Skip to main content

معرفی ابزارهای بازاریابی اینترنتی : اینستاگرام

معرفی ابزارهای بازاریابی اینترنتی : اینستاگرام

میزان تاثیر شبکه های اجتماعی در فضای مجازی، بر انواع روشهای بازاریابی اینترنتی بر فعالان این حوزه پوشیده نیست؛ از این رو قصد داریم در چند پست به معرفی برخی از این ابزارها بپردازیم در این یادداشت به معرفی شبکه محبوب اینستاگرام خواهیم پرداخت:

اینستاگرام یکی از شبکه های زیر مجموعه ی فیس بوک است که بسیار کاربردی است و ۲۰ درصد کاربران اینترنتی جهان از اینستاگرام بهره میبرند. یک بار در اینستاگرام کلمه بازاریابی را جستجو کنید از نتیجه ای که می بینید شگفت زده می شوید. بازاریابان اینستاگرام را بهترین شبکه اجتماعی می دانند.

روش هایی برای استفاده از اینستاگرام برای دستیابی به اهداف بازاریابی:

از اینستاگرام استفاده کنید تا مخاطبین بیشتری به دست آورید.
در اینستاگرام از محصولات و خدماتتان، شرکتتان، کارکنان آن و… عکس هایی بگذارید و در مورد هر عکس توضیحاتی دهید تا کاربران و مشتریان از روند کارتان و کارهایی که برای بهبود محصول و بهبود خدمات برای آن ها انجام می دهید آگاه شوند.

مسابقات اینستاگرامی ایجاد کنید.
مسابقات عکس در اینستاگرام برگزار کنید و از مشتریان خود بخواهید تا از هشتک خاصی در زیر عکس هایشان استفاده کنند تا بتوانند در مسابقه شما شرکت کنند و از دیگران بخواهید تا به عکس های مورد علاقه شان رای دهند و شما برنده را انتخاب کنید و به آن جایزه دهید.شما با این کار به مشتریان یاد می دهید تا شما را دنبال کنند و این کار تعهد مردم به شما را تقویت می کند.

برای فالوئرهایتان جایزه در نظر بگیرید.
شما باید بدانید که مخاطبانتان چه چیزی را می خواهند.شما باید بدانید وقتی عکسی را در سایت خود می گذارید چه چیزی توجه آن ها را جلب می کند و باعث دوباره برگشتن آن ها برای دیدن عکس های بیشتر می شود و برای دیدن و خواندن توضیحات آن ها پاداش در نظر بگیریدو این پاداش ها شامل کد های تخفیف برای آنهاست. با این کار شما تعداد فالوئرهایتان را افزایش می دهید.

بر روی عکس های اینستاگرام خود متن درج کنید.
راهی که اصولا برای جذاب کردن عکس ها استفاده می شود استفاده از متن بر روی آنهاست. زمانی که می خواهید محصول یا برند خود را معرفی کنید از این روش استفاده کنید. با این کار مشتریان پیام شما را درک می کنند.

از قسمت کپشن یا شرح عکس های خود به خوبی استفاده کنید.
کپشن عکس قسمتی است که شما به هنگام اپلود کردن عکس محصول خود در اینستاگرام زیر آن می نویسید. متن کپشن باید طوری انتخاب شود تا مشتریان را به سمت خود جلب کند وآن ها را ترغیب به خرید از شما کند. این را در نظر بگیرید که متن شما باید پیامی را به عکس تان اضافه کند نه همان پیام عکس را دوباره تکرار کنید.

از هشتک(#) استفاده کنید.
به منظور استفاده کامل از کپشن پست های خود از هشتک های مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید.استفاده از هشتک باعث افزایش سرعت دسترسی مشتریان به صفحه اینستاگرام شما می شود و در نتیجه باعث افزایش نرخ فروش محصول شما می شود. در هر پست از هشتک های گوناگون اما مرتبط استفاده کنید و تعداد فالوئر های خود را افزایش دهید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!