حاج حسین ایوبی ؛ بر ساحل آرامش

شما هم حتماً تا به حال با فروشنده‌هایی برخورد داشتید که از وضعیت بازار و بی‌رونقی اون می‌نالند. به نظر شما این بی‌رونقی از چی حاصل می‌شه؟ جنس توی بازار کمه؟ مردم نیازشون به خرید کاهش پیدا کرده؟ یا پول ندارند که بابت خرید جنس بپردازند؟ شواهد نشون می‌ده که هیچکدوم از اینها اینقدر جدی نیست که بتونه تا این حد به حس کسادی بازار عمومیت بده. به دنبال پاسخ این سوال پرسان پرسان به فروشنده‌ی محترمی می‌رسم که می‌گه در ۳۰ سال گذشته که در صنف خودش فعالیت می‌کرده هیچوقت کسادی بازار رو حس نکرده. آخه چطور می‌شه توی ۳۰ سال گذشته که اقتصاد کشور با رکود و تورم و بالا و پایین شدن ارز و خیلی داستان‌های دیگه درگیر بوده، یک نفر که توی بازار مغازه داره و مثل دیگران می‌ره از بازار تهران و اصفهان خرید می‌کنه و میاد توی شهر خودش می‌فروشه، کسادی رو تجربه نکرده باشه؟

حاج حسین ایوبی ؛ بر ساحل آرامش

اسم این فروشنده‌ی محترم حاج حسین ایوبی و توی صنف الکتریکی‌ فروشان بازار زنجان فعالیت می‌کنه. از ایشون در مورد رمز موفقیتش می‌پرسم؛ می‌گه:

رمز موفقیت یک کاسب صداقت و مقید بودن به تعهداتشه. کلید رو زده ولی من هنوز روشن نشدم. خوب این درست؛ خیلیا اینو می‌گن. توی کتاب‌ها هم اینو نوشته، ولی چطور می‌شه اجرایی‌اش کرد؟ شما چطور اون رو اجرایی کردید؟

وقتی  ما یک جنسی رو می‌خریم، اون جنس رو با همون سودی که اتحادیه برامون مشخص کرده می‌فروشیم و تا اون پارتی کالا تموم نشده نرخ رو ثابت نگه می‌داریم. مثلاً اگه یک جنسی رو به قیمت ۱۰۰۰ تومن خریدیم به قیمت ۱۱۰۰ تومن می‌فروشیم. حتی اگر قیمت پایه‌ی اون جنس براثر نوسانات نرخ ارز و سایر مولفه‌ها شده باشه ۲۰۰۰ تومن یا ۳۰۰۰ تومن ما تا تمام شدن اون جنس، هیچ تغییری در نرخ فروشمان اعمال نمی کنیم. از طرف دیگه اگه کالایی در اثر این نوسانات، قیمتش کاهش پیدا کنه، مثلاً همان جنسی که ما ۱۰۰۰ تومن خرید کردیم به دلایلی قیمتش بشه ۸۰۰ تومن ما فرض رو بر این می‌گیریم که همین الان این جنس رو به قیمت ۸۰۰ تومن خریدیم و اونو ۸۸۰ تومن می‌فروشیم. این مولفه ها باعث ایجاد یک تمایزی بین مغازه ما با دیگر مغازه‌ها شده. باورش سخته؛ این که با حساب و کتاب جور در نمیاد. شما با این مدل فروشتون ضرر نمی‌کنید؟

وقتی که من فهمیدم که این مدل فروش در تاریخ گذشته سرزمینمون وجود داشته و یک عده‌ای هم هستند که روش فروششون اینه، تصمیم گرفتم که این مدل رو برای کسب و کارم بردارم. اون اوایل من هم مثل شما فکر می‌کردم که ممکنه از این روش دچار ضرر و زیان بشم؛ اولش یک شجاعتی می‌طلبید ولی به لطف خدا وقتی که شروع به این نحوه کار کردم دیدم که درسته که بعضاً اتفاق می‌افته که بعضی از کالاها قیمتشان بر اساس نوسانات بازار و یا حتی کلیه‌ی اقلام در یک برهه‌ی زمانی مثل سال‌های ۹۱ و ۹۲ که با سه برابر شدن قیمت ارز، این نوسانات یک‌باره خیلی شدت گرفت، افزایش پیدا کنه، ولی با این مدل کسب و کار خود این وضعیت‌ها هم یک فرصته و نه یک تهدید. مثلاً توی همون دوره هم ما قیمت فروش رو بر همون مدلی که گفتم قرار دادیم و اینجوری مشتریا به قول معروف مغازه رو جارو می‌کردند و همین باعث شد که اعتماد عجیبی بین مشتریان نسبت به مغازه‌ی ما ایجاد بشه و همین سطح فروش ما را از نظر حجمی و ریالی خیلی ترقی داد. مضاف بر اینکه خود این نوسانات قیمت، چه رو به بالا و چه رو به پایین یک چیز ماندگار نیست و در بقیه‌ی زمان‌هایی که شرایط عادی بود ما معمولاً فروش خودمون رو داشتیم.

چقدر خوبه که آدم بدونه مختصات فضایی که توش داره کار می‌کنه چه جوریه و بالا و پایین داستان‌ها گولش نزنه. حالا تا اینجای بحث رو داشته باشید تا بعد …

به خاطر دارید که در پی یافتن دلیل احساس بی‌رونقی در بازار به فروشنده‌ی موفقی رسیدیم که در طول عمر کاری خودش احساس کسادی نکرده بود. از او رمز موفقیتش و نحوه‌ی اجرایی کردن آرمانش را جویا شدیم. ادامه‌ی بحث …

پسر حاج حسین ایوبی هم حضور داره. می‌گه تهیه کردن جنس هم خودش یک بحثیه؛ پدرم همیشه جنس‌های مغازه رو از برندهای معروف صنف برق صنعتی تهیه می‌کنند. من در جریان خریدهای ایشان بوده‌ام و اعتبارشون رو پیش فروشندگان عمده دیده‌ام. نحوه‌ی تعاملشون با پدرم نسبت به سایر مغازه‌داران خیلی متفاوته. یک حساب ویژه‌ای روی پدرم باز می‌کنند و حتی اجناس رو با قیمت پایین‌تری به ایشون می‌فروشند. از بیان احساساتش خیلی مشعوف می‌شم و از حاج آقا خواهش می‌کنم که در این مورد هم توضیح بدن. البته اون چیزی که منو بیش از پیش مشعوف و علاقمند می‌کنه اینه که ایشون با این مدلشون نه تنها یک کسب و کار موفق رو ترتیب دادن بلکه تونستند که در قلب پسرشون هم نفوذ کنند.

طرف حساب‌های من در تهران و همینطور دوستان و همکاران اصفهانی و همه اون‌هایی که من به یک نحوی از شون خرید می‌کنم به ما اعتماد دارند چون نحوه پرداخت من رو می‌دونن و اینجوری من حداکثر تخفیف رو به نفع مشتری ازشون می‌گیرم. من بالای هشتاد درصد از اقلام مغازه رو به صورت نقد خرید می‌کنم و خود این باعث می‌شه که شرکت‌ها و فروشندگان معمولاً شش درصد تخفیف خرید نقدی به من بدهند. البته این شش درصد تخفیف اصلاً جزو سود مغازه نیست و من اون رو جزو منافع مشتری حساب می‌کنم و قیمت جنس رو بعد از کسر تخفیف، مبنای محاسبه درصد سود خودم قرار می‌دهم. با این حساب در واقع به قیمت اصلی این نوع از اجناس در موقع فروش به جای ده درصد افزایش، چهار درصد افزایش می‌خوره و به همین دلیل از وقتی که من این نحوه خرید و فروش رو در پیش گرفتم همه‌ی مشتریا از مغازه خیلی راضی می‌رن بیرون.

من از پسرتون شنیدم که بعضاً با همکاران و مشتریانتون به صورت نسیه کار می‌کنید. خرید نقد و فروش نسیه! بودجه‌ی این کار رو چطور تأمین می‌کنید؟

همه مدلشون این نیست که نسیه بخرند. بعضی از مشتریا هستند که جنس رو در طی ده پانزده روز از مغازه‌ی ما می‌برند تا به یک حد نصابی برسه و بعد من فاکتور صورتحساب رو براشون می‌برم و طی یک چک ۲۰ روزه الی یک ماهه باهاشون تسویه می‌کنم. ولی اولاً همه مشتری‌ها این طوری نیستند و ثانیاً این مدل کار کردن باعث می‌شه که حجم خرید و فروش در مغازه ما بالا باشه. حسن این روش اینه که سرمایه‌ام در طول یک سال سه چهار بار به طور کامل می‌چرخه و خود این باعث میشه که هیچ وقت کمبود بودجه نداشته باشم. در واقع یعنی قفسه‌های مغازه به طور پیوسته خالی می‌شه و پر میشه و خود این یک چرخه‌ی خوبی رو ایجاد کرده.

جواب سوالم رو گرفتم. پس اجرایی کردن صداقت و مقید بودن به تعهدات اینجوریه.

شعله رو بیشتر می‌کنه و می‌گه:

اگر به یک فهمی رسیدی و یا تجربه‌ای رو از یک شخصی فهم کردی، اگه تونستی اون جرات و جسارت عمل رو به دست بیاری، همین می‌شه سکوی پرتاب تو. بزرگترین سختی در هر کاری عدم صداقته. عدم صداقت تمرکز انسان رو از بین می‌بره و مهم‌ترین مسئله‌ای که هر کاسب باید بهش توجه داشته باشه اینه که با بالاترین حد تمرکز بتونه با طرف‌های معامله‌اش ارتباط بگیره. اینا به نظرم باعث موفقیت در کسب و کار و به دست آوردن روزی حلال میشه.

حاج‌آقا روشنم کردی، امیدوارم که برکت کسب و کار و زندگی‌ات بیشتر و بیشتر بشه.

قابل توجه همه عزیزان قیمت ها برای سال ۹۴ است.

آموزش بازاریابی در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده

ما در کلینیک مشاوره بازاریابی ایده با بیش از ۷ سال فعالیت در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی و توزیعی در سراسر کشور به تجارب خوبی دست پیدا کرده ایم. بدون شک تلفیق علم و تجربه می تواند همچون دو بالِ پرواز برای ایده های نو و بدیع باشد. در این راستا بخش مشاوره بازاریابی صنعتی و همچنین بازاریابی صادراتی موسسه ایده توسط اینجانب مدیریت می شود. در طول این سال ها در حکم مدیر بازرگانی بین الملل، مدیر فروش، مدیر بازاریابی و همچنین مشاور بازاریابی در واحدهای صنعتی مختلف سراسر کشور فعالیت کرده ام. به لطف خدا و همچنین اعتماد صاحبین صنایع به تجارب عملیاتی خوبی دست پیدا کردم که امیدوارم برای علاقه مندان عرصه تولید و کارآفرینی جذاب و عملیاتی باشد.

ما به دنبال شومن بازی نیستیم؛ سعی می کنیم به شما یک برنامه عملیاتی برای بخش های تحقیقات بازاریابی، بازاریابی بین الملل، برندینگ، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی میدانی، پلن فروش و در نهایت طرح ریزی برنامه جامع امور مشتریان بدهیم. بدون شک اگر یک واحد صنعتی، خدماتی و یا توزیعی به این برنامه طراحی شده عمل کند به جواب های جالبی خواهد رسید. تیم مشاوره ما به حدی از کار خود مطمئن است که بعد از جلسه مشاوره در صورتی که شما یک بیزنس پلن قوی داشته باشید حاضر خواهد بود در برنامه بازاریابی شما مشارکت کند و از مقام طرح ریزی به مرحله نظارت و اجرا نیز گام بردارد.

فرم در خواست مشاوره بازاریابی صنعتی رزومه علمی، پژوهشی و اجرایی مشاور(روی عکس کلیک کنید)

شما می توانید به جای فرم بالا پیام صوتی خود را از طریق شماره زیر برای ما ارسال کنید؛ دوستان ما با شما تماس خواهند گرفت (:

۰۲۱۲۲۷۳۳۰۸۶

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب | پیچ اینستاگرام بزاززاده

رزومه علمی، پژوهشی و اجرایی:  سید حجت بزاززاده  | فرم درخواست مشاوره بازاریابی صنعتی

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

0 دیدگاه روشن حاج حسین ایوبی ؛ بر ساحل آرامش

 • Avatar

  خیلی خوب بود. میشه گفت گرانقیمت ترین کالا توی بازار که هیچ وقت کسادی بهش نمی خوره اعتماده، هر فروشنده ای که بتونه اعتماد مردم رو جلب کنه، هیچ وقت دچار کساد نمیشه. ممنون خیلی متن مفیدی بود.

  • Avatar

   دوستان همه موارد درسته اما این نکته قابل تامله که موقعیت شهرها فرق میکنه وروش کاسبی کردن متفاوت مثال اینکه تو کلانشهرها به علت عدم شناخت از هم نسیه نمیدن یا اگه بدن باید تایید بشن اما شهر کوچیک خیلی کم نقد کار میشه و خریدها از طریق چک های بلند مدت صورت میگیره واین به علت شناخت و اعتماد نسبت به همدیگراست که حتی نه در خرید جنس و کالای مصرفی که در مسکن اتومبیل و….نیز این مصداق وجود دارد

   • Avatar

    با عرض سلام.
    لازم به ذکر است که من درباره ی نسیه و نقد فروشی حاج آقا ازشون پرسش کردم وایشان متذکر شدند که مدت زیادی است که از پذیرش چک مدت دار خودداری می کنند و همکاران را طوری عادت دادند که حدودأ هر ماه یکبار حسابشان را تسویه کنند.
    با تشکر از نکته بینی شما

 • Avatar

  سلام
  مطلب خیلی خوبی بود و راهنمایی خوبی برای کسانی که از اوضاع کساد بازار دائم می نالند.

 • Avatar

  نگاه ایشان در بازاریابی واقعا برایم جالب و جدید بود. با تشکر

 • Avatar

  کاش همه فروشنده ها مثل ایشان بودند.

