آقای بازاریاب، حامی کالای ایرانی
?>

زندگی اگرچه به معنای زنده بودن است ولی از آنجا که نیاز به تکاپو دارد، یک جریان است که اگر با هدف ارزشمندی همراه باشد، ارزش پیدا می کند و محصول آن فعالیت ها همراه با اشتیاق می شود. در همین راستا با جوانی تلاشگر مصاحبه ای داشته ایم:

بازاریابی-سایت بازاریابی-بازاریاب موفق-مارکتینگ-ویزیتوری

 • لطفاً خودتان را معرفی کنید!

امین هستم، ۲۳ ساله و دانشجوی ترم دوم معماری در مقطع کاردانی به کارشناسی و همزمان در کار آبکاری، تعمیرات و ساخت طلا و جواهرات فعالیت می کنم.

 • از چه موقع فعالیت در این صنف را شروع کردی و با چه انگیزه ای؟

از دوران دبیرستان با این انگیزه که می خواستم دستم تو جیب خودم باشه، وارد کار آبکاری طلا شدم و ظرف دو سال تمام فوت وفن کار را یاد گرفتم. آنقدر درگیر کار شده بودم که از درس هایم عقب افتادم و باعث شد توسط پدرم تنبیه شوم.

 • تجارب تلخ و شیرینی که طی این سال ها داشتی چه بود؟

مقطع کار دانی را در حالی که اجازه ی کار کردن نداشتم و برایم خیلی سخت بود که پول تو جیبی ام را از پدرم بگیرم در اصفهان سپری کردم و پس از اخذ مدرک کاردانی به کرج برگشتم و بلافاصله وارد کار آبکاری طلا شدم. امّا این بار نه به عنوان شاگرد، بلکه می خواستم، خودم کارگاه بزنم. این بود که یک شریک سرمایه گذار را قانع کردم، یک قرارداد شش ماهه ببندیم که در آن رهن مغازه با او، کار و ابزار از من و درآمد و خاک طلای مغازه را بطور یکسان تقسیم کنیم. در این شش ماه بیشتر عایدی من صرف خرید آب طلا می شد و عملاً چیزی گیرم نیامد واین باعث نگرانی من شده و یه جورایی احساس شکست می کردم ولی با این اعتقاد که آدم تا عقب نره نمی تونه از جوی شکست بپره، نه تنها دلسرد نشدم بلکه با قدرت به جلو حرکت کردم. البته توانسته بودم با توکل به خدا، خوش رویی، خوش خلقی و اعتماد به نفس با بیشتر طلا فروش ها ارتباط برقرار کنم که نه تنها کارهای ابکاری آن ها می گرفتم بلکه کار تعمیرات و ساخت را هم که آن موقع مهارتی در آن نداشتم به من می دادند. و من هم کار را به بچه هایی که کارشان خوب بود و تازه وارد این کار شده بودند و مشتری چندانی نداشتند، می دادم. پس از اتمام قرار داد ، به بهانه ی قبولی در دانشگاه شراکت را ادامه ندادم و با جوانی هم سن و همکار که مغازه داشت و کارش رونقی پیدا نکرده بود، شریک شدم و این سکوی پرش من بود. به شکرخدا پس از گذشت یکسال کارم رونق خوبی پیدا کرد که نه تنها هزینه خود و دانشگاهم را در می آورم، بلکه به خانواده ام نیز کمک می کنم.

 • عواملی که باعث رونق کسب و کار شما شد چه بود؟

علاوه بر توکل به خدا، اعتماد به نفس، خوش رویی و خوش خلقی، سه عامل اساسی را راهکارم قرار دادم.

 1. اول اتکاء به نفس بود و می خواستم روی پای خودم بایستم و روی کمک کسی حساب نکنم. البته از نظر دیگران، بهره می بردم و با اهل فن مشورت می کردم.
 2. دوم، پویایی بود به این معنا که دوست داشتم نمودار زندگی ام همیشه صعودی باشد و هر روزم بهتر از دیروز 
 3. و سوم، کمک به نیازمندان. همیشه دوست داشتم. اون شیرِ باشم نه اون روباه شَل، برای همین بخشی از درآمدم را برای نیازمندان قرار می دادم و این انگیزه ای قوی در من ایجاد می کرد و یک حس رضایتمندی به من می داد.
 • الگوی موفقیت شما چه کسی بود؟

البته هنوز خودم را آدم موفقی نمی دانم، زیرا موفقیت تحقق اهداف و آرمان های ذهنی در واقعیت زندگی است و هنوز این اتفاق برای من نیافتاده بلکه در مسیری قرارگرفته ام که بالقوه موفق باشم. در هر صورت الگوی من اوستا کار دوران دبیرستانم بود که آبکاری طلا را از او یاد گرفتم.

