۲۲ فروردین, ۱۳۹۷

چرا کارآفرینی مهم است؟؟

کارآفرینی یکی از بخش های مهم در رونق اقتصادی هر کشوری است که اگر با نگاهی درست و کارشناسانه به آن توجه کنیم می توانیم بدون معطل ماندن برای استخدام در بخش های دولتی، یا آزمون های استخدامی فعالیت های مفیدی را در اقتصاد کشور انجام دهیم و به امر و معاش خانواده خود نیز کمک بزرگی کنیم.

خیلی از انسان ها از کارآفرینی هراس دارند؛ به عنوان نمونه خیلی ها گمان می کنند کارآفرینی به سرمایه زیادی برای شروع نیاز دارند یا بعضی ها برعکس فکر می کنند کارآفرینی یک شبه پولدار شدن است. این توهمات سبب شده ان طور که شایسته است پروسه کارآفرینی رونق نیابد و  کارآفرینی در هاله ایی از ابهام باقی بماند.

کتاب نترس کارآفرین شو! یکی از کتاب های مفید در زمینه کارآفرینی است که می تواند دید بهتری را از این مقوله به شما منعکس کند. این کتاب را می توانید به صورت آنلاین هم به صورت پی دی اف و هم به صورت چاپی خریداری کنید. در این مطلب بخشی از کتاب را برای شما درج می کنیم تا بهتر با این کتاب جالب آشنا شوید:

در دنیای متحول کنونی، موفقیت و پیروزی متعلق به کشورها و سازمانهایی است که بتوانند میان منابع کمیاب و توانایی های مديریتی و نیز کارآفرینی خود به طور کامل ارتباط برقرار نمایند.

امروزه سازمان ها و به تبع آن کشور هایی می توانند در مسیر توسعه، به سرعت پیشرفت نمایند كه با ایجاد شرایط مناسب، نیرو های انسانی خود را به سمت و سوی خلاقیت و مهارت های كارآفرینی مولد، سوق دهند تا بتوانند با بهره گیری از این توانایی با ارزش، سایر منابع موجود در کشور را به نحو احسن مورد استفاده قرار داده و جامعه را به سوی رشد و شکوفایی و توسعه، مديریت و راهنمایی نمایند.

از آنجا که امروزه کسب و كار به سمت خود کارفرمایی و خوداشتغالی در حال حرکت است، فعالیتهای كارآفرینی نقش اساسی و مهمی در مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور ها، بازی می كنند. اگرچه یکی از نقش های کلیدی كارآفرینان ایجاد فرصتهای شغلی جدید برای افراد جامعه است اما نقش آن ها به همین یک مورد محدود نمی شود بلكه آن ها می توانند فرهنگ خلاقیت، حرکت و نوآوری را در جامعه پایهگذاری کرده و باعث شوند رکود و سکون از جامعه رخت بر بندد.

بدین ترتیب نقش به سزایی در جهت اشتغال زايی، توسعه عدالت، کاهش فقر و حل مشکلات و معضلات جامعه ایفا می کنند. به همین دلیل گرایش به کارآفرینی در سراسر دنیا افزایش یافته است.

در مطلب های بعدی شما را بیشتر با این کتاب آشنا خواهیم کرد.

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.