نُت های بازاریابی!

هر زبانی برای خودش یک تعداد مشخصی حرف دارد که بصورت قراردادی بین مردم آن دیار استفاده می شود تا بتوانند بهتر با هم ارتباط بگیرند و مفاهیم ذهنشان را بهم منتقل کنند. به عنوان مثال در فارسی ۳۲ حرف، در انگلیسی ۲۶ حرف، در عربی ۲۸ حرف و در موسیقی ۷ حرف(یا همان نُت)!

بله در موسیقی هم حرف داریم دقیقاً مثل الفبای فارسی؛ با این تفاوت که در فارسی با ۳۲ حرف جمله سازی می کنیم اما در موسیقی فقط با ۷ حرف باید منظور خود را منتقل کنیم! ۷ حرف طلایی که همه مردم خاکی آن را درک می کنند و فرقی ندارد فارس باشی یا چینی!

نُت های بازاریابی!

بازاریابی هم برای خودش یک سری نُت دارد؛ مبدع اصلی نُت های بازاریابی، فیلپ کاتلر(Philip Kotler) بود که برای اولین بار بحث ۴P را مطرح کرد. اما آنچه که مسلم است برای هر کسب و کار نوپایی که تازه قصد استارت کار خود را دارد؛ شناخت نُت های بازاریابی کاتلر می تواند منجر به نواختن ملودی های زیبای بازاریابی و فروشش شود. با شناختی دقیق از شرایط حاکم بر بازار می توان دست به کار شد و با نُت های بازاریابی کاتلر شروع به نواختن کرد و همگان را مبهوت برند موسیقایی سیستم فروش و بازاریابی خود کرد!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media