Skip to main content

۴ نمونه از بزرگترین چالش های بازاریابی صنعتی در سال ۲۰۱۷

براساس گزارش اخیر تحقیقات بازار انجام شده توسط ENGINEERING.com در خصوص هزینه های بازاریابی در سال ۲۰۱۷، بودجه اختصاص یافته به بازاریابی در حال افزایش است زیرا شرکت های بیشتری و بیشتر ارزش بازاریابی را برای تمام جنبه های کسب و کار خود تشخیص داده اند. با این وجود، شرکت ها هنوز با چالش های مختلفی روبرو هستند، زمانیکه یک استراتژی موفق بازاریابی را ایجاد مینمایند و نوار موفقیت موثر آن رو به صعود میرو، توقعات نیز نیز همزمان با آن بالا میروند. در اینجا به برخی از چالش هایی که به گفته بازاریابان در این سال با آن روبرو بودند آورده شده است

ایمنی بیشتر

افرادی که به نظرسنجی ENGINEERING.com پاسخ داده اند، نه تنها خبر از استفاده بیشتر و بیشتر از منابع داده اند، بلکه حتی برآورد کرده اند که استفاده نسل آینده این منابع بیشتر خواهد شد.،۷۰ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی در این بخش بر اساس تعداد تولیدکنندگان مورد بررسی قرار گرفته اند – که در سال گذشته ۵۳٪ جهش داشته اند – و ۵۶ درصد گفته اند که تأمین بیشتر منابع، چالش شماره ۱ سال ۲۰۱۷بوده است. با چشم اندازهای امروزی، پیشرفت تا حد زیادی به کیفیت خوب بستگی دارد. سیستم های بازاریابی خودکار و پایگاه های CRM مانند HubSpot و Pardo کمک می کنند تا اطلاعات مربوط به رهبران بازار با توجه به منبع اصلی ردیابی شوند: کدام فرم اطلاعاتی را به شما ارائه می کند؟ آنها در کدام صنعت هستند؟ آیا شرایط فروش را دارند؟ با ردیابی اطلاعات بحرانی در مورد سفرهای خرید این رهبران، بازاریابان توانایی واضح تر نشان دادن بازده کار خود را دارند.

چشم انداز افرادی که درباره شرکت شما نشنیده اند

آچینتا میترا، عضو هیئت تحریریه و مهندس بازاریابی، اشاره می کند که نیاز به رهبران بیشتر به چالش افزایش آگاهی مردم نسبت به برند، ارتباط دارد. بخصوص در بازاریابی صنعتی. همانطور که شاون فیتزجرالد، موسس سرویس بازاریابی توماس اغلب می گوید، مردم فقط برای سرگرمی به وب سایت های تولید صنعتی نمی آیند – آنها معمولا می دانند که چه چیزی نیاز دارند یا باید بدنبال چه چیزی باشند پس، چالش این بخش در این است که اطمینان یابید تیم بازاریابی در زمان مناسب، شرکت شما را در مقابل دیدگان افراد مناسب قرار می دهند. بدین منظور ایجاد یک محتوای بازاریابی تاثیر گذار برای بسیاری از بخش های مختلف سفر خریداران ضروری است؛ برای مثال، یک کتاب آنلاین با جزییات کامل، زمانیکه آن ها در مرحله خرید هستند، میتواند به آن ها در پروسه تصمیم گیری کمک کند. قرار گرفتن در مقابل دیدگان مخاطب زمانی که آنها تمام گزینه ها را بررسی میکنند، میتواند به ایجاد و حفظ آگاهی در مشتریان کمک کند – و کار را زمانی که وقت مذاکره می رسد، برای تیم فروش شما آسان نماید. 

 کار با بودجه بسیار اندک

اگرچه این نظرسنجی یک روند صعودی را در بودجه های بازاریابی سال ۲۰۱۷ گزارش میدهد (با توجه به گفته های بازاریابان که بیشتر به رشد ۲/۵درصدی اشاره داشته اند تا کم شدن آن)، ۳۱ درصد از پاسخ دهندگان همچنان با کمبود منابع مبارزه می کنند. هنگامی که بودجه بازاریابی محدود است، توجه به اینکه صرف این پول اندک نتایجی با کیفیت بالا ایجاد میکند، بسیار مهم است. برای بدست آوردن ایده هایی از مؤثرترین روش های بازاریابی که می توان از آن ها با بودجه اندک استفاده کرد، می توان به مناطقی نگاه کرد که در آن “شرکت کنندگان برتر” – شرکت هایی که از رشد صنعت خود خارج می شوند – در آن نقاط به نتیجه رسیده اند. بخش هایی که آنها بیشترین پول خود را به آن اختصاص می دهند کدام است؟ ایجاد و توزیع محتوا: ۷۲٪ و ۶۹٪ از پاسخ دهندگان قصد دارند حداقل ۱۰٪ از بودجه خود را به این کار اختصاص دهند. در حال حاضر این یکی از چالش های بزرگ سال ۲۰۱۷ می باشد. 

ایجاد محتوای درگیر

مدیر ENGINEERING.com جان هیز، به یک پارادوکس در این بررسی اشاره کرده است: طی چند سال گذشته، با کاهشی که در بودجه تجارت ملاحظه می شود، کسب و کارها در تمام صنایع، محتوای بیشتر و بیشتری تولید میکنند. اگرچه مهم تر از آن، ادامه دادن به کار تولید محتوا و ارائه آن می باشد، اما این روند در واقع منجر به اشباع و تولید محتوا با کیفیت پایین شده است، و هنوز کمبود محتوای قدرتمند احساس میشود.خارج از چارچوب جعبه فکر کنید؛ نیازی نیست شما لازم نیست شما کتاب پس از کتاب بخوانید. در حقیقت، همانطور که شاون در این گزارش خاطرنشان می کند، چشم اندازها به دنبال انواع متنوعی از محتویات مانند فیلم، ماشین حساب ها و گزارش هستند. ارائه طیف وسیعی از محتوای ارزشمند به شما امکان می دهد توجه مخاطبان را در طی مراحل مختلف سفر خریدار مورد توجه قرار دهید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

شماره تماس جهت مشاوره!