Skip to main content

۱۰ دلیل برتری بازاریابی محتوا نسبت به دیگر انواع بازاریابی

بازاریابی محتوا را امروزه نه تنها یکی از راه‌ های بازاریابی می دانند، بلکه این نوع از بازاریابی را آخرین راه از راه ‌های بازاریابی می ‌دانند.

همان طور که ست گادین می گوید دوره انواع روش‌ های بازاریابی و تبلیغ ها به سر آمده و راه باقی مانده بازاریابی محتوا می‌ باشد.

۱۰ دلیل برتری بازاریابی محتوا نسبت به دیگر انواع بازاریابی

۲۰۰ میلیون نفر در حال حاضر از اد بلاکر استفاده می‌ کنند.

شرکت‌ ها بودجه ‌های سنگینی را صرف تبلیغ می ‌کنند و امروزه سازمان‌ های تبلیغاتی پیشنهاد می ‌کنند که باید هزینه ‌ها هدفمند باشند مثلاً دیگر زمان آن گذشته که پول برای بیلبرد پرداخت شود، شما باید بیایید و داخل وب‌سایت‌ ها  هزینه کنید و تبلیغ خود را در آن جا به صورت بنر یا پاپ آپ قرار دهید، که گاهی نیز با بازاریابی محتوا نیز اشتباه گرفته می‌شود اما، نکته مهم این است که در تابستان پارسال ۲۰۰ میلیون نفر نرم‌افزار های اد بلاکر (نرم افزار های حذف انواع تبلیغ) را دانلود کرده ‌اند. در صورتی که در بازاریابی محتوا این گونه نرم ‌افزار ها مانعی برای ما نمی باشند. البته این گونه نرم‌افزار ها کمکی به مخاطبین و هزینه سنگین به افرادی که به تبلیغ های اینترنتی روی آورده اند وارد می‌کنند.

استراتژیست های بازاریابی محتوا ۸ برابر ترافیک بیشتری را نسبت به سایت ‌هایی که استراتژیست محتوا ندارند تجربه می‌کنند.

در بازاریابی محتوا اتصال دادن محتوای با کیفیت بسیار سخت است اما، نتیجه نهایی نشان دهنده ی ارزش این کار است. افرادی که در جهان بازاریابی محتوا به مقامی رسیده ‌اند به این نکته ایمان دارند که باید قلب‌ های استفاده کننده ی محتوا را بدست آورد البته؛ با محتوا های چند مرحله ای.

اگر نگاهی به مجله های معتبر بیاندازید، متوجه محتوای با کیفیت و نتایج آن خواهید شد، بعضی از مطلب های آن ها به بیش از ۱ میلیون بازدید کننده یونیک در ماه می رسند. این ها اتفاقی نیستند. مردم به دنبال محتوای مفید اینتراکتیو هستند و این را نویسندگان این مجله ها می دانند. یا خود سایت موسسه بازاریابی محتوا (contentmarketinginstitute) را اگر جستجو کنید می ‌توانید مطالبی را پیدا کنید که به وسیله کاربران تا حدود هزار مرتبه باز پخش می ‌شود. خود این سایت دسته بندی های مفیدی را در مورد بازاریابی محتوا دارد از قبیل:

  • مقاله ها                                                  
  • منابع
  • تحقیق ها
  • رویداد ها
  • دوره‌ ها
  • مجله

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!