اهمیت بازاریابی الکترونیکی در جهان امروز

درست در زمانی که بازاریابی الکترونیکی اوج گرفت، بسیاری از شرکت ها تلاش کردند از این نوع بازاریابی استفاده کنند. به مرور زمان شرکت ها متوجه ی نکته ایی شده بودند که در جهان امروز داشتن بازاریابانی که قابلیت های فنیِ خوبی دارند به تنهایی برای موفقیت کفایت نمی کند.

اهمیت بازاریابی الکترونیکی در جهان امروز

مدیران شرکت ها متوجه این مسئله شده بودند که اگر قرار است شرکت از بازاریابی الکترونیکی بهره ببرد، بازاریابان شرکت هم باید با فرآیند تکنولوژی های جدید آشنا شوند در غیر اینصورت شرکت نمی تواند به رقابت خوبی با رقیبانشان بپردازد.کارکنان و بازاریابان شرکت ها نیز دریافتند که برای اینکه بتوانند در بازاریابی الکترونیکی موفق شوند باید با اینترنت و کانال های مستقیم بیشتر آشنا شوند. به همین دلیل استفاده از اینترنت برای بازاریابانی که تمایل داشتند در حوزه ی بازاریابی الکترونیکی فعالیت کنند به یک ضرورت تبدیل شد.

تبلیغات

به مرور بازاریابی الکترونیکی به سمت، آگهی ها تبلیغی آنلاین نیز تمایل پیدا کرد. زیرا در این نوع بازاریابی همان طور که از نامش مشخص است؛ حدود ۹۰ درصد فعالیت ها به صورت آنلاین انجام می شود و بحث تبلیغات نیز از این قاعده مستثنی نبود. تبلیغ های آنلاین بخش مهمی در بازاریابی الکترونیکی محسوب می شوند.

پست الکترونیک

یکی دیگر از بخش های مهم در بازاریابی الکترونیکی استفاده از پست الکترونیک است. این بخش در این نوع بازاریابی به این معناست که؛ مشتریان پرسش ها یا نظرات و انتقادات خود را از طریق پست الکترونیک به اطلاع بازاریابان شرکت برسانند. بعلاوه می توان از طریق پست الکترونیک با مشتریان ارتباط بهتری برقرار کرد و آن ها را از حراجی ها و تخفیفات مطلع کرد یا بر مبنای مناسبت های مختلف در تقویم؛ برای آن ها پیام های مختلفی ارسال کرد. نکته مهم در استفاده از پست الکترونیک این است؛ که بازاریابان باید به مشتری سریع پاسخ دهند و اینگونه نباشد که مثلا پس از گذشت سه هفته به پست الکترونیک مشتری پاسخ داده شود.

آن چه که در بازاریابی الکترونیکی مهم است آنلاین بودن و سرعت به همراه دقت است.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

 

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید