و مدیریت دارد.

 ۸) Up in the Air

این فیلم داستان مردی به نام رایان بینگهام را بیان می کند که با هواپیما به شرکت های مختلف سفر می کند و کار اخراج کردن کارمندان شرکت های مختلف را به عهده می گیرد، اما زمانی که خودش توسط شرکت خودش اخراج می شود با واقعیت های زندگی و دنیای کسب وکار روبرو می شود. این فیلم چون با مفاهیم مدیریت نیروی انسانی و نحوه برخورد با انسان ها سروکار دارد فیلم بسیار خوبی برای دانشجویان بازاریابی و مدیریت است.

 ۹) Thank You for Smoking

این فیلم داستان مردی است که از مهارت های سخنرانی خود برای دفاع از تنباکو و سیگار در مقابل مخالفان استفاده می کند. در واقع داستان بازاریابی است برای چیزی که مردم را می کشد و درس هایی در مورد اخلاق در بازاریابی و کسب وکار در بر دارد.

 ۱۰) The Pursuit of happiness

 این فیلم ماجرای مردی به نام کریستوفر گاردنر را روایت می کند که قصد دارد یک کارگزار بورس شود و همزمان برای فروش یک دستگاه پزشکی و تامین مخارج زندگی و محافظت از پسر کوچکش تلاش می کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم هایی است که اهمیت پشتکار و ایمان به اهداف را نشان می دهد.

۱۱) Invictus

ماجرای یک تیم راگبی در آفریقای جنوبی است که توسط نلسون ماندلا تشویق به قهرمانی در جام جهانی می شود. این فیلم درس های زیادی در مورد نقش رهبری و اهمیت پایبندی به اهداف را در خود دارد و راه های کار تیمی و انگیزه دادن به یک تیم را نشان می دهد.

 ۱۲) Inside Job

مستندی است برای کسانی که فعالیت خود را در دنیای واقعی کسب و کار به تازگی شروع کرده اند. این فیلم در واقع ماجرای بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ را بیان می کند و نشان می دهد که چگونه قدرت کنترل نشده و طمع عده ای محدود می تواند جهان را نابود کند.

 ۱۳) Network

داستان یک مجری تلویزیون به نام هاوارد بیال را بیان می کند که توسط شرکت تلویزیونی که در آن کار می کند کشته می شود. این فیلم در مورد عوام فریبی در کسب وکار، درس هایی برای گفتن دارد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!