 • Avatar

  مطلب خیلی خوبی بود. در مورد بند اول یک سوالی برام پیش اومد. اونجا گفتید که: “به نظر شما این بی‌رونقی از چی حاصل می‌شه؟ جنس توی بازار کمه؟ “. حالا سوال من اینه که واقعا کم بودن جنس تو بازار باعث بی رونقی میشه چون معمولا وقتی جنس تو بازار کم میشه اتفاقا قیمتا میره بالا و فروشنده ها سود بیشتری کسب میکنند. ببخشید اگر تحلیلم اشتباه بود من از بازاریابی چیزی نمیدونم؟

  • Avatar

   با تشکر از اظهار لطفتون. من هم از بازاریابی چیزی نمیدونم ولی احساسم اینه که اینها دو تا موضوع متفاوت هستند. کم شدن جنس توی بازار موجب گرونی جنس میشه ولی سودش مال بخش کوچکی از صنفه که دارند عرضه رو مدیریت میکنند. ولی یک فروشنده معمولی که برای فروش جنسش به مغازه میاد، اگه جنس توی مغازه اش نباشه معلومه که کارش از رونق می افته. ببخشید اگه توضیحم غیر کارشناسی بود.

 • Avatar

  بازهم ممنون .
  از عکسشون هم معلومه خیلی خوش اخلاق هستند.
  به نظر من هم اگه فروشنده ها به پول در آوردن طمع نداشته باشند ، خدا هم بهشون کمک می کنه .

  واقعا خیلی سایت باحالی دارید …..
  خیلی مردمیه ……
  نمی دونم چرا این سایتتون به دل آدم میشینه !!!

 • Avatar

  به نظرم صداقت و درستکاری برکتی به کار آدم میده که حتی توی سی سال هم کسادی بازار رو حس نمی کنه.

 • Avatar

  می طلبه، اشخاصی که تازه وارد عرصه کار شدن همچین شخصیت هایی رو برای خودشون الگو و سرمشق قرار بدن.

 • Avatar

  سلام
  مرسی از مطلب خوبتون.
  خدا به کار این فروشنده ها برکت میده و برای بقیه فروشنده ها الگو هستند.

 • Avatar

  با سلام
  انشا ا… روز به روز بر تعداد فروشنده هایی مانند ایشون اضافه بشه .

 • Avatar

  سلام
  این مصاحبه هایی که از فروشنده های موفق انجام میدهید فوق العاده است و امید وارم که این مصاحبه ها ادامه داشته باشند و در زمینه های کاری دیگر نیز مصاحبه داشته باشید.
  باز هم از مطالب جذابتان ممنون.

 • Avatar

  ایشون در صورت ادامه به همین وضعیت صداقت و راستی از همینجا به آرامش و آسایش خاطری میرسند که به نظر من این موفقیت را با هیچ پولی نمیشه خرید.

 • Avatar

  امیدوارم همه یه روزی به ساحل آرامش برسند.

 • Avatar

  با وجود چنین کاسب هایی آرامش بازار بهم نمی خورد .

 • Avatar

  با عرض سلام و ادب، سایتتون خیلی قشنگه مطلباشم خیلی خوبه ان شا الله سایتتون با موفقیت ادامه بده.

 • Avatar

  ان شا الله الگو بشوند برای دیگر فروشندگان

 • Avatar

  با سلام
  انشا الله خدا به کسب و کارتون برکت بده.

 • Avatar

  سلام…و خدا قوت
  خیلی برام جذاب و خوندنی بود .باور کنین این قسمت مثال فروش رو چند بار خوندم…
  و اینجوری برداشت کردم که: خوب ،در شرایط عادی مثلا سود نرمال ۱۰ در صد رو دارن اما در شرایط به ظاهر بحرانی ضرر، سود کمتری میکنن..مثلا ۸ درصد…!!!!!!!!!
  و این واقعا برام جالب بود.. اگه اشتباه متوجه شدم بهم بگین…
  خدایا همه کاسبای دنیا رو همینجوری با انصاف و متعهد و صادق قرار بده….
  التماس دعا…
  یا علی

  • Avatar

   ببخشید ولی باید بگم تحلیلتون از بخش فروش کمی نادرست است. در واقع در حالت بحرانی ضرر میکنن چون جنسی رو که هزار تومان خریدن ۸۸۰ تومان میفروشن.

   • Avatar

    ظاهرا منظور ایشون این بوده که در مواقعی که قیمت جنس از ۱۰۰۰ تومن به ۸۰۰ تومن کاهش پیدا میکنه، ۱۰ درصد سود را در عدد فرضی ۸۰۰ تومن ضرب میکنن و نه در عدد واقعی ۱۰۰۰ تومن. بنابراین قیمت فروش میشه ۸۸۰ تومن.
    به عبارت دیگه فرض نمیکنن که اون جنس را ۸۰۰ تومن خریدند، باور دارن که این جنس را ۸۰۰ تومن خریدن و باید ۱۰ درصد سود را در همون ضرب کنند.
    اگر منظورشون این بوده، از زاویه جالبی به موضوع نگاه کردن.

    • Avatar

     با عرض سلام.
     با تشکر از دقت و نکته سنجی شما.
     با توجه به اطلاعاتی که اینجانب در صحبت با حاج آقا داشتم برداشت جنابعالی کاملا صحیح است.

 • Avatar

  سلام و ممنون از راهنمایی و توضیحات دقیقتون…
  راستش رو بخواین ما یه مغازه داریم..یعنی یه جورایی کاسبیم…!!
  تو اوضاع نابسامان بالا و پایین رفتن قیمت اجناس در سالهای اخیر که البته همه در جریانش هستیم یه دوره ای این اتفاق افتاد و جنستو باید به قیمت بالاتری از قیمت مصرف کننده اش (که روش چاپ شده بود ) میفروختی…
  توی اون شرایط خیلی از ویزیتورها اجناس رو با قیمت پاک شده بهمون میفروختن…
  وقتی این گزارش رو خوندم به تفاوت اعتقادات آدما واقعا پی بردم…
  این که یه کاسب به خودش بگه باشه من فرض میکنم ۸۰۰ خریدم خیلی گذشت میخواد…یعنی به ظاهر سرمایه شو با ضرر بفروشه…
  حالا اگه اون کاسب از جون و دل و با رضایت تمام باور کنه که ۸۰۰ خریده اونوقت باور داره که سودشم ۸۰ تومانه…نه ۱۰۰ تومان…
  میدونین؟! این ۸۰ تومان برای من یه دنیا حرف بود…
  یه دنیا پند…
  من فهمیدم که باور یعنی چی…

 • Avatar

  سلام دوستان
  می‌خواستم بگم بابا آخه این دیگه چه مدله جالبیه! آدم اینجوری دیگه لازم نیس هی فروشنده رو بالا پایین کنه و چونه بزنه ! مبادا کلا سرش بره! دیگه لازم نیس ده تا مغازه رو دور بزنه هی قیمت بپرسه مبادا بهش گرون بندازن! دیگه لازم نیس خریدار چپ چپ فروشنده رو ورانداز کنه ببینه داره راس میگه یا نه!! فروشنده هم لازم نیس کلی فک بزنه و قسمو آیه که والا زیادی ازت نمی گیرم !! آخه اینجوری که کلی وقت و انرژی زیادی میاریم!! مردیم از اینهمه بیکاری و تنبلی!!

 • Avatar
  مينا بختياري

  اين مصاحبه من رو ياد اين جمله انداخت كه موفقيت با ميزان شادي سنجيده ميشود نه با ميزان ثروت. و ايشون يك انسان موفق هستند.

 • Avatar

  با سلام
  ممنون از مطلب خوبتون ، این نوع نگاه و عملکرد اول از همه سودش برای خود ایشونه ، چون باعث میشه از استرسها و ناراحتی های عصبی که زندگی آدم روجهنم میکنه به دور باشه و طعم واقعی زندگی رو بچشه

 • Avatar

  با سلام
  از متن خوبتون و دیدگاه یکی از دوستان این موضوع به ذهنم رسید که نبود اعتماد بین فروشنده و مشتری چقدر هزینه های دو طرف را بالا میبره و بودن اعتماد چقدر پرت دو طرف را کم میکنه. سرمایه اصلی همین حس اعتماده که نیازی هم نیست برای نگهداری از اون یک سیستم بانکی تعریف بشه، نیازی به چک و سفته و ضامن معتبر نیست. سیستم نقده نقده.
  به خوانندگان پیشنهاد میکنم لینک این مطلب را برای کاسب های آشنا بفرستند تا شاید براشون یک مدل بشه. هر فروشنده ای که هدف نهائیش آرامش در کار باشه از این متن لذت میبره و شاید هم الگو.
  منتظر مطالب آموزنده و جالبتون هستم.

 • Avatar

  با سلام
  ضمن تشكر از حسن توجه مديران سايت كه خواسته بنده را در مورد مصاحبه با يك فرد معتمد و با انصاف در صنف الكتريكي و صنعتي را اجابت كردند . اگر مي شود از ايشان سوال كنيد آيا سيستم فروش ايشان نيز بصورت نقد مي باشد؟ يا اگر امكانش هست ادرس محل كار يا شماره تلفن ايشان را براي بنده ايميل كنيد. با سپاس فراوان

  • Avatar

   با عرض سلام.
   تشکر از شما که با پیشنهادات خوبتون به پیشرفت سایت کمک می کنید و تشکر از مدیر مسئول و مدیر سایت که به بنده این فرصت رو دادند.حتما در اسرع وقت نشانی ایشان به جنابعالی ارسال خواهد شد.

