۲۰ فروردین, ۱۳۹۸

کارآفرینی با بهره گیری از تجارب گذشته

کارآفرینی خطر های خاص خود را دارد. هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد کارآفرین شود باید بداند که در راه پر فرار و نشیبی قدم گذاشته است. در این راه ممکن است هزاران مشکل وجود داشته باشد یا این احتمال وجود دارد که بارها شکست بخورد و به صفر برسد بنابر این باید این فکر را دور انداخت که کارآفرینی به معنای یک شبه پولدار شدن است! تعریف درست کارآفرینی به معنای این است که از شیوه درست و اصولی و همچنین هدفمند بتوانیم در بازه زمانی بلند مدت به پول دست یابیم. اما چگونه و چه طور؟!

از تجربه ها بهره ببرید…

شما به عنوان یک کارآفرین باید برای موفقیت در کارآفرینی از تجربه های در دسترستان بهره ببرید. هیچ شخصی آن قدر زمان ندارد که بتواند تمام مسیر ها را به تنهایی تجربه کند اما آن قدر زمان دارد که بتواند از تجارب دیگران بهره ببرد…

اگر قصد دارید در اقلیمی شروع به کارآفرینی کنید ابتدا ببینید که این اقلیم برای چه کاری مناسب است. هر اقلیمی ویژگی های خاص خود را دارد و شما به عنوان یک کارآفرین باید بسنجید که اقلیم مد نظر شما چه قابلیت های منحصر به فردی را برای رشد فعالیت و کسب و کار شما دارد. در این راه می توانید از تجارب افرادی که در آن اقلیم فعالیتی می کنند بهره مند شوید.

عقلانیت به ما ثابت می کند که افراد نمی توانند در کسب و کاری که تجربه کسب نکرده اند موفق شوند. کسب تجربه توسط خود شخص زمان بر است و بهای آن عمری است که می گذرد و بر نمی گردد. اما بهره بردن از تجارب دیگران پیمودن مسیر موفقیت را در کارآفرینی کوتاه تر می نماید.

درک محدود شدن گرینه های تصمیم گیری برای یک کارآفرین توسط نگاه عقلایی شخص به تجارب بسیار مهم است. اگر کارآفرین بتواند به چنین درکی برسد بدون شک می تواند گام های موفقیت را سریع تر بردارد و کم تر شکست بخورد، اما اگر تصمیم بگیرد هر چیزی را در مسیر کارآفرینی خودش تجربه کند بدون شک نمی تواند آن چنان که باید و شاید به موفقیت دست یابد و در نهایت یا سرخورده می شود و یا بهای گزافی را برای کارآفرین شدن می پردازد…

تصمیم گیری با شماست یا از تجارب دیگران بهره ببرید یا تجربه کنید..

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.