وایرال مارکتینگ

همیشه قانون هفتایی جواب نخواهد داد! کمی خلاقیت به خرج بدهیم و از چارچوب ها بیرون بزنیم!

همیشه دنبال روش های علمی نباشیم! بعضی وقت ها موفقیت در چارچوب شکنی است! در اینکه کمی هم غیر علمی باشیم! مخصوصاً اگر قرار است یک کمپین تبلیغاتی راه بیندازیم. بر خلاف “قانون هفتایی” که بر این باور است برای معرفی محصول و یا خدمت خود باید بیش از ۷ مرتبه مشتری را در معرض انواع کمپین های تبلیغاتی خود قرار دهیم، روش های دیگری هم هست!

وایرال مارکتینگ

وایرال مارکتینگ یا همان بازاریابی ویروسی(Viral marketing) یکی از همین تکنیک های سنت شکنانه است. اینکه دست از قانون هفتایی بر داریی! و چماق تبلیغات را مدام بر ذهن و روان مخاطب، نکوبی! اساساً دکترین “قانون هفتایی” برای دهه ۳۰ میلادی بوده و دیگر نمی توان همچون گذشته مشتری را در چمبره رسانه ای خود گرفت. چراکه او آزاد است و می تواند به راحتی انتخاب کند که شما را ببیند و یا نه! بهتان توجه کند و یا حذفتان کند!

یکی از نمونه های که اخیراً با استفاده از تکنیک وایرال مارکتینگ به معرفی برند خود پرداخت، شرکت رایتل بود. مجری دل به دریا می زند و احساسات افراد را برای لحظه ای بر می انگیزد. حس کنجکاوی بیننده گُل می کند و تا انتها کلیپ را دنبال می کند و در نهایت با صدای ربنای آخرین فرد مصاحبه شونده کار تمام میشود.

لحظاتی کوتاه اما مهیج که در نهایت باعث بر انگیختن احساسات بیننده خواهد شد و به احتمال زیاد کلیپ را به دوستانش فروارد کند. آنچیزی که در این سرایتِ اپیدمی وار صورت می گیرد دست به دست شدن برند رایتل است که به دور از تکنیک های کلیشه ای خود را در حافظه ها حک می کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media