۷ مرداد, ۱۳۹۴

یک ویزیتور بی هدف نباشید!!!

در نوشته قبلی به ضرورت و اهمیت علاقه مند بودن به کار اشاره شد اما برای موفق شدن در هر کسب و کاری، علاقه تنها کافی نیست بلکه فرد باید برای انجام کارهای خود یک برنامه یا Plan داشته باشد بنابراین در تمام جنبه های زندگی تان هدف گذاری نمایید و به سه دلیل در زندگی خود هدف داشته باشید:

 1. جهت دادن به مصرف انرژی و وقت خود
 2. ایجاد انگیزه جهت انجام اقدامات مناسب
 3. احساس خوشنودی و مفید بودن

اهداف شما همواره باید اسمارت (SMART) باشد، یعنی:

 • مشخص و تعریف شده(Specific)
 • قابل اندازه گیری (Measurable)
 • دست یافتنی (Achievable)
 • مرتبط با ارزش ها (Relevant)
 • زمان بندی شده (Timed)

بین هدف گرایی و موفقیت ارتباط مستقیم وجود دارد. فروشنده های برتر، هدف گرا هستند. تحقیقات زیادی ارتباط بین گرایش به هدف را با سطح موفقیت بالا و پیشرفت نشان داده است. فروشنده های با درآمد بالا می دانند در هفته، ماه و سال چقدر درآمد خواهند داشت و با چند تماس می توانند به سطح معینی از فروش برسند و با در آمد خود چه کاری می توانند انجام دهند. شما به هدفی واقع گرایانه نیاز دارید و این هدف باید شما را به چالش بیندازد. بدانید که اهداف غیر واقعی در شما انگیزه ای ایجاد نمی کند و بیشتر باعث بی انگیزگی می گردد؛ زیرا قلباً باور دارید که به آن نخواهید رسید و نهایتاً با اولین مشکل آن کار را رها می کنید.

اهداف خود را مکتوب کنید. تحقیقات نشان داده است کم تر از ۳% مردم اهداف خود را روی کاغذ می نویسند. با نوشتن اهداف خود، امکان دستیابی به آن ها را چندین برابر افزایش می دهید معمولاً سریع تر از آن چه فکر می کنید، به آن می رسید. حتی اگر در زمان تعیین شده به هدف تان نرسید، نوشتن اهداف بهتر از ننوشتن آن است. وقتی که اهداف خود را می نویسید و بر اساس آن فعالیت می کنید، این اهداف در ذهن (ناخودآگاه) شما ثبت می گردد و وقتی برنامه ریزی شما به صورت ناخودآگاه در می آید، قدرت روانی خاصی در شما ایجاد می کند. ذهن ناخودآگاه شما به صورت ۲۴ ساعته، در خواب و بیداری فعال است و شما را به سمت دستیابی به اهدافتان راهنمایی می کند.

فرمول هفت مرحله ای هدف.

 • اول: دقیقاً تصمیم بگیرید چه می خواهید، اگر می خواهید درآمد شما افزایش یابد، دقیقاً مشخص کنید که می خواهید چه میزان درآمد کسب نمایید.         
 • دوم: اهداف خود را بنویسید؛ هدفی که نوشته نباشد، همانند یک رؤیاست و انرژی ایجاد نمی کند.
 • سوم: برای دستیابی به اهداف خود زمانی را تعیین کنید. ذهن ناخودآگاه عاشق تعیین زمان است و تمام نیرو های خود را برای رسیدن به هدف فعال می کند.
 • چهارم: تمام چیزهایی را که فکر می کنید برای رسیدن به هدف لازم است فهرست کنید و اگر به فعالیت جدیدی برخورد کردید، آن را به لیست خود اضافه نمایید. آنقدر این کار را انجام دهید تا فهرست شما کامل شود.
 • پنجم: فهرست خود را به ترتیب اهمیت اولویت بندی کنید. زمانی که این کار را انجام دادید، می توانید تصمیم بگیرید کدام یک را اول انجام دهید و کدام یک را دوم و الی آخر.
 • ششم: برای رسیدن به اهداف تان فعال باشید؛ علت اصلی موفقیت اشخاص، عملکرد و فعالیت آن هاست و علت اصلی شکست نیز عدم فعالیت و رکود آنها است. برای موفق شدن نباید فرد خارق العاده ای بود.
 • هفتم: هر روز، کاری را انجام دهید که شما را به سمت اهداف مهم هدایت نماید. در طی ۳۶۵ روز سال این کنترل را توسعه دهید تا شما را به سمت موفقیت حرکت دهد.

3 دیدگاه

 1. ابراهیم طباطبائی نیا

  سلام این مقاله که در باه یک ویزیتور بی هدف نباشید!!! بسیار خوب و حاوی نکات پر مغزی بود از نویسنده بسیار ممنون

 2. روح اله جوادی

  باتشکر ازمطالب مفیدتان-پشتکار ومداومت درکنارمطالب بالا میتواند دررسیدن به هدف یاری دهد.

 3. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.