۲۹ اسفند, ۱۳۹۷

تاثیر بیماری اضافه کاری بر فعالیت بازاریاب…

یک بازاریاب را می توان از افراد پرمشغله روزگار دانست! بازاریابی فعالیتی است که زمان زیادی را از شخص بازاریاب طلب می کند. در واقع در بسیاری موارد دیده شده است که بازاریاب ها به دنبال زمان می دوند و گله و شکایت دارند که زمان آن ها کم است. اما، حقیقت چیست؟

برخی از بازاریاب ها برای این که بر کمبود زمان خود غلبه کنند به بیماری اضافه کاری مبتلا می شوند. در این بیماری شایع،  افراد تلاش می کنند که اگر زمان ولو اندک و خالی را در برنامه روزانه خود داشته باشند با اضافه کاری پر نمایند… این افراد معتقدند که چون مشغله کاری آن ها زیاد است و ممکن است در طول یک ماه یا دوره کاری خود زمان کم بیاورند بهتر است که، حتی از زمان های اندکی که برای آن ها حاصل می شود هم استفاده نمایند. اما آیا این روش؛ روشی صحیح در مدیریت زمان است؟!

استفاده از این روش، روشی اصولی برای مدیریت زمان نیست. هر بازاریاب به زمان استراحت و فراغت نیاز دارد. بازاریابی فعالیتی است که انرژی زیادی را از فرد می گیرد. اگر قرار بر این باشد که در ایام فراغت و تعطیلات نیز برای روز مبادا… اضافه کاری انجام شود بدون شک نمی توان به ذهن و بدن خود استراحت کافی را داد.

تاثیر بیماری اضافه کاری…

بیماری اضافه کاری به مرور زمان بر کیفیت کار بازاریاب اثر منفی می گذارد و سبب می شود بر اثر خستگی روحی و جسمی، راندمان کاری به میزان قابل توجهی کاهش یابد. در واقع گرچه فرد گمان می کنند که با این نوع اضافه کاری ها در زمان خود صرفه جوییی حاصل می کند اما، به مرور زمان بر روند کار فعلی خود تاثیر منفی می گذارد.

راهکار…

برای درمان بیماری اضافه کاری راهکار های متعددی وجود دارد. یکی از این راهکار ها استفاده از مدیریت زمان است. در چنین حالتی بازاریاب باید یاد بگیرد که بر زمان و فعالیت های خود سلطه پیدا کند نه این که زمان و فعالیت هایش بر او! برای این منظور بهترین راهکار این است که برنامه کاری را قبل از شروع روز جدید تنظیم کرد و در پایان هفته نقاط قوت و ضعف فعالیت ها را در مدیریت زمان برررسی نمود. این روند در بلند مدت می تواند از هر شخصی یک برنامه ریز حرفه ایی بسازد.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.