   • Avatar

    پویان جان سلام
    به شما تبریک می گویم چراکه ما را با یکی از بهترین های صنعت کسب و کار و نخبگان کارآفرینی کشور آشنا کردی و توانستی مخاطبین فراوانی را به سوی خود جلب کنی.

 • Avatar

  با سلام
  چقدر الگوي كاري اين آقا جالبه، اصلا چيزي به نام ضرر كردن تو ذهنشون تعريف نكردن واصه همين كه آرامش دارند.
  باتشكر از سايتتون و مصاحبه هاي جالبتون

 • Avatar

  سلام .یکی از بهترین و زیبا ترین مطالب سایت هستش بنده مطالب سایت را دنبال میکنم و بسیار در روابط و برخورد ما کمک می کند و بسیار سازنده هستش .
  اما در مورد این مطلب که جایی برای حرف زدن نیستش و خود گویا است که نوشته ای کامل و گیرا بوده.
  اما جایه تشکر داره از نویسده با تشکر از اقای ایوبی از نگارش زیباشون و مطلبی که تهیه کرده اند و در اختیار ما قرار داده اند بسیار تشکر می شود.
  امید به روزی که تمام فروشندگان این روش فروش را الگوی خود قرار دهند …….

  • Avatar

   با عرض سلام.
   بنده هم از حسن نظرتون نسبت به سایت و اینجانب کمال تشکر را دارم.

 • Avatar

  خیلی مطلبتون جالب بود . برای من خیلی جالب بود که در زمان نوسانات بازار وقتی که همه در بهبوه خرید هستن میشه با صداقت در فروش مشتری های بیشتری را جلب کرد و جلب مشتری یعنی سود بیشتر …
  ممنون از مطالب جالبتون .

 • Avatar

  با سلام
  جا داره یه تشکر حسابی از خبرنگار افتخاریتون بکنم که چنین گزارش جالبی را تهیه کرده
  همچنین از این فروشنده خوش رو و لبخند به لب که دنیا رو از یه پنجره ای نگاه می کنه که شاید خیلی از ماها این دیدگاه را نداریم و در جامعه امروزی به نوعی به دست فراموشی سپرده شده

  • Avatar

   با عرض سلام.
   بنده هم از شما دوست عزیز تشکر می کنم که به سایت mrvisitor سر می زنید و با نظرات خوبتون به همه ما دل گرمی
   می دهید.

 • Avatar

  باسلام امیدبرای همه فروشندگان بهترین الگو باشد موفق باشید

 • Avatar

  با سلام و تشکر از سایت بسیار جذاب و اموزنده شما امیدوارم الگویی باشد برای همه فروشندگان

 • Avatar

  سلام بسیار آموزنده و مفید بود

 • Avatar

  با سلام ایشون شخصیت بزرگواری دارن که تو وضعیتی که همه نگران گرونی هستند با مدل فروشی که دارن ارامشی رو تو دل خریدارا ایجاد میکنن
  خدا قوت انشا الله فروشندگان بزرگواری مثل شما و طلا فروش با انصاف عزیز تو بازار واسه همه الگو باشن

 • Avatar

  بنظرم الگو قرار دادن اشخاص بزرگواری مثل ایشون الف بای فروشندگی رو به انتها می رسونه

 • Avatar

  با سلام و عرض تشكر
  بخاطر اينكه چنين اشخاص محترمي را معرفي مي كنيد تا ما مردم بدانيم كه هستند كساني كه بدور از دروغ و طمع و كلاه برداري تجارت مي كنند و صداقت و انصاف را مبناي كسب و كارشان قرار داده اند و با اين مدل نه تنها ضرر نمي كنند بلكه اتقافا كسب و كارشان رونق هم پيدا كرده است.

 • Avatar

  ضمن تشكر از نويسنده مقاله، بنظرم در قسمتي از مقاله، مدل خريد حاج آقا بدرستي تفسير نشده:
  با توجه به مطالب حاج آقا ۱۰ روز طول مي كشه كه صورت حساب را بفرستند و حداكثر ۲۰ روز طول مي كشه كه پول را دريافت كنند يعني حدودا يكماه طول مي كشه كه صورت حساب نقد شود. با توجه به اينكه ۱ ماه در عرف بازار بعنوان خريد نقدي بحساب مي آيد متوجه منظور نويسنده نشدم اينكه مساله خريد نسيه را هاي لايت كرده در حاليكه با توجه به گفته هاي حاج آقا كه مدلشون اين نيست.

