جایگاه ایمیل مارکتینگ دربین روش های بازاریابی در اینترنت, بزاززاده

جایگاه ایمیل مارکتینگ دربین روش های بازاریابی در اینترنت

همانطور که در نوشته پیشین عنوان شد یک بازاریاب دیجیتالی بهتر است چند مرحله را برای ایجاد ساختاری موفق، در بازاریابی رعایت نماید؛ در این نوشته می خواهیم شما را با یکی از موثرترین روش های بازاریابی اینترنتی آشنا کنیم:

ایمیل مارکتینگ را به مجموعه روش های بازاریابی موفق اضافه کنید.

نشان دادن ارزش کالا نیازمند ارتباطات قوی و استفاده از اصول بازاریابی صحیح است. ایمیل، سایت های اینترنتی، شبکه های اجتماعی، تولید محتوای مناسب و اصولی همگی راه های خوبی برای نشان دادن ارزش کالا های شما به مشتریان هستند. اما برخی از ابزارها برای اهداف ویژه ای از بقیه، کارا ترند. برای ایجاد بیشترین تاثیر باید از تمامی ابزارهای بازار یابی در کنار یکدیگر استفاده کنیم.

منظور از قراردادن ایمیل در کنار ابزارهای دیگر بازاریابی تنها تبدیل کردن شکل پیام های سنتی به پیام های الکترونیکی نیست، بلکه از نظر اقتصادی به صرفه است و نتایجی که با استفاده از آن به دست می آید، فوق العاده است. بر اساس یک تحقیق که در انجمن بازاریابی مستقیم درباره تاثیر اقتصادی ایمیل که در اکتبر سال ۲۰۰۶ انجام شد، به ازای هر دلاری که در سال ۲۰۰۵ در بازاریابی ایمیلی هزینه شده بود، ۵۷/۲۵ دلار برگشته بود. این تحقیق همچنین اعلام کرد کاتالوگ های چاپی ۷/۰۹ دلار و بازاریابی اینترنتی غیر ایمیلی به ازای هر دلار هزینه شده ۲۲/۵۲ دلار برگشت سرمایه داشته است، این آمار و همچنین یادداشت دیگری که پیش از این در سایت تخصصی بازاریابی منتشر شده بود نشانگر این مطلب است که ایمیل مارکتینگ می تواند یکی از بهترین روش های مکمل در کنار سایر روشهای بازاریابی باشد.

اما اینکه ایمیل مارکتینگ چگونه در کنار سایر مدل های بازاریابی به فروشنده ها و بازاریابان کمک میکند و مواردی که در استفاده این روش مهم هستند و بایستی مورد توجه قرار بگیرند چیست؟ عنوان یادداشتی است که در نوشته بعدی به آن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

برگرفته از کتاب بازاریابی اینترنتی نوشته جان آرنولد .

0 دیدگاه روشن جایگاه ایمیل مارکتینگ دربین روش های بازاریابی در اینترنت

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید