۸ مرداد, ۱۳۹۸

زمانی که مشتری ” اوه ” می گوید و بازاریابی جان می گیرد!

برای بازاریابی موفق باید بتوانید در مشتری احساس خوبی را ایجاد کنید. برای ایجاد کردن این احساس در مشتری نیاز دارید از روش های مختلفی استفاده کنید اما، تقلید از سایر کسب و کار ها نمی تواند کمک چندانی به شما نماید و در نهایت شما باید بتوانید با خلاقیت به خرج دادن مشتریان خود را جذب کنید…

اوه در بازاریابی چیست؟

تا به حال به زمانی که مشتری در هنگام بازاریابی شما برانگیخته می شود توجه کرده اید؟ بسیاری از مشتریان پس از برانگیختگی تنها یک واژه کوتاه را بیان می کنند: اوه…

اوه درواقع بیان احساسی است که مشتریان در زمانی که شادی وصف برانگیزی از بازاریابی حرفه ایی شما دریافت می کنند به زبان خود جاری می سازند. اوه حالتی شخصی است که تا فردی خودش آن را درک نکرده باشد نمی تواند به عمق آن پی ببرد.

شگفتی!

اوه در بازاریابی با شگفتی همراه است. اوه زمانی رخ می دهد که فرد انتظاری که از دریافت محصول و خدمات شما دارد را در ذهنش تداعی کرده است اما، چیزی بیش از انتظار خود را دریافت می کند. در واقع اگر بخواهیم خیلی خلاقانه و جامع این تعریف را بیان کنیم باید بگوییم تفاوت با نتیجه مورد انتظار مشتری سبب خلق اوه در بازاریابی می شود.

وظیفه بازاریاب

به طور طبیعی زمانی که شما به عنوان یک بازاریاب شروع به بازاریابی محصول و خدمات خود می کنید مشتریان شما نسبت به صحت اطلاعاتی که به آنان می دهید شک و دودلی دارند و این امر طبیعی است. در اینجا وظیفه بازاریاب این است که تا جایی که می تواند از این شک و دودلی بکاهد تا بتواند مشتری را نسبت به خرید متقاعد کند.

تا این مرحله را به طور معمول بسیاری از بازاریاب ها انجام می دهند و می توانند مشتریان خود را متقاعد کنند که خرید نمایند اما، تنها بازاریابان حرفه ایی می توانند مشتریان را به شکلی متقاعد کنند که علاوه بر خرید کردن واژه اوه را نیز از فرط رضایت بر زبان برانند. رسیدن به این مرحله برای یک بازاریاب کار دشواری است و بازاریاب برای رسیدن به این مرحله باید گام های خاصی را بپیماید. در مطلب بعدی بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.