 • Avatar

  با عرض سلم.
  باتشکر از دقت نظر شما،در مصاحبه ای که با حاج آقاشد اینطور متوجه شدم که ایشان موقع خرید ۸۰% اقلام را به صورت نقد خرید می کنند و به برخی از مشتریان خود به صورت نسیه می فروشند و با توجه به حجم فروش مشکل نقدینگی پیدا نمی کنند.

  • Avatar

   با سلام و تشكر از توضيحتان
   بنده منظورم فروش نسيه بود يعني با توجه به گفته هاي حاج اقا در واقع مدل غالب ايشان فروش نقدي است و اين مساله باعث مي شود كه مشكل نقدينگي نداشته باشند . اينكه درمدل فروش ايشان( توضيحات پست قبلي) ، عمده كردن نسيه فروشي ، فكر مي كنم گمراه كننده است و به ذهن مخاطب اين القا مي شود كه حاج اقا نسيه فروشي را تائيد مي كنند . در حاليكه بنده از توضيحاتشان اينطور متوجه شدم كه چون خريدشان نقدي است فروششان هم نقدي است اين باعث مي شود نه خودشان را به بدهكاري بياندازند ( بدليل مشكل نقدينگي) و نه مشتري را .
   در واقع با اين مدل مي توان از چرخه معيوبي كه در حال حاضر در بازار خريد و فروش وجود دارد رها شد.
   در هر صورت بسيار متشكرم.

   • Avatar

    با عرض سلام
    این تحلیل جنابعالی همانطور که در دیدگاه۱٫۱٫۱ اشاره شد کاملأ صحیح است.
    ممنون از شما

 • Avatar

  آرامش را دریایی است که هیچ طوفانی آن را متلاطم نمی کند. ساحل آرامشتان مستدام

 • Avatar

  آرامش دریایی است که هیچ طوفانی آن را متلاطم نمی کند. ساحل آرامشتان مستدام

 • Avatar

  با تشکر از دیدگاه شما طی صحبتی که با حاج آقا داشتم ایشان گفتند که آرزوی یه همچین روزی را دارند اما دوستان بزرگوار معتقدند که فعلا همشریان وهمکاران تاب یک چنین تعاملی را ندارندچون اکثرا آشنا هستندو انتظار دارند تا حدودی رعایت حالشان بشوددر ضمن اکثر خریداران لوازم برق صنعتی شرکتها وهم صنفها هستند

  • Avatar

   ماکه چیزی نفهمیدیم….

   • Avatar

    منظورم این است که حاج آقا تمام تلاششان را می کنند که نحوه خرید و فروششان ۱۰۰% نقدی باشد ولی به دلیل آشنا بودن همکاران و مسائل رفاقتی به اکثر بدهکاران مهلت می دهند و همینطور در هنگام خرید جنس از تهران وعمده فروشان آنان نیز همین شرایط را برای حاج آقا در نظر می گیرند.
    بازهم اگر متوجه نشدید بنده در خدمتم.
    و مرسی از اینکه انقدر دقیق هستید.

 • Avatar

  برکتی که تو کارشون می افته قابل مقایسه با سود خیلی از سودجویانی که تو بازار هستن نیست!

 • Avatar

  مدلتون خیلی برام جالب و عبرت انگیز بود .

 • Avatar

  مطلب خیلی جالبی بود مرسی

 • Avatar

  خدا قوت موفق باشید

 • Avatar

  سلام ..
  ممنون که مارو در جریان جزییات بیشتری از فروش این کاسب صادق و با انصاف قرار دادید..
  امید که الگوی خوبی برای همه کاسب ها باشن..
  منم با سیستم خرید نقد و فروش نقد خیلی موافقم…البته رعایت حال مشتری در اولویته که حاج آقا به خوبی اجراییش میکنن.
  برای خودشون و خانوادشون آرزوی سلامتی و آرامش روز افزون دارم.

 • Avatar

  با تشكر از اين گزارش قشنگ،زندگي انسانهاي درستكار هماره داراي يك پشتوانه ي معنوي بوده كه آنها را در اين مسير نگهداشته است،خوشا به حالشان

 • Avatar

  با سلام
  با تشکر از مطلب خوبتون.به نظرم اگر همه ی فروشنده ها صداقت داشتن و مقید به تعهداتشون بودن هیچ مشکلی در بازار کار ،نه برای فروشنده ها و نه برای مشتری ها وجود نداشت.

 • Avatar

  سلام
  چیزی که در کسب و کار امروز کمرنگ شده خدامحوری و اخلاق محوریس ، تبریک میگم به حاج حسین ان شاء ا… همیشه بازارشون پر رونق باشه.
  به نظرم ایشون برای این موفق هستند که رویکرد (Win-Win) را بکار بستن، رویکردی که هم مشتری سود می بره ( جنس با کیفیت و قیمت منطقی و منصفانه) و هم فروشنده (جذب مشتری ، حفظ مشتری و وفاداری او و فروش زیاد) .

