آقای بازاریاب، حامی کالای ایرانی
?>

در این مطلب در راستای مطلب های پیشین در زمینه ی بازاریابی محتوا به بازاریابی های محتوای موفق در دنیای تجارت خواهیم پرداخت:

افزایش بازاریابی محتوا منجر به تغییر تجارت های سنتی به شرکت های نشر رسانه ای شده است. همانطور که جیمز اوبرین از کانتنتلی در ماشیبل نوشت:  ایده اصلی بازاریابی محتوا این است که یک برند باید چیز با ارزشی را بدهد تا در عوض چیز با ارزشی را دریافت کند. به جای آگهی بازرگانی، نمایش داده شود. به جای بنر های تبلیغاتی، تصویر اصلی گزارش ارائه شود.

سایت تخصصی بازاریابی - مارکتینگ - بازاریابی - بازاریابی اینترنتی – بازرگانی – اصول بازاریابی - - visitor - MRVisitor مدیریت بازاریابی –marketing -546

ردبول که فروشنده ی نوشیدنی های انرژی زا است، فیلم هایی را در یوتیوب منتشر کرده است که در آنها کارکشتگانی را میزبانی می کند وبانی ورزشهای تقریبا سنگین وفعالیت هایی نظیر:

 • دوچرخه سواری در کوهستان
 • موتورکراس(موتورسواری درتپه و مناطق گل آلود)
 • تخته سواری روی برف
 • اسکیت سواری
 • صخره نوردی 
 • مسابقات فرمول وان.

سایت تخصصی بازاریابی - مارکتینگ - بازاریابی - بازاریابی اینترنتی – بازرگانی – اصول بازاریابی - - visitor - MRVisitor مدیریت بازاریابی –marketing -544

خانه ی رسانه ای ردبول واحدی از ردبول است که” فیلم چهره های تمام قد برای سینما و کانال های پایین دست مانند (دی وی دی و تلویزیون) تولید می کند. مجله ی ردبولتین مجله ی ماهانه ی بین المللی است که ردبول با تمرکز بر روی ورزش، فرهنگ و سبک زندگی انسان ها به چاپ می رساند.

مثال هایی از بازاریابی محتوای موفق در تجارت

امورمالی شخصی سایت مینت دات کام از بازاریابی محتوا به خصوص بلاگ مینت لایف امور مالی شخصیشان به منظور مجاب کردن بازدید کننده ی سایت برای محصولاتی که قصد فروش آن ها را دارند، استفاده می کرد. به گزارش ساچی رخی، سایت برروی مجاب کردن بازدید کننده از سایت مینت لایف متمرکز بود. محتوای بلاگ شامل :

 • چگونگی پرداخت شهریه ی دانشکده
 • پس انداز برای خرید خانه 
 • پرداخت بدهی ها

سایت تخصصی بازاریابی - مارکتینگ - بازاریابی - بازاریابی اینترنتی – بازرگانی – اصول بازاریابی - - visitor - MRVisitor مدیریت بازاریابی –marketing -545

بود .محبوبیت دیگر محتوا دربردارنده ی مصاحبه ی دقیق و کامل و زنجیره ایی از بدبیاری های مالی به نام “ورشکستگی تجاری درسه شنبه ها” بود.  محبوبیت سایت با مطالبه محصول ها موج بیشتری داشت.  سایت مینت بعد از سه سال تجارت؛ رشد کاملا سریع برای فروش به اندازه ی ۱۷۰ میلیون دلار داشت . تاسال۲۰۱۳، تجهیزات به ۱۰ میلیون کاربر رسید که بیشتر آنها به دلیل محتوای موثر و زیرکی بلاگ به سایت مینت برای مدیریت کردن اطلاعات بانکی حساس، اعتماد کردند.

مثال های بالا نمونه ایی از بازاریابی محتوای موفق در تجارت است که با بازاریابی محتوا به شیوه ایی اصولی موفقیت های زیادی را می توان کسب کرد.


نویسنده : هاشمی

 

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *