۱۲ شهریور, ۱۳۹۵

عوامل تبلیغات و نقش فروش در بازاریابی

فعالیت برای افزایش فروش یکی از پنج جنبه تبلیغات است. بخش دیگر شامل فروش شخصی و  بازاریابی تبلیغات می باشد. عموما رسانه ها و ارتباطات بازاریابی، به منظور تحریک تقاضا در بازار و یا بهبود در دسترس بودن محصول بکار گرفته می شوند.

برای مثال : برخی از شرکت ها از جوایز، قرعه کشی ها و… به عنوان عاملی تحریک کننده در جهت تسلط به بازار استفاده می کنند. این فعالیت ها می تواند بوسیله مشتریان، کارکنان فروش و حتی کسانی که به صورت جزئی در بازار فعالیت می کنند، انجام شود. در مجموع فروش به اقدامات هدفمند به منظور اداره بازار گفته می شود. برخی از این اقدامات تبلیغاتی که حتی به صورت غیر معمول نیز انجام می شوند،برنامه ریزی شده اند.

عوامل تبلیغات و نقش فروش در بازاریابی

تبلیغ فروش شامل چند فعالیت ارتباطاتی است که به منظور ایجاد انگیزه در مصرف کننده، خرده فروشان، عمده فروشان و یا دیگر متقاضیان برنامه ریزی می شود، این تلاش ها ممکن است حس خرید را در قشرهای ذکر شده افزایش دهد،

برای مثال :  بعضی از این تبلیغات ارایه نمونه رایگان، قرعه کشی، تخفیف و…. می باشد.

عوامل  تبلیغاتی  و نقش فروش در بازاریابی به منظور جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی و در جهت مقابله با رقابت موجود در بازار برنامه ریزی می شوند، که این اقدامات می تواند در شکل های مختلف ارایه شود.

سایت تخصصی بازاریابی - مارکتینگ - بازاریابی - بازاریابی اینترنتی – بازرگانی – اصول بازاریابی - - visitor - MRVisitor مدیریت بازاریابی –marketing -327

تخفیف یکی از روش های افزایش فروش می باشد که تاثیر بسیار چشمگیری بر فکر و نظر مشتریان در هنگام خرید خواهد داشت. در نظر گرفتن تخفیف برای مشتریان و ایجاد این ذهنیت در آن ها به منظور پس انداز کردن پول بیشتر و صرفه جویی در مبلغ خرید می تواند آن ها را مشتاقانه به سمت خرید سوق دهد. از دیگر نمونه های تخفیف می توان به کاهش قیمت فروش، بن تخفیف، بسته های رایگان و… اشاره کرد. که در حال حاضر بسیاری از شرکت ها از این موارد به منظور متقاعد کردن مشتریان استفاده می کنند.


تهیه کننده : مهرناز کلهر، عزیزالله کلهر

1 دیدگاه

 1. درود بر شما بزرگواران.
  متن پر محتوا و کاربردی بود.
  این درست است که کیفیت بهترین تبلیغ است، اما معمولا” مصرف کنندگان به کالاهایی روی می آورند که علاوه بر کیفیت دارای تبلیغات بیشتری در سطح جامعه باشند.
  سپاسگزارم.
  موفق باشید

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.