سیستم ثبت سفارش کالای صادراتی, بزاززاده

سیستم ثبت سفارش کالای صادراتی

ثبت سفارش  کالا دارای نظام خاصی است که در ظاهر امر تفاوتی برای صادارتی بودن و یا غیر صادارتی بودن کالا مشاهده نمی شود، ثبت سفارش  شامل داده هایی در مورد اینکه چه محصولات و خدماتی زیاد یا کم به فروش رفته اند، می باشد گزارش های حاصل از داده های سیستم ثبت فروش می تواند برای تعیین اینکه کدام یک از محصولات یا خدمات نیاز به فعالیت های ترفیعی و تبلیغاتی دارند به کار گرفته شود.

اگر مدیران بازاریابی این گزارش ها را به موقع دریافت کنند می توانند تشخیص دهند کدام یک از محصولات یا خدمات پایین تر از حد تعیین شده به فروش رفته اند، که این امر به رفع یا کاهش ناکامی ها کمک کند. مدیران ممکن است برنامه های تبلیغاتی و ترفیعی برای کم کردن شکاف بین فروش واقعی و فروش تعیین شده را استفاده کنند گزارش ها همچنین محصولات و خدماتی که بیشتر از اهداف تعیین شده به فروش رفته اند را شناسایی می کند .

اما تفاوت عمده در نوع تصمیم گیری در مورد چگونگی ارائه به موقع کالا و خدمات سازمان در نوع صادراتی و غیر صادراتی بودن آن  به مشتریان است، که یکی از تصمیمات راهکاری مهم سازمان را مشخص کند.

  • که آیا می خواهد تمام یا برخی از محصولات با خدماتش را به صورت مستقیم به مشتریان صادراتی عرضه کند(نماینده دایم فروش و توزیع مویرگی و تبلیغات منسجم و کنترل بازار ) یا از طریق واسطه (پیله وران مرزی و عمده فروش ها ) یا از هر دو روش، اگر قرار باشد که از روش مستقیم استفاده کند از کانال های مبادله ای مانند استفاده از فروشنده محلی  ارائه کالاها از طریق پست و فروش تلفنی، که در بازار داخلی رایج است و مستلزم هزینه زیادی است بهره گرفته و سیستم ثبت سفارش صادراتی در کنترل تولید کننده قرارمی گیرد . اما اگر برای توزیع کالاها و خدمات از واسطه استفاده شود ، توزیع محصولات در بین بخش های بازار هدف تحت تاثیر تصمیمات عمده فروش  قرار گرفته و نتیجه کمتری از آن حاصل می شود.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید