Skip to main content

زبان بدن در بازاریابی و فروش

در ارتباط با تکنیک های بازاریابی و فروش کتب متعددی نوشته شده اما، کمتر کتابی به تبیین جایگاه استراتژیک ارتباطات غیر کلامی پرداخته است. پروفسور آلبرت محرابیان به این امر پی برد که ارتباطات غیر کلامی نسبت به سایر ابزار های ارتباطی بیشترین تاثیر را در ذهن مخاطب خواهد داشت.

زبان بدن در بازاریابی و فروش

مخاطب ما در اینجا یک مشتری است، همان کسی که قرار است به او، ایده خدمات و کالای خود را بفروشیم؛ ما برای برقراری ارتباط بهتر با وی از سه ابزار کلیدی

  • کلمات
  • لحن بیان و
  • حرکات بدن که به آن همان زبان بدن می گوییم استفاده می کنیم.

زبان بدن دارای اهمیت خاصی است این نوع از زبان می تواند منجر به موفقیت یا عدم موفقیت ما به عنوان یک بازاریاب و فروشنده ی حرفه ایی شود.

شناخت لازمه ی هر حرکتی است و برای شروع یک بیزنس خوب باید بدانیم شریک تجاری ما، چه بازخوردی از ایده،خدمات و یا کالای ما دارد. انسان ها به دلایل مختلف آن چیزی را که در ذهن دارند بیان نمی کنند؛ حال ما به عنوان یک فروشنده ی حرفه ایی چه طور بتوانیم در کمترین زمان بازخورد مناسبی از فرآیند مذاکره خود بگیریم و به این نتیجه برسیم که آیا این معامله می تواند مفید باشد یا نه.

همه ما از زمانی که از خواب بیدار می شویم در محیط خانواده یا محل کار در ارتباط با همنوعان خود هستیم و جالب تر اینکه به نحوی در حال خرید و فروش ایده های خود به دیگران هستیم؛ لزوماً برای این معامله نباید پولی جا به جا شود؛ همین که طرف مقابل طرز نگاه ما را نسبت به موضوعات قبول کند یعنی این که ما توانسته ایم ایده خود را بفروشیم!

پس به بیان دیگر همه ما یک فروشنده هستیم. با این استدلال، شناخت کامل زبان بدن مشتری می تواند به نیروی عظیم و کاربردی تبدیل شود که به ما کمک می کند تا از بسیاری از دو راهی ها، شک ها و تردید ها رهایی یافته و در نهایت تصمیم های اثربخش تر و کارآمدتری را بگیریم.

در کتاب پیش روی ما در چهارده فصل، به صورت روان و خلاصه زبان بدن را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم و کاربرد های هر بخش را با توجه به شرایط مختلف و فرهنگ کشور های متفاوت مورد بررسی قرار می دهیم. این کتاب با نگاهی خلاصه اما کاربردی، دید نویی را به علاقه مندان به مباحث زبان بدن به خصوص دانشجویان رشته های مدیریت بازاریابی و فروش ارائه می دهد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!