Skip to main content

برنامه بازاریابی شرکت Dell " قسمت اول

برنامه بازاریابی شرکت Dell ” قسمت اول”

شرکت Dell، جز ارائه دهندگان متنوع فناوری اطلاعات می باشد و شرکای آن به طور مستقیم؛ مشتریان را با طیف گسترده ای از محصول ها و خدمات جهانی را پوشش می دهد. Dell، در مجله ” Fortune ” ، “در زمینه قدردانی از شرکت های آمریکا ” رتبه بندی شده، و در رتبه شماره ۱ “قدردانی جهانی شرکت ها “، رتبه سوم را کسب کرده است. تعهد Dell به ارائه طرح به مشتریان خود، ساخت و ارائه سیستم های مبتنی بر سفارش نوآورانه به منظور ارائه به مشتریان با ارزش می باشد. بیش از ۲۰ سال است که این شرکت همواره با طراحی، ساخت  محصول های سفارشی و خدمات مرتبط شده است و طیف متنوعی از مشتریان از جمله مشتریان فردی برای کسب و کار شرکت و خرده فروشی؛ بدست آمده است. فلسفه شرکت در برخورد با مشتریان؛ به یک مدل مدیریتی برای شرکت های دیگر تبدیل شده است. پس از به دست آوردن موقعیت رهبری محصول ها و خدمات کامپیوتری در بازار، تیم Dell همیشه باید مراقب حفظ استراتژی بازاریابی خود و ارائه راه حل های محاسبه های مبتنی بر استاندارد باشند.

برنامه بازاریابی شرکت Dell

استراتژی Dell جهانی است. متوجه بودن مشتریان نزدیک برای انجام استراتژی های بازاریابی و همچنین فعال کردن آن برای ساخت پایه مشتری؛ ضروری است. نخست با ایجاد زیر ساخت های اینترنتی برای رزرو سفارش های مربوطه و فعالیت ها؛ آن ها قادر به افزایش پایه مشتری در بازارهای موجود هستند. با استفاده از همان زیرساخت ها؛ آن ها قادر به انجام استراتژی های بازاریابی خود؛ در دفاتر جدید نیز می باشند.

به غیر از سطح رضایت بالای مشتری، Dell به کاهش رقابت از طریق همکاری نیز معتقد است. بر خلاف دیگر مدیران در صنعت مانند HP و Compaq ، Dell به استفاده بیش از حد از رقبای موجود؛ برای از بین بردن رقابت؛ باور ندارد. در عوض این شرکت همیشه این افتخار را دارد که از مشارکت و همکاری بازاریابی یکپارچه استفاده نماید. علاوه بر این ؛ به عنوان مثال: شرکت XEROX به عنوان یک شریک  برای ارائه محصول ها و خدمات چاپ؛ به منظور یکپارچه سازی تکنولوژی بیشتر در لیست خود، از خدمات کسب و کار جامع استفاده می کند. نام تجاری XEROX مترادف با کیفیت ، مدیریت فن آوری و خدمات در سطح جهانی است.

Dell نه تنها معتقد است که همکاری گسترده ای درصنعت باید وجود داشته باشد بلکه به همکاری جهانی نیز معتقد است.

خدمات به مشتری در شرکت Dell:

سفارشات آنلاین توسط تولید تک: شرکت Dell  به فعال کردن مشتریان برای خرید کامپیوتر از Dell.com و یا PremierDell.com برای مشتریان سازمانی می پردازد، این شرکت بیش از ۶۰۰۰۰ وب سایت سفارشی را فراهم کرده و به مشتریان اجازه می دهد به پیگیری سفارش ها خرید و پیاده سازی آن ها بپردازند . Valuechain.dell.com باعث انتقال مستقیم سفارش ها به تامین کننده مواد اولیه شرکت Dell می شود، تامین کننده قادر به دریافت اطلاعات در زمان واقعی و بر اساس مواد خام خواهد بود، در نتیجه در زمینه کنترل موجودی به شرکت Dell  کمک خواهد نمود.

توزیع تصویری و تضمین تحویل:   Dellدر زمینه ارائه خدمات تخصصی ویژه نیز منحصر به فرد است: کاربران شبکه می توانند مطابق با ترجیح ها و نیازهای کامپیوتر خود، انتخاب کنند، این شرکت، توزیع نتیجه نهایی از سخت افزار  را فراهم می کند و عملکرد سیستم را پیش بینی می کند.

به عنوان یک نتیجه، شبکه ای از مغازه های خرید با بهترین انتخاب ایجاد می شود، سایت های Dell در خط پیشروی شبکه های کامپیوتری قرار دارد. مشتری ها Dell  در مرکز نیازهای مشتریان؛ به سفارش های مختلف براساس نیاز به محصول ها شخصی خود می پردازند. بعد از اتمام انتخاب مشتریان، وب سایت بر اساس قیمت مربوطه و روش پرداخت، با توجه به آدرس تحویل، به شناسایی و تحویل درب منزل حداکثر تا دو روز، می پردازد.

خدمات آنلاین فنی و پشتیبانی فنی: شرکت Dell خدمات آنلاین و پشتیبانی فنی و بسیار وسیعی ارائه می کند که شامل

  • پاسخ به سوال های کاربران
  • بهبود روزنه ها
  • ارتقاء نرم افزار مطلع

و غیره می باشد. طیف گسترده ای از خدمات نه تنها باعث افزایش ارزش ذاتی محصولاتشان می شود، بلکه می تواند باعث رضایت کاربر و افزایش رقابت محصول ها شود.

انجمن های آنلاین، کمک و جستجوی خدمات: نه تنها مشتریان بزرگ و شرکت های کوچک، بلکه تعداد زیادی از افراد نیز برای کارهای خانگی خود؛ جذب مارک های Dell می شوند . از پاییز سال ۱۹۹۸، Dell توسط مدیران و مشتریان بازار آنلاین تاسیس شد که ” صبحانه خود را Dell ” می خوردند.

پرس و جوی سفارش؛ خرید تدارکات و تحویل:  از میان مشتریان، تنها تعدادی از آن ها مشتریان اینترنتی هستند که با شش رقم و یا شماره سفارشات خرید خود، چند دقیقه به انسفارش می پردازند که شامل یک گزارش مفصل از پیشرفت تدارکات سفارش می باشد. تحویل و دریافت با همان پرداخت الکترونیکی آنلاین انجام می شود که شامل ” حمل چرخ دستی برای مشتریان” و یا مدیریت حمل و نقل و توابع دیگر می باشد. خرید از شرکت های تدارکاتی و شرکت کسب و کار الکترونیکی، در وب سایت منعکس نشده است که احتمالا در شبکه داخلی این شرکت وجود خواهد داشت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!