مونا در برابر کرونا !

مونا دختری ۱۰ ساله در منطقه عدن از کشور یمن است؛ کسی که در یک اردوگاه جنگی با خواهر و برادرانش روزگار می گذراند؛ سبک مونا در برابر کرونا ستودنی است!

در حالی که خیلی ها کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفته اند و به زمین و زمان می تازند. مونا بدون هیچ گونه سوز خواندنی، به مبارزه با کرونا رفته! بالاتر از سیاهی که رنگی نیست! باید قلب بزرگ داشته باشی تا بتوانی در شرایط بد جنگی همگام با جهان و برای سلامتی دیگر هم نوعان در جهان به مبارزه ویروسی بروی که سلامت بشریت را به خطر انداخته است. چراکه برای خودت که دیگر فرقی نمی کند و هر لحظه مرگ را جلوی چشمانت می بینی!

مونا یکی از ۱٫۷ میلیون کودک آوره یمنی است؛ کسی که در اردوگاه الشعب عدن به مبارزه کرونا رفته است (:

مونا به همراه دوست خود به سمت مخزن آب اردوگاه می رود تا آب تمیز برای پخت و پز و شستشو بردار.

در مسیر مونا به حمام اردوگاه می رود تا دست و صورتش را بشوید؛ او می گوید که تمامی افراد اردوگاه تمام تلاش خود را می کنند تا حمام ها پاکیزه بماند. مونا در زمانی که تعداد افراد کمتری دور آب جمع شده اند برای برداشتن اب می رود تا خطر ابتلا به کرونا کمتر شود.

پسر عمویش برایشان سبزی و تره بار آوره است؛ او قبل از هر چیز با دقت همه را پاک کرده و بعد با وسواس بالا می شوید.

او می گوید علی رغم اینکه همه ساکنان اردوگاه صابون ندارند اما تمام تلاش خود را می کنند تا با آب دستان خود را به خوبی بشویند. یونیسف در حال تلاش است تا با کمک مراکز مردم نهاد مواد شوینده و صابون را در بین افراد حاضر در اردوگاه ها پخش کند تا جلوی انتشار این ویروس گرفته شود.

آن چیزی که بیش از هر چیزی مرا ترغیب کرد تا این خبر یونیسف را باز نشر کنم حال و هوای مونا بود؛ دختری که در عین سختی و مشقت جنگ و آوارگی همچنان در تلاش است؛ به نظرم این کلیپ ارزش ده ها بار دیدن را دارد چرا که بمب انرژی است. و می تواند الگوی خوب انگیزشی باشد برای دوستانی که از آینده نگرانند. به امید جهان بدون جنگ (:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media