۲۸ فروردین, ۱۳۹۸

برنامه بازاریابی تیغه ایی دو لبه…

برنامه بازاریابی مانند یک شمشیر یا تیغه دولبه محسوب می شود در واقع می توان گفت که برنامه بازاریابی می تواند در حالی که برای کسب و کار شما مفید است مضر هم باشد. اگر برنامه های بازاریابی به درستی تدوین نشوند می توانند برای کسب و کار شما مضر محسوب شوند. اما یک برنامه بازاریابی باید چه عواملی را در نظر بگیرد تا بتواند برای کسب و کار شما سودده باشد؟ در حالت کلی هر برنامه باید به سه عامل مهم توجه کند.

اعتماد

یکی از مهم ترین عوامی که می تواند برنامه بازاریابی را ایده آل نماید این است که در هنگام نگارش چنین برنامه ایی اعتماد خوبی بین بازاریابان نگارنده برنامه و صاحبان کسب و کار پدید آید در چنین حالتی اطلاعات صادقانه رد و بدل می شود و می توان برنامه بازاریابی واقع بینانه ایی را بر مبنای اعتماد شکل گیرد. در غیر اینصورت چون اطلاعات صادقانه ایی در تدوین چنین برنامه ایی استفاده نشده است نمی توان انتظار داشت که با نگارش این برنامه گره ایی از مشکل کسب و کار باز شود!

توجه به مشتریان هدف

در نگارش برنامه های بازاریابی بخش های مختلفی باید مورد بررسی قرار گیرد اما یکی از مهم ترین بخش ها توجه به مشتریان هدف است. مشتریان هدف مهم ترین دارایی یک کسب و کار محسوب می شوند به همین دلیل هر کسب و کاری باید بتواند مشتریان هدف را شناسایی کرده و از خواسته ها و نیاز های آنان مطلع شود. البته در این مرحله تحقیقات بازاریابی می تواند راهگشا باشد. با کمک تحقیقات بازاریابی به راحتی می توان اطلاعات مناسبی را نسبت به مشتریان هدف کسب کرد.

توجه به بودجه

توجه به بودجه یکی از قسمت های مهم در نگارش یک برنامه بازاریابی موفق است. بدون بودجه مناسب نمی توان بازاریابی مناسبی داشت. بودجه بندی درست می تواند به بازاریابی شرکت و سازمان جهت دهد. البته هر بودجه ایی قسمت ها و بخش های مختلفی دارد. به عنوان نمونه؛ بودجه تبلیغات می تواند بخشی از بودجه باشد که می تواند بر بازاریابی شرکت تاثیر گذار باشد. بنابر این برنامه بازاریابی بدون مشخص کردن بودجه ناقص است.

توجه به این سه عامل می تواند هر برنامه بازاریابی را به برنامه ایی ایده آل تبدیل نماید…

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.