۱۴ آبان, ۱۳۹۶

تحلیلی بر حرکات بدن در بازاریابی و فروش

استفاده از زبان بدن نقش مهمی را در بازاریابی ایفا می کند. با شناخت مناسب از زبان بدن می توان تحلیل بهتری نسبت به مشتری به دست آورد، بنابر این آشنایی با این مهارت به عنوان یک ضرورت در بازاریابی قلمداد می شود. کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش می تواند آموختن این مهارت را برای بازاریاب ها آسان تر نماید. به همین علت در این مطلب به بررسی بخشی از این کتاب خواهیم پرداخت.

زبان بدن در بازاریابی و فروش، بالا انداختن شانه ها:

بالا انداختن شانه ها مثال خوبی از یک حالت همگانی است که نشان دهنده این است که یک فرد نمی داند شما چه می گویید. این یک حالت چند گانه است که از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: کف دست های باز، شانه های قوز کرده و ابرو های بالا انداخته. ” در این بخش از کتاب آشنایی با این حالت از زبان بدن می تواند به بازاریاب ها کمک کند تا با شناختی بهتر فرآیند بازاریابی را پیش برند.

در بخش دیگر کتاب این حالت در فرهنگ های دیگر بررسی می شود؛ ” همان گونه که زبان کلامی در فرهنگ های مختلف با هم متفاوت هستند، زبان غیر کلامی نیز ممکن است از چنین الگویی پیروی کند. با توجه به فرهنگ های مختلف رایج در جوامع یک حالت یا حرکت ممکن است در یک فرهنگ خاص متداول بوده و تفسیر روشنی داشته باشد اما ممکن است در فرهنگ دیگر بی معنی بوده یا معنی کاملا متضادی داشته باشد.” در این بخش به این نکته پرداخته می شود که برای فعالیت هدفمند تر باید زبان بدن را با توجه به جامعه ی میزبان و فرهنگ آن پیش برد. زبان بدن در هر فرهنگی ممکن است در جزییات متغیر باشد که به طبع بازاریابی را هم تحت پوشش قرار خواهد داد. بازاریابی زمانی می تواند فروش را به بازدهی مطلوب برساند که با تحلیل دقیق فرهنگی از جامعه ی میزبان و مشتریان هدف خود، به تفسیری مناسب از زبان بدن رسد. بنابر این می توان گفت با مطالعه ی کامل کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش می توان به شناخت بهتری دست یافت.

  • تالیف: واحد تامین محتوای سایت آقای بازاریاب

ممکن است به مقاله های زیر علاقه مند باشید:

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.