مدیر تبلیغ شرکت، موتور جستجوگر گوگل نیست!

ساخت تبلیغ یکی از چالش برانگیزترین کار هایی است که یک مدیر تبلیغات باید به درستی آن را پی گیری کند. برای ساخت تبلیغ رعایت عوامل زیادی لازم است اما، مهم ترین عامل شناخت مشتری است… ممکن است با خود بگویید شناخت مشتری چه ارتباطی با ساخت تبلیغ دارد؟ یادتان باشد شما برای مشتری تبلیغات را می سازید بنابر این شناخت سلایق او به شدت مهم است.

اهمیت شناخت مشتری در ساخت تبلیغ

در همین راستا مدیر پروژه از جمله مدیرانی است که می تواند کمک شایانی به مدیر تبلیغات نماید. او وظیفه دارد در ارتباط با مشتریان به شما اطلاعات کافی بدهد. داشتن اطلاعات از مشتریان بسیار مهم است. زیرا شما ممکن است برای مشتریانی تبلیغ بسازید که در محیط روزانه زندگی شما سکونت ندارند و از علایق متفاوتی نسبت به افراد جامعه شما برخوردارند! به خصوص اگر محصول شما در خارج از مرز های کشور شما به فروش رود در نظر گرفتن این حالت مهم تر و قابل توجه تر است…

نمونه ها…

همچنین یادتان باشد مدیر تبلیغات ممکن است در ارتباط  با همه مسایل آگاهی نداشته باشد و البته نیازی نیست که چنین اطلاعاتی داشته باشد! احتمال دارد بپرسید چرا؟ به مثال زیر توجه کنید.

فرض کنید شما به عنوان مدیر تبلیغات یک شرکت تبلیغاتی قصد دارید برای دفع آفت باغ ها تبلیغ تهیه کنید. شما ممکن است در ارتباط با باغ داری و مشکل آفات چیزی ندانید و یا به طور کل در این فضا بزرگ نشده باشید. اما این به معنای عدم کارایی شما نیست بلکه شما با اطلاعاتی که مدیر پروژه به شما می دهد باید تلاش کنید تا از نیاز های باغداران مطلع شود و با توجه به شناختی که از مشکل های آنان کسب می کنید تبلیغ مناسبی را تهیه و تدوین نمایید.

ممکن است شما با توجه به قرار دادی که با یک شرکت لوازم تحریر ایرانی منعقد کرده اید، باید برای فروش لوازم تحریر های این شرکت در خارج از کشور تبلیغ بسازید. اما؛ این احتمال هم وجود دارد که شما سلیقه مصرف کنندگان خارجی یا علایق آن ها را ندانید، بعلاوه این احتمال هم وجود دارد که شما اطلاعی از نیاز های آنان نداشته باشید. در این مرحله نیز نیاز دارید با کمک اطلاعاتی که مدیر پروژه به شما می دهد از مشتری شناخت پیدا کنید تا تبلیغ متناسب را بسازید.

مدیر تبلیغات گوگل نیست!

این امکان پذیر نیست که مدیر تبلیغ در ارتباط با هر چیز و هر مشتری اطلاعات کاملی داشته باشد زیرا در آن صورت باید گفت به احتمال او موتور جستجوگر گوگل است!!!

وظیفه مدیر تبلیغات ساخت تبلیغ؛ متناسب با شناختی است که از مشتری کسب می کند و مبانی این شناخت باید توسط مدیر پروژه ایجاد شود…

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

 

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب = بازاریابی صنعتی: Mrvisitor.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده = تحقیقات بازاریابی: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media