 • Avatar

  با عرض سلام
  ممنون از حسن نظرات و دیدگاه های پر از محبتتون.

 • Avatar

  سایت پر محتوایتان را دنبال می کنم و راضی هستم . خدا از شما راضی باشد.

 • Avatar

  سلام چقدر خوبه که ایشون به کسب و کار با این دید نگاه میکنن

 • Avatar

  adam keyf mikone hesekhobi behesh dast mide ehsasaramesh mikone vaghti az hamchin froshgah i kharid mikone

 • Avatar

  میشه از این مصا حبه ها بیشتر بزارید

 • Avatar

  شاید همه بتونن مثل ایشون یه فروشنده موفق باشن اما مهم اینه که مثل ایشون فکر کنن

 • Avatar

  با سلام
  می دونید اگه این نوع فروش تو بازار ترویج پیدا کنه چقدر اقتصاد کشورمون پویا میشه

 • Avatar

  salam manam ba naza re dostemon movafegham aslan dige bi ronaghi to bazar mani peyda nemikone

 • Avatar

  میشه بیشتر در مورد نحوه کسب و کار ایشون تو ضیح بدید

 • Avatar

  بله اگه میشه بیشتر باها شون مصاحبه کنید یا با ویزیتورای دیگه که موفق هستن

 • Avatar

  من بعید می دونم بشه اینجور کار کرد و ضرر نکرد مگه میشه یه جنس به ضرر داد بازم بتونی تو چرخه بی رحم بازار کلاه نگر داری

 • Avatar

  چرا که نمیشه شاید ضرر مقطعی باشه اما اعتمادی که مشتریا تو روزای سخت بازار پیدا می کنن تو روزای دیگه باعث میشه اون ضرر جبران شه

 • Avatar

  من که فکر نمی کنم آدم ورشکسته میشه

 • Avatar

  میشه گفت یه تبلیغ پر هزینه اما ماندگار و زیباست

 • Avatar

  درست اما وقتی سرمایه نصف میشه مگه میشه دوباره اونم تو این بازار جبران کرد

 • Avatar

  بنظرم یه مصاحبه دیگه بشه و خود ایشون توضیح بده بهتره چون ما که صفر تا صد رو نمیدونیم

 • Avatar

  خوب واضحه موضوع ایشون برکتی هست که به کسبشون افتاده خوب خداست دیگه هر چقدر بخواد به هرکی بخواد میده هیچکسم نمی تونه جلوش وایسه

 • Avatar

  چه قدر خوبه که آدمهایی پیدا میشن که بدون ترسیدن از کم شدن رزقشون به خدا توکل میکنن و انصاف رو فراموش نمیکنن

 • Avatar

  خوش به حال همکاران و مشتریان ایشون

 • Avatar

  چقدر جالب !!! چنین کسایی هم هستن ؟؟؟؟!!!!!!!

 • Avatar

  با سلام و تشکر از مطالب آموزندتون امیدوارم ایشان در تمام مراحل زندگیشون موفق باشن

 • Avatar

  میشه نتیجه گرفت درستش اینه که وقتی قرار میذاری ده درصد سود مال من فروشنده، حالا جنس دو برابر شد موجودی قبلی رو با همون ده درصد سود بفروشیم. نه اینکه بگیم خوب دوبرابر شده، پس سرمایه خودمه که دیروز تا امروز چاق شده، مفت چنگم. می خورم یه لیوان آبم روش.
  خیلی ها تو بازار تا همینجا رو هم اعتقاد ندارن و اجرایی نمی کنن. این بنظرم پله اوله یه کاسبی درسته.اگه همه اینجوری عمل کنن، امکان نداره شما صبح پاشی ببینی جنسی دوبرابر شده. پس اون موجودی قبلی چی شد؟
  این خودبه خود شوک بازارو می گیره و آرامش ایجاد می کنه. این یعنی خلاف جهت آب حرکت کردن؛ این یعنی فاصله گرفتن از سوداگری در تجارت و بازار.

 • Avatar

  دوست عزیز لطفا از خودتان مطالب بیشتری را برایمان بازگو کنید

 • Avatar

  دلیل گرایشتان به این نوع تفکر را برای ما توضیح دهید.

 • Avatar

  باتشکر از زحماتتان .واقعا نمی دانم هرویزیتور چگونه به کسب و کارش می رسد.

 • Avatar

  باسلام وممنون ازمقاله جالبتون

 • Avatar

  سلام من فکرمی کنم انسان بایدازدرون به این باوربرسدتابتوانداینگونه عمل کند

 • Avatar

  سلام خدا را شکر می کنم که در این ایام ادمهای متعهد وبا انصاف وجود دارد

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

سوالات خود را آنلاین بپرسید!