۲ آبان, ۱۳۹۷

رونق بازاریابی گردشگری با توجه صنایع دستی کشور

بازاریابی گردشگری، می تواند به مجموعه ای از رشته ها گره بخورد و در نهایت نتیجه دلخواه را که همان رونق این نوع بازاریابی است را به وجود آورد.

روش های مختلفی برای رونق بازاریابی در زمینه گردشگری وجود دارد که یکی از آن ها توجه به صنایع دستی است. شناخت دستی ایران و توسعه ی آن ها می تواند نقش مهمی در توسعه بازاریابی گردشگری داشته باشد. هنر و صنایع دستی ایران، در فرهنگ کشورمان ریشه دارد. در بین صنایع دستی ایران بعضی ریشه های فولک لوریکی دارند و بعضی از هنر های ایرانی کمتر به فرهنگ فولک لوریک کشورمان پیوند خورده اند اما، مهم ترین وظیفه ی یک بازاریاب در بازاریابی گردشگری ریشه یابی صنایع دستی کشور است تا به کمک این بخش بتوان به توسعه بازاریابی گردشگری کمک نمود.

صنایع دستی مختلفی چون؛ قلم زنی، سوزن دوزی، گلدوزی، نقاشی، حکاکی و سایر هنر ها و صنایع دستی دیگر در کشور ما؛ را می توان هنر هایی برگرفته شده از فرهنگ فولک لوریک کشورمان دانست. افرادی که چنین صنایع و هنر هایی را خلق می کنند گمنام هستند اما سالانه گردشگران زیادی با سفر به ایران صنایع دستی مختلفی را خریداری می کنند که در نهایت این صنایع سبب رونق بخشیدن به بازاریابی گردشگری شده اند.

در بسیاری از مواقع صنایع دستی کشورمان نقش فوق العاده ایی در برند سازی در بازاریابی گردشگری کشور ما دارند. به عنوان مثال: بسیاری از گردشگران خارجی ایران را مترداف با خاتم کاری می دانند و این هنر دستی توانسته است بازاریابی در حوزه گردشگری کشور ما را تحت تاثیر قرار دهد.

بازاریابی گردشگری به راحتی می تواند از طریق هنر های دستی رشد یابد زیرا صنایع دستی، قابلیت توسعه زیادی دارند که الزاما به محیط های شهری محدود نمی شوند. این صنایع نیاز چندانی به سرمایه گذاری های کلان ندارند و زود بازده محسوب می شوند. ویژگی خوب صنایع دستی این است که فرآورده های تولید شده از یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه این صنایع دستی خاص می توانند جذب گردشگر را افزایش داده و به رونق بازاریابی گردشگری کمک نمایند.

در نهایت می توان اینگونه بیان کرد که؛

صنایع دستی کشور بازتابی از اندیشه های خالق خود هستند واقع گرا و برگرفته شده از واقعیت جامعه می باشد که می تواند با روح حقیقت جویی در هر گردشگری ارتباط برقرار کرده و در نهایت به رشد و توسعه بازاریابی در حوزه گردشگری کمک نماید.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.