موضع یابی / Positioning

موضع یابی / Positioning

در دنیای رقابتی امروز مطرح کردن نام تجاری یک کالا کاری دشوار می باشد. در جایی که هر روز بر تعداد رقبا در بازار افزوده می شود و علاوه بر رقبای موجود در صنعت باید با رقبای نامرئی دیگری که می توانند میزان فروش محصول را به خطر بیندازند دست و پنجه نرم کرد.

موضع یابی / Positioning

در این میان کسانی موفق می شوند که بتوانند سود بیشتری به مشتریان خود برسانند. در واقع هر چه محصول ما مزیت بیشتر نسبت به رقبا داشته باشد ، احتمال موفقیت بالاتر خواهد رفت. با مروری بر سرگذشت شرکت های بزرگ متوجه می شویم که تنها داشتن این مزیت کافی نیست ، بلکه باید علاوه بر دارا بودن مزیت رقابتی این مزیت به شکل مناسبی به مصرف کنندگان معرفی شود تا نام تجاری محصول ما به صورت مناسب در ذهن مصرف کنندگان باقی بماند.

در مباحث مربوط به بازاریابی ایجاد ، شناساندن و حفظ یک موقعتاز نام تجاری در اذهان مصرف کنندگان را موضع یابی یا موقعیت یابی می گویند. با توجه به نیاز محققان ، دانشجویان و صاحبان کسب و کار به مجموعه ای که به  طور کامل به بحث موضع یابی پرداخته باشد، اقدام به تالیف این کتاب نموده ایم که تمامی مباحث مربوط به موضع یابی را به همراه مثال های کاربردی پوشش می دهد. امیدواریم تا این مجموعه مورد استفاده شما قرار گرفته رضایت شما را به همراه داشته باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

1 دیدگاه روشن موضع یابی / Positioning

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

سوالات خود را آنلاین بپرسید!