۲ دی, ۱۳۹۶

زبان بدن و نشانه هایی از عدم موافقت، موضع دفاعی و خصمانه

زبان بدن کاربرد های زیادی در زندگی و تجارت دارد. برای یک مذاکره کننده یا تاجر مهم است بداند که زبان بدن افراد مختلف در مذاکره یا شرکای تجاری بیانگر چیست؟ زیرا با استفاده از اطلاعاتی که زبان بدن منتقل می کند می توان تصمیم های بهینه و بهتری را اتخاذ کرد و در تجارت و کسب و کار خود موفق تر بود. زبان جسم در افراد، با شیوه ی سریعتری پیام های پنهان شده در رفتار آنان را منعکس می کند و معمولا افراد نمی توانند زبان بدن خود را مخفی کنند. این حالت باعث شده شده که بسیاری از افراد به یادگیری علایم این زبان بپردازند تا بتوانند در مسیر رقابت های شغلی سریعتر از رقبای خود به نتیجه ی دلخواه دست یابند.

در ادامه ی مطلب، به یکی از کاربرد های زبان بدن که برگرفته شده از بخشی از کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش است می پردازیم.

زبان جسم در بازاریابی و فروش

“اغلب سياست مدار های عالی رتبه در حالی كه پشت ميز مذاکره قرار گرفته و دست های خود را بر روی سينه تا کرده (دفاعی) و چانه شان به حالت انتقادی يا خصمانه افتاده است، به شنونده های خود می گويند که پذيرای ايده های جدید بوده و افرادی آزاد انديش اند. اين افراد ممكن است تلاش کنند مخاطبين خود را نسبت به رویکرد انسانی و گرم خود متقاعد کنند در حالی که در همان لحظه ممکن است ضربه های محكمی بر ميز بکوبند.

اگر این دو حالت ذکر شده با هم به کار روند نشان دهنده مخالفت با موضوع مطرح شده است؛ حتی اگر مانند سیاست مدار ها زبان آن ها اعلام موافقت کند، اما زبان بدن عدم موافقت را نشان می دهد.

زيگموند فرويد مشاهده نمود که يک بيمار درحالی که به زبان بيان می کرد که از ازدواج خود راضی است، ناخودآگاه حلقه ازدواج خود را در انگشتش تکان می داد.  فرويد به اهميت اين عمل غيرارادی آگاه شده بود و هنگامی که بیمار مشکلات ازدواج خود را بروز داد متعجب نشد. کليد تفسير دقيق زبان بدن مشاهده مجموعه حالت ها و تناسب بين کانال های ارتباطی کلامی و غیرکلامی است.”

با توجه به اینکه زبان جسم می تواند راهگشای بسیاری از فعالیت های مختلف به خصوص در تجارت و کسب و کار باشد در دنیای امروز بسیار ضروری است که با این زبان آشنا شویم تا بتوانیم فعالیت های موفق تری را تجربه نماییم.

  • تالیف: واحد تامین محتوای سایت آقای بازاریاب
  • (مینا جعفرصابونچی)

ممکن است به مقاله های زیر علاقمد باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.