مدیریت بازاریابی، یا تفسیری دیگر از مزیت رقابتی

مدیریت بازاریابی، یا تفسیری دیگر از مزیت رقابتی

در شرایط بازار های امروزی و رقابت هایی که حد و مرزی ندارند، مدیریت بازاریابی راز موفقیت شرکت های امروزی است و می توان گفت که مدیریت بازاریابی یک مزیت رقابتی محسوب می شود. یک شرکت بازرگانی، یا صنعتی برای موفقیت نیازمند بازارشناسی، بازارسازی و بازارداری است با این تفاسیر، تمام مفاهیم ذکر شده بدون مدیریت هدفمند نمی توانند یک شرکت را به سر منزل مقصود که همان موفقیت است، برسانند.

مدیریت بازاریابی و آموزش های آن

مدیریت بازاریابی رشته ایی است که از تلفیق مدیریت و بازاریابی حاصل می شود. این رشته به فعالان تجاری می آموزد که؛ چگونه از بازار و عوامل محیطی شناخت به دست آورند، مشتری و انتظار های او را درک کنند، قوت و ضعف ها و یا فرصت ها و تهدید ها را بشناسند، با چه راهبردی پیش روند و چه استراتژی را اتخاذ کنند. مدیریت بازاریابی یک مزیت رقابتی است زیرا؛ به فعالان تجاری آموزش می دهد که؛ چگونه به شیوه ایی درست محصولی را اداره کنند، چه سیاست قیمتی را پیش گیرند، ترویج و تبلیغ های خود را چگونه ارایه کنند و در نهایت به چه شکل تهدید را به فرصت تبدیل کنند.

تعامل صنعت و دانشگاه با این رشته

مدیریت بازاریابی امروزه در بسیاری از دانشگاه ها به عنوان چند واحد درسی تدریس می شود و برای بسیاری از دانشجویان مدیریت واحد درسی جذابی محسوب می شود. واژه ی مدیریت بازاریابی در حالی که بسیار ساده است، اما محتوای بیشماری را از بازار تا محصول در خود جای می دهد. این واژه جذاب است و تمام مواردی را که بیان کردیم شامل می شود. به غیر از افراد دانشگاهی در این رشته، بسیاری از افراد فعال در حوزه ی صنعت و تجارت به یادگیری این مفاهیم  علاقه مند هستند چون معتقدند که می توانند رقابت بدون مرز را با مزیت رقابتی حاصل از این شیوه ی مدیریتی کسب نمایند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

سوالات خود را آنلاین بپرسید!