خبرنگارافتخاری:  آقای عباس صادقیان

مطلب قبلیمطلب بعدی

0 دیدگاه

  1. جوانی یعنی کارو تلاش جوانی یعنی شادابی جوان بودن یعنی هوای پدرو مادر داشتن واین رمز موفقیت در دنیا واخرت است

 1. این دیدگاه که جوانان بخواهند کمک خرج خانواده هایشان باشند، خودش بهترین محرک برای شروع راه است.
  آرزوی موفقیت برای این جوان پر تلاش دارم.

 2. بسیار مصاحبه جالب و به زبان خودمانی و صمیمی بود
  ان شا الله همه جوانان همانند این جوان با پشتکار و اعتماد به نفس به فعالیت خود ادامه دهند، و فقط به خانواده خود اتکا نکنند

 3. من مشتری اقا امین هستم واقعا این حرفا بهش میخوره واقعا نمونس.درضمن مصاحبه ی خیلی جالبی بود تا حالا یه همچنین چیزی ندیده بودم.

 4. با امين از نزديك آشنا هستم در واقع او يكى از دوستان جوان من است .اولين بار براى سفارش ساخت يك حلقه ى معمولى به بازار طلای كرج رفتم . طرز برخورد و خوش رويى و ادب او مرا جذب كرد وقتى سفارش من را آماده كرد اجرت منصفانه اى بابت كارى كه انجام داده بود گرفت و اين عوامل باعث شدند چند سفارش ديگر به او بدهم و از نوع كارش هم رضايت كامل داشته ام . وقتى فهميدم دانشجو هم است بيش تر به او علاقمند شدم و ارتباطم را با او بيش تر كردم . در آخر از خداوند برايش سعادت ، سلامتى و موفقيت روزافزون خواستارم .

 5. سلام
  از خواندن این مصاحبه لذت بردم و از اینکه یک جوانی از شکست نترسیده و از اون شکست پلی ساخته برای پیشرفتش.
  امیدوارم روز به روز به موفقیتش افزوده بشه.

 6. خدا قوت !!!!
  ایشان را باید به جوانانی می گویند کار نیست و منتظر یک پول قلمبه هستند که از آسمان بیافتد معرفی کرد .

 7. سلام با تشکر از مصاحبه عالیتون
  واقعا اقا امین نمونه ی پسر موفق ماست
  واقعا باعث میشه که جوونای جامعمون هم سن و سالای موفق هم سن خود را ببینن انگیزه بگیرن با تشکر ممنونم

 8. با سلام ممنونم از،مصاحبه عالیتون
  که باعث می شید جوونای جامعه با جوونا خیلی موفقی مثل اقا امین اشنا بشن و باعث بشه که اقا امین را الگو خود قرار بدن
  عالی بود

 9. خیلی مصاحبه خوبی بود و لذت بردم و همه ی اینا نشون دهنده تربیت خانواده است من افتخار میکنم به اون خانواده که همچنین پسری را تربیت کردن .

 10. سلام ..
  خدا قوت..
  گزارش صمیمی و جذابی بود.
  امیدوارم الگو باشن واسه همه جوونایی که ادعا میکنن کار نیست..و فقط میخوان بشینن پشت یه میز و از همون روزای اول درامدای میلیونی داشته باشن…
  به امید موفقیت و برکت روزافزون برای ایشون و همه آدمهای با همت.

 11. ماشاالله به چنین جوانانی
  ازاینکه هم کارمی کنی هم درس میخوانی خیلی کیف کردم.
  امایادنره اولویت اول برای جوان کوشاوبااستعدادی مثل شمادرس خوندنه.

 12. خیلی مصاحبه ی خوبی بود و جالب.
  هرکی این مصاحبه رو نوشته خیلی دقیق امین رو بیان کرده.من خودم از مشتری های امینم واقعا این اقا خوش رو و با ادب هستن ایشااا هرجا هستن موفق باشن.

 13. من آقا امین رو می شناسم. ایشان نه اینکه تو کارش خوش رو هست بلکه برای دوستانشم خوش رو.
  من به ایشان باور دارم که هر کاری کنه موفق میشه چون واقعا کاراشو با اعتماد به نفس انجام میده.

 14. خیلی مصاحبه جالب و به زبان خودمانی بود.
  ماشاالله به این جوون با پشتکار.امین جان من برات آروزی موفقیت دارم .شاید بعضی ها تورو نشناسن ولی منی که تورو میشناسم بهت افتخار میکنم و به خودم افتخار میکنم که همچنین دوستی دارم.

 15. نمیدونم چی بگم همه ی دوستان از این فروشنده موفق هرچی بود رو گفتن ولی یه چیز گفته نشد و آن اینکه ایشان فروشنده خوش رویی هستند.

 16. مصاحبه ی خوبی بود.
  امین نشون دهنده ی فرد کامله امین رو باید به جوونا هم سن خودش معرفی کرد تا بفهمم کار هست ولی همت میخواد کار کردن.

 17. اینا همه ربط داره به خانواده امین هم از خانواده تاثیر گذاشته.اینو میتونم بگم که باید دست اون پدرو مادری رو بوسید که این فرزند با همت و پشتکارو وارد جامعه کردن

 18. برایم جالبه که امین یه زمانی الگوش اوستاش بوده ولی الان خوده امین الگو شده برای همه جوونا به خصوص خودم که دوستشم .

 19. از مصاحبه خیلی لذت بردم.ای کاش همه جوانان مثل آقا امین دوست داشتن دستشون تو جیب خودشون باشه و متکی به خودشون باشن.ارزوی موفقیت دارم براشون

 20. بسیار ممنونم از تجاربی که اینجا ارائه می کنین. خیلی برای اونهایی که می خوان وارد بازار کار بشن مفیده. این روحیه که آدم مث شیر وارد عرصه زندگی بشه و تو متن بازی کنه نه توی حاشیه خیلی انگیزه ایجاد می کنه. منتظر ایده ها و تجارب حرفه ای جدیدتون در این سایت هستم.

 21. سلام
  از تمام بازید کنندگان و تمام کسانی که لطف داشته و با نظرات خود مشوق بنده در این مسیر بودند تشکر و عرض ارادت دارم.

 22. آفرین به چنین جوانی که انقدر با پشتکار و اعتماد به نفس پیش رفته.آرزوی موفقیت در مراحله بالاتر را برایشان میکنم

 23. مصاحبه خیلی قشنگی بود.
  من تو این مصاحبه فهمیدم که ادما واقعا میتونن الگوی دیگران باشن مثل همین اقا امینی که الگوش اوستا او بوده و الان خودش الگویی دیگران شده.
  افرین

 24. مصاحبه جالبی بود.
  افرین به این جوان کوشا و بااستعداد که هم درس می خواند و هم کار میکند.
  فقط یه سوال دارم رشته ی معماری چه ربطی به طلا داره؟

  1. سلام
   همان طور که از متن برداشت می شود،امین در کار طلا کسب درآمد میکند و در رشته ی مورده علاقه اش ادامه ی تحصیل می دهد.درطول تاریخ انسان های مشهوری مانند نوستر آداموس،موریس مترلینگ و….چنین روشی را اتخاذ کرده بودنند.
   نوستر آداموس که اسم اصلی آن میشل دو نتریوم است پزشک بود و با طبابت کسب درآمد می کرد اما به مطالعات ستاره شناسی علاقه داشت و بر اساس آن کتاب پیشگویی های او که متشکل از هزار بیت شعر است شهرت بسیاری دارد.

 25. آفرین امین جامعه به چنین جوان هایی افتخار میکند که اینقدر با پشتکار و با استعداد کارشون را ادامه می دهند.

 26. از افراد کنجکاوی که سوال های خوبی مطرح می کنند تشکر میکنم.امیدوارم بتوانم جواب های قانع کننده ای ارائه دهم.

 27. سومین عوامل رونق کسب و کار که کمک به نیازمندان بود را دوس داشتم.بعضی از انسان ها وقتی از کوچک به بزرگ می رسند خیلی چیزا ها را فراموش می کنند ولی همین که این آقا امین ما ادامه داده خیلی خوشم اومده ایشاالله تو همه چی موفق باشی و چیزی را فراموش نکنی به خصوص کمک کردن.

 28. من از مشتری آقا امین هستم .اقا امین یه فرد با انصاف،خوش رو و خوش اخلاقی هستن و همین اخلاقاش هست ک ادم جذب میشه و باعث بیشتر شدن مشتری ایشون میشود.ممنونم از همه ی اونایی که این سایت را راه اندازی کردین ک جوانانی مثل آقا امین اینطوری بتوانند شکوفا و الگو دیگران باشد.

 29. آفرین این آفرین از ته دل گفته میشه چون لیاقت این جوونا بیشتر از این آفریناست.
  من فقط تو این فکرم که این جوون پر تلاش چه جوری میتونه هم کارو کنترل کنه و هم درسو خدایش سخته ما افرین از دهنمون به آسانی میاد بیرون ولی…….

 30. امین را میشه جوونی نامید که با ناامیدی و شکست جنگیده تا به پیروزی برسه با اینکه چند بار شکست خورده ولی دست از پیروزی بر نداشته و آن را دنبال کرده تا بهش برسه.

 31. با سلام
  واقعا مصاحبه جذاب و خواندنی بود .من لذت می برم وقتی جوان هایی را همانند امین میبینم و امید وارم جوان های دیگر بتوانند از پشتکار دوستم امین درس بگیرند.

 32. من پسری نوجوان هستم .
  همیشه نگران آینده کاریم بودم و واقعا ناامید بودم برای ادامه زندگی ولی وقتی این مصاحبه را خواندم امیدوار شدم و اینک تمام تلاش خودم را خواهم کرد تا بتوانم همانند امین به موفقیت برسم.

  1. برای گام نهادن در مسیر موفقیت،ایمان و باور قلبی در آغاز بسیار ضروری می باشد و خواندن زندگی جوانان موفقی مانند امین در ایجاد این باور کمک شایانی می کند.

 33. من با خواندن این مصاحبه یاده چند سال پیش خودم افتادم و می خواهم از خبرنگار از بابت این مصاحبه تشکر نمایم زیرا جوانان بسیاری با دیدن این مصاحبه می توانند خود را باور نمایند و آنچه را که در سر دارند با کمی تلاش و پشتکار عملی کنند.

 34. من به نوبه خود به عنوان عضو کوچکی از صنف طلا و جواهر بابت این مصاحبه تشکر می کنم و واقعا خوشحال شدم که ازدوستمون درمورد این حرفه مصاحبه ای شد تا علاقه مندان به این تا حدودی آشنا شوند.

 35. خوش رویی و خوش اخلاقی و منصف عامل اصلی کاسبیه و این اقا امین ما هم که این عوامل را تونسته تو این سن رعایت کنه خودش یه حرفس.شاید کسایی هستن که سن و تجربه بالاتری از امین داشته باشن ولی هنوز اخلاق ندارن هیچ سودی نمی برن.من یکی از مشتری های ایشون هستم نه تنها من بلکه کل خانواده ی من مشتری آقا امین هستن و ما هیچ بدی از این اقا ندیدم.ایشااا همیشه موفق باشن

 36. ممنون از مقالات خوبتون که تو سایت گذاشتین، نشون می ده که مهم نیست چی کاره باشی یا کجای کار باشی مهم اینه که تو جایی که هستی خوب باشی.

 37. خیلی مصاحبه خودمونی بود . ایشااا.. این جوان کوشا در همه مراحل زندگی موفق باشد و برسه به هر الگویی که الان داره.

 38. دنیا پر شده از جوون هایی که فقط بهونه کار کردن که کار نیس اما جوون هایی هستن مثل آقا امین که بدون بهونه و باهمت دارن کار میکنن و موفق میشن .

 39. مصاحبه جالب و خودمانی بود، از خبرنگار افتخاریتون تشکر می کنم که این طوری از موفقیت این جوون حمایت کردن و باعث الگو دادن به جوون های دیگراست.
  انشالا همه جوانان موفق باشند.

 40. با عرض سلام و آرزویه موفقیت.
  بسیار از مصاحبه لذت بردم طوری که سخنانه زیباتون باعث الگو برداریم شد.
  براتون آروزی توفیق و برکت روز افزون دارم.

 41. من اقا امین را میشناسم ایشون فردی با اعتماد به نفس و خوش اخلاقی هستن .
  امین همه ی کاراش فکر شده و منطقی است.ایشاالله تو همه چیز موفق بشه

 42. مصاحبه ی جذابی بود لذت بردم.
  و آفرین به آقا امین که با موفقیت و پشتکار کارشو ادامه داده و تونسته به این مرحله برسه.

 43. همه جوونای ما احتیاج دارن به آقا امین تا بتوانند درسی از امین بگیرن.من از خبرنگار و مدیر این سایت تشکر میکنم تا این جوون با پشتکار را به جوونا معرفی میکنن.

  1. سلام
   من هم از طرف خودم ونیز از طرف مدیر سایت از شما تشکر میکنیم.
   و بطور قطع و یقین پیشنهاد شمارا دنبال خواهیم کرد.

 44. واقعا باید به این جوانان افتخار کرد که شکست خوردن ولی تسلیم شکست نشدن منم به آقا امین تبریک می گویم که شکستو قبول نکرده و دوباره با پای محکم پله هاروو طی کرده.

 45. مصاحبه جالبی بود.
  من به دوست عزیرم امین تبریک میگم که تونسته با این سن با کسایی رقابت کنه خیلی بیشتر او تجربه داشتن و با این اخلاق خوب او تونسته تو رقابت پیروز بشه .امین علاوه بر دوست خوب یه الگوی خوبی هم هست.

 46. من اول تشکرم از خبرنگار افتخاری که این مصاحبه را شکل داده تا من به نوعی لذت ببرم.
  دوم به دوستم امین افتخار میکنم که همت خورد را بهونه کرده برای موفقیت.

 47. من از امین خوشم میاد که هم درس میخونه و هم کار میکنه و تو دوتاش یعنی هم درس و هم کار موفق بوده.هم رشته ی معماری سخته و هم طلا سازی افرین به حرفه تو.

 48. مصاحبه خیلی جالب و به زبان خودمانی بود .
  از این که یه جوون انقدر فعالیت داره انقدر پشتکار داره و با علاقه داره به کارش ادامه میده واقعا لذت بردم و اینکه کمکی میکنه به نیازمندان برام جالب بود کمتر کسی پیدا میشه که تو این سن دست به خیر باشه.
  احسنت امین احسنت

  1. سلام
   از حسن نظر شما سپاسگذارم.انشاالله مصاحبه ی بعدی را با یک خانم تلاشگر میان سال با کسب اجازه از ایشان انجام خواهم داد.

 49. مصاحبه خوبی و خودمانی بود واقعا لذت بردم که یه جوان با اعتماد به نفس به کارش ادامه داده و شکست را پلی قرار داده تا از روی آن رد بشه .آفرین امین

 50. سلام به همه اونایی که این سایت را راه اندازی کردن و تشکر از خبرنگاری افتخاریتون که این مصاحبه جذاب و دیدینی را مطرح کرده اند.
  آفرین به دوست عزیزم امین که باعث شده خودش الگو دیگران باشه.

 51. مصاحبه جالب و جذابی بود.
  جامعه ما واقعا احتیاج زیادی به این جوونا داره.اگر همه ی جوونا مثل آقا امین با پشتکار و با همت باشن دیگه مشکل کاری پیش نمیاد که بگن کار نیست.

 52. مصاحبه خیلی خوبی بود
  یه پیشنهاد دارم که از خانواده ی امین هم مصاحبه بشه تا خوده خانواده نظرشونو در مورده پسر موفقشون بدن.

 53. سلام
  مصاحبه خیلی خودمانی بود
  برای این جوان آرزوی موفقیت دارم .ان شاء الله هم در درس و هم در کار موفق باشن

 54. آفرین به چنین جوانی که انقدر با پشتکار و اعتماد به نفس پیش رفته.آرزوی موفقیت در مراحله بالاتر را برایشان میکنم

 55. بسیار مصاحبه جالب و به زبان خودمانی و صمیمی بود
  ان شا الله همه جوانان همانند این جوان با پشتکار و اعتماد به نفس به فعالیت خود ادامه دهند، و فقط به خانواده خود اتکا نکنند

 56. مصاحبه ی با کیفیتی بود.
  یک سوال داشتم از جوون متکی به نفس که آیا ایشون تو کاره معماری فعالیتی دارن ؟آیا تو کار معماری همانند کاره طلا موفق هستند؟

  1. سلام دوست عزیز
   در پی پیشنهاد شما سراغ امین رفتیم.
   امین جان همانطور که در سایت مشاهده کردی آرش عزیزاز شماسوالی داشتند که آیا درکار معماری نیز موفقید؟
   امین: من هنوز در مراحل اولیه تحصیل در این رشته هستم.با این وجود برای بعضی از شرکت های ساختمانی طراحی میکنم.اما در حدی نیست که ادعا کنم موفقم.

 57. با این مصاحبه ای که خوندم دیگه فکر کنم میشه رو این جور جوونا حساب باز کرد من دیدم به جوونا منفی بود ولی الان فهمیدم که هنوز جوونایی هستن که غیرت تو وجودشون باشه و متکی به خودشون باشه.

 58. خیلی لذت بردم از جوونی که انقدر با پشتکار کاراشو پیش برده و حتی شکستم خورده ولی شکستو با پشتکارش عوض نکرده .آفرین امین. موفق باشی

 59. مصاحبه جالب و به زبان خودمانی بود.
  افرین به این جوان افرین به پشتکارش افرین به دست به خیر بودنش و تبریک به خانواده ایشان.موفقیت خیلی آسان فقط یک ذره تلاش و پشتکار میخواد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *