Skip to main content

زبان بدن و اهمیت آن در آموزش بازاریابی

By اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶مقالات تخصصی بازاریابی

زبان بدن و اهمیت آن در آموزش بازاریابی

با توجه به اهمیت  آموزش بازاریابی با توجه به زبان بدن؛ و نقش زبان بدن در فروش در این مطلب تلاش شده است تا به اهمیت این موضوع بیردازیم تا با شناخت بهتر زبان بدن؛ بتوانید سود بیشتری از کسب و کار خود داشته باشید.

در هنگام فروش، لحظه ای که با یک مشتری هدف مواجه می شوید، او نیز شما را مبتنی بر تصویر و باوری که در ذهنش ایجاد می کنید، در کمتر از ده ثانیه مورد بررسی قرار می دهد. این مطلب در آموزش بازاریابی در قالب اهمیت زبان بدن در فروش مطرح می شود. در روند فروش این لحظه ها بسیار حیاتی و سرنوشت ساز هستند زیرا؛ اولین تاثیر شما قطعا به ذهنیتی دائمی در مشتری مبدل می گردد. در بسیاری از آموزش های بازاریابی این که شما به عنوان بازاریاب بتوانید و یا نتوانید فروشی را به قطعیت برسانید، عملا می تواند حاصل علائم غیر کلامی ارسالی شما طی لحظه های مهم اولیه باشد. در آموزش بازاریابی یک اصل بسیار مهم است که واقعیت های زبان بدن بخصوص در روند فروش را درست درک کنید. به طور مثال: امریکائی ها را به عنوان بهترین تشخیص دهندگان زبان بدن می شناسند، زیرا آن ها از هزاران علائم غیر کلامی استفاده می کنند. چنین توانائی در هنگام مذاکره، موجب گردیده است تا آن ها به بهترین مذاکره کنندگان مبدل گردند. به علاوه، خانم ها در استفاده از زبان بدن نسبت به آقایان تواناتر هستند و این به علت ویژگی های ذاتی و طبیعی آنان می باشد.

زبان بدن مانند یک قانون ثابت در آموزش بازاریابی در همه جای جهان مورد استفاده قرار می گیرد. رایج ترین مثال تکان دادن سر به مفهوم تائید است اما، این مطلب در همه شرایط بازاریابی یکسان نیست. به طور مثال تکان دادن پا در آموزش بازاریابی می تواند نشان دهنده ی عصبی بودن فرد باشد، در حالی که می تواند یک رفتار طبیعی فرد نیز به حساب آید.  در آموزش بازاریابی دزدیدن چشم می تواند به مفهوم پنهان کردن چیزی قلمداد گردد، یا این که می تواند شدت خجالتی بودن فرد را نشان دهد اما، در بسیاری از فرهنگ ها از جمله ایران این حالت بیانگر مسائل مذهبی است که پسندیده محسوب می گردد. با و جود چنین پیچیدگی هایی، آن چه که در آموزش بازاریابی مهم است تجزیه و تحلیل واقعی پیام است. این کار را می توانید با نگاه به الگو ها انجام دهید. در آموزش بازارابی باید به دنبال علائمی باشید که می توانند در ارتباط با عبارت های کلامی دارای مفاهیم مشابه بوده، و نیز در شرایط مشابه به کار گرفته شوند. وقتی این الگو ها را بررسی کردید، درک زبان بدن ساده تر خواهد بود و در چنین شرایطی است که آموزش بازاریابی از این طریق به روند فروش شما کمک خواهد کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!