پتانسیل مناطق جنگی ایران برای جذب گردشگر

پتانسیل مناطق جنگی ایران برای جذب گردشگر

تقریبا بعد از جنگ جهانی دوم بود که زمزمه های گردشگری جنگ روی زبان ها افتاد. این ایده با هدف رونق دوباره مناطق جنگ زده و بهبود وضعیت اقتصادی این مناطق مطرح شد. خاک، خرابه، آوار… این تنها هدیه ای است که دنیای گردشگری جنگ به بازدید کنندگانش می دهد تا با تماشای فجایع انسانی، عواطف بشردوستانه و جنگ ستیزی و کمک به همنوع را در آنها بیدار کند. گردشگری جنگ با تمام بهره ای که نصیب دولت ها می کند، چیز زیادی برای گردشگران ندارد. اما همین شاخه توریسم وقتی به مرزهای ایران می رسد، رنگ و بوی دیگری می گیرد…

تاریخ، معنویت و حماسه، دستاوردهایی هستند که گردشگران جنگ در ایران، از آوار مناطق جنگی نصیب می برند تا این شاخه تلخ گردشگری در ایران، چهارچوب های تازه ای پیدا کند. بعد از جنگ، میراث تلخ فراوانی از آن به جای ماند که همانند دیگر مناطق جنگ‌زده جهان، این پتانسیل را دارد تا تبدیل به مقصد مهم گردشگری جنگ شود.دراین صورت هم داستان شجاعت فرزندان ایران در پاسداری از وطن و هم رنج‌ها و مصیبت‌های مردم ایران خصوصاً هموطنان در مناطق جنگی، با صدای رساتری به گوش جهانیان می‌رسد.
 دیدن رشادت ها، از جان گذشتگی ها و خلاقیت های جوانانی که همه برچسب شهادت طلبی به خود زده بودند، علاوه بر ایجاد احساس غرور، این سئوال را مطرح می کند که براستی چه شد که پس از قرن ها این ملت در یک جنگ نابرابر حتی یک وجب از خاک خود را به دشمن نداد؟ دیدار از این مناطق احساس معنوی خاصی به بازدیدکنندگان میدهد که این احساس را در کمتر جایی از مناطق جنگی جهان می توان یافت.

در دوران جنگ تحمیلی که ۳ استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه به طور جدی درگیر جنگ بودند، آسیب های زیادی به این مناطق وارد آمد. این یکی از  مهم ترین بهانه های رونق گردشگری جنگ در سال های اخیر بود. در ادامه سعی خواهیم کرد به معرفی تعدادی از این مناطق بپردازیم. مناطقی همچون شلمچه، دوکوهه، دهلاوییه، طلائیه، هویزه، فتح المبین، فکه و …. مناطقی که هر کدام در بردارنده خاطرات صدها و شاید هزاران شهید، جانباز، آزاده و بازماندگان آن باشد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید