فلش ماب مارکتینگ!

فلش ماب(Flash Mob) مارکتینگ یکی از زیر گروه های بازاریابی چریکی و یا همان گوریلا مارکتینگ است. با این تفاوت که در آن گروهی از افراد بصورت کاملاً هماهنگ در یک مکان عمومی و پر تردد، دست به اقدامات عجیب و غریب می زنند!

هدف اصلی فلش ماب(Flash Mob) ایجاد یک سرگرمی موقت در محل های پُر تردد است. جوهره اصلی فلش ماب مارکتینگ، اجرای فعالیت های پروموشنی(Promotion) غیر سیاسی است. در این تکنیک با در نظر گرفتن مولفه های فرهنگی متناسب با هر بافت منطقه ای، دست روی خوشایندهای مردم آن دیار می گذارد و مخاطب خود را برای لحظه ای در فکر فرو می بردو خلاصه مجذوبش می کند!

فلش ماب مارکتینگ

جنبه های هنری و تبلیغاتی در Flash Mob بسیار بارز بوده و اساساً مخاطبین بیشتر به خاطر جلوهای هنری آن مجذوبش می شوند. با توجه به هزینه بری پایین فلش ماب نسبت به سایر تکنیک های گوریلا مارکتینگ  و یا تبلیغات چریکی می توان از آن برای پروموت (Promot) کردن کسب و کارهای خرد(SME) هم استفاده کرد.

نمونه های موفق فلش ماب اجرا شده در جهان زیاد است. به تازگی یک نمونه از آن در ایران اجرا شده که براتون انتخاب کردم و به نمایش گذاشتم تا بیشتر با آن آشنا بشوید. در این کار که توسط برند ایرانی بالسا به اجرا گذاشته شده با تبدیل خروپف به موسیقی و با بهره گیری از سکانس های انیمیتی زیبا و هماهنگ با زیر صدای تولید شده در آن، مخاطبین عبوری در مرکز فروش را مجذوب خودش کند! به زودی نمونه های قویتر از این تکنیک جذاب را براتون به اشتراک خواهم گذاشت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media