Skip to main content

شش ابزار جدید بازاریابی رسانه ای

By فروردین ۲۳, ۱۳۹۷مقالات تخصصی بازاریابی

 

رسانه ی اجتماعی در حال تغییر شیوه های بازاریابی آنلاین برندهای مختلف است. درواقع میتوان گفت رسانه اجتماعی مدت ها پیش تغییرات عمده ای را ایجاد کرده است.

پلتفرم های جدید، شیوه ارتباطی ما را متحول کرده اند. این تغییرات بر نحوه ترویج پیام برندها و نحوه پاسخ و واکنش طرفداران آنها تاثیر داشته اند.

همراه با این پلتفرم های جدید ابزارهای جدیدی خواهند آمد که به بازاریابان رسانه اجتماعی کمک مکنند تا به شیوه های خلاقانه و بدیع با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و تلاش ها و فعالیت های آنها را پیگیری کنند. برای همگام شدن با آخرین و جدیدترین گرایش های رسانه ی اجتماعی زمان آن رسیده است که مجموعه ی ابزار خود را مرور و بروزرسانی کرده و ابزارهایی که باید حذف یا نگه داشته شوند را شناسایی کرده و ببینید کدام یک از ابزارهای جدید را میتوانید به مجموعه ابزارخود افزوده ،تا بدین وسیله تاثیر فعالیت های رسانه ای شما چندین برابر شود.

در این مقاله برترین ابزارهای رسانه ی اجتماعی که هر بازاریابی باید در سال ۲۰۱۶ از آن استفاده کند را به شما معرفی میکنیم.

بافر(Buffer).

بافر با واسط تمییز و مشخصه های تحلیلی ساده ای که دارد به سختی از Hootsuite که ابزار برنامه ریزی مورد علاقه ی من است پیشی گرفته است. شما میتوانید محتوا را از طریق چندین حساب و شبکه(که همگی از یک داشبورد مرکزی هستند) به اشتراک بگذارید.

ضمیمه و توسعه ی کروم، اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک، توییتر، پینترست، گوگل پلاس و حتی لینکدین را راحت تر میکند. بافر با رهنمود های حماسی و مطالعاتی انجام شده، بهترین مکان برای کسانی است که برای نخستین بازاریابی رسانه ای انجام میدهند.

Social Clout.

اشتراک گذاری محتوا و لایک گرفتن بسیار خوب است. درحقیقت این کار میتواند کاملا اعتیاد آور باشد. اما برای اینکه بدانیم کدامیک از پست ها بیشتر جلب توجه میکنند ،می بایست از معیارهای بیهوده و پوچ دست کشیده و به معیارهای مهم توجه کنیم.

برای محاسبه میزان علاقمندی و بازدهی سرمایه رسانه اجتماعی ،وارد Social Clout که ابزاری است برای تحلیل و آنالیز رسانه اجتماعی شوید. این ابزار به شما نشان میدهد چه زمانی و کدامیک از دموگرافیک ها، درجلب توجه بهترین بوده و کدامیک از پلتفرم ها بهترین تبادل را داشته اند.

.Feedly

با استفاده از فیدلی ایده گرفتن برای خلق محتوا را درحالت خودکار قرار دهید. برای فعال کردن این حالت کافیست ،فیدهای RSS را به بلاگ های محبوب افزوده سپس نویسندگان و فیدلی ،یک “مجله” روزانه که محتوای آن براساس عنوان آنها مرتب شده است را خلق خواهد کرد.

علاوه براین با استفاده از فیدلی می توانید از موضوعات مورد بحث افراد بانفوذ آگاه شده، به بحث و گفتگوی آن پیوسته و با آخرین گرایش های صنعت خود بروزرسانی شوید. آگاهی از آخرین و تازه ترین رویدادها به شما کمک میکند تا استراتژی تولید محتوا و برنامه ریزی برای پست های رسانه اجتماعی خود را مدیریت کنید.

نکته جالب توجه درخصوص این اپلیکیشن ،تلفیق و همکاری با ابزارهای زمان بندی و برنامه ریزی مانند بافر و Hootsuite است که به شما امکان میدهد ،پست ها را مستقیما از داشبورد زمان بندی و اشتراک گذاری کنید. مثلا خود من برای پیدا کردن محتوای خوب ازمیان پست های رسانه های اجتماعی از فیدلی استفاده میکنم که موجب صرفه جویی در زمان و انرژی میشود.

