Skip to main content

برند سازی به شیوه فولک لوریک، بی نام و نشان!!!

برند سازی در هر کسب و کاری مهم است. زیرا با ساخت یک برند مناسب می توان به شیوه ی اصولی به کسب و کار پرداخت و مشتریان بیشتری را جذب کرد. برند سازی به شیوه فولک لوریک نوعی برند سازی است که امروزه این شیوه ی برند سازی می تواند در صنعت گردشگری ایران مفید واقع شود. صنعت گردشگری ایران به برند سازی اصولی و هدفمندی در این صنعت نیاز دارد تا بتواند گردشگران خارجی و داخلی را جذب نماید. در کتاب برند سازی به شیوه فولک لوریک به مباحث متعددی در این زمینه پرداخته شده است تا بتوان مخاطب را با مباحث کلی ساخت برند در صنعت گردشگری آشنا نماید.

“فرهنگ عامه، فرهنگ کوچه و بازار و یا فولک لور بخش مهمی از زندگی هر ملتی را در بر می گیرند. برندسازی به شیوه فولک لوریک تبلیغ را در بطن بازاریابی نهفته کرده است. به طوری که هنگامی که یک گردشگر شیفته ی فرهنگ فولک لور کشور ایران می شود حتی اگر دوباره نتواند به ایران سفر کند و در هر کجای دنیا که باشد به طور شگفت انگیزی به یک بروشور تبلیغاتی متحرک و زنده تبدیل می شود تا جایی که امروزه تاثیر این فرهنگ را در خرید صنایع دستی ایرانی در آن سوی مرزهای کشورمان می توان مشاهده کرد. به بیان دیگر این قدرت برند سازی به شیوه  فولک لوریک است که می تواند یک گردشگر را شیفته ی ایران کند بدون اینکه او به اصفهان سفر کرده باشد و یا تخت جمشید را دیده باشد.” کتاب برندسازی به شیوه فولک لوریک

 

فرهنگ فولک لوریک ایران و ابعاد آن

فولک لوریک کشور ایران یا همان فرهنگ کوچه و بازار و عامه ی کشور، بسیار غنی است و بعلاوه این فرهنگ دارای ابعاد مختلف و متعدد است که می تواند در بخش های مختلف زندگی به راحتی رسوخ کند. به عنوان نمونه جشن ها، آداب و رسوم، غذا ها، هنر های دستی، و حتی عزاداری ها نیز جزیی از فرهنگ فولک لوریک کشور ایران هستند. افرادی که در طول تاریخ باعث شکل گیری و گسترش فرهنگ و برند فولک لوریک ایران شده اند اغلب بی نام و نشان هستند. در بسیاری موارد حتی امروزه هنرمندانی که صنایع دستی زیبای ایرانی را می سازند نیز، بی نام و نشان در این قسمت فعالیت می کنند، منظور ما از واژه بی نام نشان این است که این افراد معمولا تحصیلات دانشگاهی ندارند اما با تجربه ی غنی خود توانسته اند توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کنند و حتی به درجه ی استاد افتخاری در این زمینه رسیده اند و در دانشگاه های مختلف  در ایران و خارج از ایران تدریس نیز می کنند. استفاده از فرهنگ فولک لوریک در ساخت برند گردشگری می تواند صنعت گردشگری ایران را به رونق گذشته ی خود برگرداند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

 

شماره تماس جهت مشاوره!