منابع-گردشگری-ایران-ظرفیتی-جدید-در-بازاریابی, بزاززاده

منابع گردشگری ایران ظرفیتی جدید در بازاریابی

منابع گردشگری ایران ظرفیتی جدید در بازاریابی

ایران از نظر جغرافیایی در مرکز منطقه ایی قرار گرفته که از دوران قدیم تا به امروز مانند پلی آسیا، خاورمیانه و اروپا را به هم متصل نموده است. یکی از مهمترین راه های قدیمی که از ایران عبور می کرد، جاده ابریشم به طول ۸۰۰۰ کیلومتر است که استانبول ترکیه را به استان شیان چین متصل می ساخت این جاده از شمال شرق ایران از هرات، مشهد و ری عبور کرده و از طریق تبریز یا همدان به عراق و استانبول در ترکیه می رسید. میراث فرهنگی غنی ایران در بستری از مناظر بدیع و تنوع آب و هوایی قرار گرفته که جغرافیای طبیعی آن را تشکیل می دهد.

نتایج حاصل از بررسی منابع گردشگری ایران

کشور ایران از مساحت پهناوری برخوردار است از نظر ژئومورفولوژی، کشور ما بسیار متنوع و جالب است و شامل جاذبه های کوهستانی، کویری مانند تپه های ماسه ای و دریاچه شور، نواحی ساحلی و غارهای پهناور می گردد.

بیشتر مناطق کشور بجز سواحل دریای خزر، خشک و فاقد پوشش گیاهی است. در بیابان ها و کویر، شن و ماسه به ویژه در نواحی جنوبی کویر لوت یا سواحل دریا فراوان یافت می شود.

ایران به جز در مناطق کوهستانی یا مناطق ساحلی دریای خزر، در مجموع کشوری خشک است در سواحل دریای خزر مدیترانه ای، و در کوهپایه ها کوهستانی است.

در کشور ما بیش از ۳۵۰ چشمه آب معدنی وجود دارد که برخی به دلیل خواص درمانی شهرت دارند.

دریای خزر با آب نه چندان زلال دارای ویژگی همگونی است و صخره های مرجانی در اطراف جزایر آن وجود دارد.

در فهرست های مناطق توریستی جهانی، پناهگاه های اصلی حیات وحش و مناطق حفاظت شده، میراث طبیعی و پارک ها، مناطق اطراف دریاچه ها و رودخانه های اصلی مشخص گردیده که شامل ۲۹ پناهگاه حیات وحش، ۱۱ اثر طبیعی و پارک و ۱۲ منطقه ساحلی اطراف رودخانه ها و دریاچه های اصلی می باشد.

در مجموع ایران دارای ۳۵۰ اثر فرهنگی معرفی شده است و اهمیت آن در توسعه جهانگردی کشور بسیار مهم می باشد. برخی از مهمترین مناطق ایران از نظر جهانگردی عبارتند از:

کوه خواجه، کتیبه بیستون، نقش رستم با سنگ های قیمتی، شهر باستانی تخت جمشید، تخت سلیمان، مسجد وکیل شیراز، سلطانیه، گنبدکاووس، شیخ صفی در اردبیل، شهر زیارتی قم و مشهد مقدس، گنجعلی خان در کرمان، ارگ بم و…

همچنین برخی از مهمترین منابع میراث فرهنگی جهانگردی کشورمان عبارتند از: ۳۰ موزه، بناهای قدیمی، دهکده ها، سنت ها و هنرهای بومی ایران، رزمگاه های قدیمی و معاصر.

با معرفی درست منابع گردشگری ایران می توانیم بسیاری از توریست ها را به کشورمان علاقمند کنیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

0 دیدگاه روشن منابع گردشگری ایران ظرفیتی جدید در بازاریابی

 • Avatar
  منیره صحرایی

  باسلام و درود
  بسیار جامع و مفید به توصیف منابع گردشگری ایران عزیز پرداختید.
  سپاس از خانم بیگدلو و استاد راهنمای محترم
  در پناه حق باشید…شاد و سرفراز

 • Avatar

  سپاس گزارم از لطف شما

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

سوالات خود را آنلاین بپرسید!