.Canava

اغلب مردن نمیدانند که من در طراحی گرافیکی اصلا مهارت ندارم. این مساله بهنگام انتخاب و ویرایش عکس های بلاگم جدی تر میشود. ابزاری بنام Canava وجو دارد که برای افرادی که طراح نیستند ساخته شده است. کاناوا ابزار مورد علاقه ی من در خلق تصاویر خیره کننده برای پست های رسانه اجتماعی است. با این ابزار حتی یک بازاریاب جزء نیز می تواند براحتی تصاویر و عکس های زیبا تولید کند. با استفاده از تمپلت ها، فونت ها و رنگ های کاناوا تنها کاری که باید انجام دهید کشیدن المان های تصویر و جایگزین کردن آنها است.

استفاده از کاناوا رایگان است. علیرغم رایگان بودن کاناوا، سایت های بزرگی همچون Buzzfeed از این ابزار برای تولید تصاویر پست های خود استفاده میکنند.

.Socedo

کمپین های رسانه اجتماعی قسمت های متحرک بیشماری دارند و موفقیت این کمپین ها به همکاری این قسمت ها بایکدیگر وابسته است. فرقی نمیکند در چه سمت یا جایگاهی باشید، هنگامیکه بدنبال مشتری هستید هیچ گاه زمان کافی برای مدیریت همه ی آنها وجود ندارد.

Socedo ابزاری است برای بی تو بی demand generation (تمرکز روی برنامه های بازاریابی برای بالا بردن سطح آگاهی و علاقمندی به محصولات یک کمپانی) که از طریق هدایت و یافتن اتوماتیک نمونه های هدف از میان کانال های رسانه های مختلف کار میکند. با این روش شما می توانید بدون تاخیر و تکرار وظایف، روی افزایش بازدهی سرمایه تمرکز کنید.

این ابزار از طریق ترکیبی از کلید واژه ها و معیارهای جمعیتی(دموگرافیک) از میان شبکه های بزرگ اجتماعی دیدگاهها را پیدا کرده و بکار میگیرد. نظربه اینکه پلتفرم های demand-gen روی ایمیل متمرکز هستند، این ابزار یکی از معدود ابزارهایی است که دیدگاههای دور دست را از طریق رسانه اجتماعی اداره میکند.

Edgar

آیا تابحال دقت کرده اید افراد بانفوذ مانند Tim Ferris، Gray Vaynerchuk و  Richard Branson محتواهای قدیمی و تکراری خود را بارها و بارها اشتراک میگذارند؟

شاید اینکار(اشتراک گذاری محتوای قدیمی و تکراری) ملال آور و کاری زائد بنظر آید اما ،حقیقت این است که پست های قدیمی هنگامیکه به اشتراک گذاشته میشوند توجه زیادی به خود جلب میکنند.

نخست اینکه اکانت های رسانه اجتماعی در طول زمان فالورها را بدست آورده و از دست میدهند. بنابراین اشتراک گذاری دوباره ی محتوا راهی بینظیر برای نمایش اجناس درجه یک به فالورهای جدید است. دوم اینکه حتی وفادارترین هواداران نیز همیشه آنلاین نیستند. بنابراین اشتراک گذاری منظم راهی است ،برای جلب توجه مخاطبان در ساعات مختلف روز.

تشخیص بهترین زمان بندی برای اشتراک گذاری محتوای جدید و قدیمی آسان نیست. اما Edgar میداند چه زمانی برای اشتراک گذاری محتوا و جلب توجه مخاطبان بهترین است. این ابزار کل محتوا را براساس عنوان و دموگرافیک هدف دسته بندی کرده ،و تعیین میکند کدام پست ها بیشترین توجه را از کدام فالورها دریافت میکنند.

اما کار این ابزار فقط به همین محدود نمیشود. بعد از پست گذاشتن ،این ابزار پست را از طریق بازگرداندن آن به انتهای صف بازیافت کرده و بعد از اینکه مابقی محتوا به اشتراک گذاشته شد دوباره به اشتراک گذاشته میشود. درنتیجه با استفاده از این ابزار پست های شما بطور مداوم و بی آنکه زحمتی برای شما ایجا کند بارها و بارها به اشتراک گذاشته میشوند.

درنتیجه در سال ۲۰۱۶ بازاریابان رسانه اجتماعی می توانند برای ساده و موثر کردن کمپین های رسانه ای خود از میان هزاران ابزار، ابزار مناسب را انتخاب کنند. بنابراین مهم است که در دام اضطراب و تنش تصمیم گیری نیافتاده، و با این تفکر که باید همه چیز را بدانید تسلیم نشوید.

شش ابزاری که در این مقاله به شما معرفی شد بیست الی هشتاد درصد بازاریابی رسانه ای را اداره کرده و به هرکسی از مبتدی گرفته تا یک آژانس رسانه اجتماعی تمام عیار قدرت میدهند. آیا شما برای امتحان کردن این ابزار آماده اید؟

منبع: رایانیکو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!