Skip to main content

بررسی پوستر در مشاهدات تحقیقات بازار

 

بررسی پوستر در مشاهدات تحقیقات بازار

یکی از مشکلاتی که در تحقیقات بازار پوستر برای محقق ایجاد میکند، تعیین تعداد افرادی است که پوستر مورد نظر را می بینند. به عبارتی دیگر می‌توان گفت کاربرد پوستر تا حد زیادی مشابه کاربرد بنر تبلیغاتی است. با توجه به کاربرد پوستر، معمولا پوسترها را در مسیرهای پرتردد و اماکنی که کردم در آنجا بیشتر رفت و آمد دارند، نصب می‌شوند. از جمله این اماکن می‌توان به رستوران، سینما، فروشگاه‌ها و … اشاره کرد. شاید در این صورت شما به جای طراحی پوستر به یاد طراحی بنر بیفتید. باید گفت هنگامی که قصد معرفی یک محصول جدید را دارید و قصد دارید تا عموم مردم از این مطلب، مطلع شوند، بهترین حالت نصب پوستر به جای بنر است. تجربه ثابت کرده است پوسترها در این اماکن توانایی بیشتری در جذب مردم دارند. پوسترها بخشی از پس زمینه خیابان های ما را تشکیل می دهند. به ندرت پیش می آید که مردم این پوستر ها را را به طور عمد مطالعه کنند، اما آنها در حالی که با پای پیاده، با ماشین یا وسایل نقلیه عمومی در حال حرکت هستند، آنها را به صورت ناخودآگاه از نظر می گذرانند. مشاهدات در ارائه پاسخ به سؤالات مهم نقش دارد: چه میزان ترافیک بخاطر چراغ راهنما و یا هر چیز دیگری در منطقه ای که پوستر در آنجا نصب است وجود دارد، چقدر پوستر در آن منطقه قابل مشاهده است و در چه شرایطی قرار دارد؟

برای رسیدن به پاسخ این سوالات باید از سایت های پوستر بازدید کرد. از اقدامات ترافیکی که در سایت‌ها انجام می‌شود، محققان می ‌توانند مدل‌های پیش ‌بینی را برای نشان دادن احتمال مشاهده  شدن پوستر ها را ایجاد کنند. سپس این فرصت ‌های مشاهده ناخالص با یک شاخص دید ارزیابی شده از خودروها، پیاده‌رو و در نظر گرفتن هرگونه مانع تنظیم می‌شوند. این نوع داده ها برای تبلیغ کنندگان و مشتریان آنها هنگام تعیین نرخ هزینه برای پوسترها مهم است. یک کمپین خاص معمولاً با مصاحبه با افراد به صورت نمونه‌ برای تعیین دیده شدن پوسترها، پیگیری می‌شود.

 

مشاهدات در بررسی تماشای تلویزیون

تلویزیون بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم در سراسر جهان است. در اکثر جوامع غربی، ۹۸ درصد از خانواده ها صاحب تلویزیون هستند و بسیاری از آنها دو تلویزیون یا بیشتر دارند. هزینه تلویزیون با تبلیغات تجاری که هزاران دلار برای یک اسلات ۳۰ ثانیه ای هزینه می کنند، تامین می شود. جای تعجب نیست که اندازه گیری مخاطبان تلویزیون بسیار جدی گرفته می شود.

در سال های اولیه پیدایش تلویزیون، به بینندگان یک دفترچه ثبت وقایع روزانه می دادند و آنها برنامه هایی را که علاقمند به تماشای آنها بودند به صورت فیزیکی ثبت می کردند. خود این رویکرد به طور خاص گزارش دهی دقیقی نبود، زیرا بینندگان برنامه هایی را که صرفاً دیده بودند یاد داشت کرده بودن و یا در انجام این کار کوشا نبودند و یادداشت برداری نکرده بودند. نیاز به یک رویکرد پیچیده تری بود. سیستم‌های الکترومکانیکی اولیه ابداع شدند که از گرمای تلویزیون، روشن بودن تلویزیون را مشخص می‌کردند و رویداد را روی نوارهای طولانی نوار کاغذی ضبط می‌کردند. با این حال این کار هم فایده چندانی نداشت، چون استفاده از تلویزیون را اندازه گیری می کرد و نه به صرف تماشای تلویزیون را و بعد از آن روش های پیشرفته تری تکامل پیدا کرد.

در هر کشوری که میزان تماشای تلویزیون اندازه‌گیری می‌شود، نمونه‌ای از ۵۰۰۰ خانوار انتخاب می‌شود تا یک رایانه و مودم «جعبه سیاه» به تلویزیون متصل شود. این مودم هر شب اطلاعات مربوط به مشاهده الگوها را به رایانه مرکزی ارسال می کند. جعبه‌های الکترونیکی کوچکی که در نزدیکی تلویزیون قرار می‌گیرند، با دادن دکمه‌ای برای روشن و خاموش کردن هر یک از اعضای خانواده برای نشان دادن زمان شروع و پایان تماشای تلویزیون، اندازه‌گیری می‌شود. این به اصطلاح «مردم‌سنج» سن و جنسیت هر یک از اعضای خانواده را می‌دانند و مهمانان می‌توانند با ثبت سن، جنس و وضعیت مشاهده در سیستم در نمونه شرکت کنند. افرادی که در این تحقیق مخاطبان شرکت می کنند به عنوان نماینده کل جمعیت انتخاب می شوند.

 

نکات برتر

  • هنگامی که معتقدید رفتار افراد ممکن است رویکرد هایی را ارائه دهد که لزوماً نمی توان از طریق سؤال مستقیم به دست آورد، از مشاهده استفاده کنید. مشاهده با ارزیابی های محصول به خوبی کار می کند.
  • قبل از تعهد به برنامه مشاهده، اطمینان حاصل کنید که پاسخ دهندگان و هر طرف دیگری که در مطالعه شما مشارکت دارند رضایت دارید. فکر نکنید که می توانید بدون اجازه وارد ساختمان محل مشاهده شوید و بدون در نظر گرفتن قوانین یک بنا را در حال انجام کار تماشا کنید.
  • یک فرآیند سیستماتیک برای ثبت مشاهدات طراحی کنید، یک دفترچه یا پرسشنامه برای ناظر یا پاسخ‌دهنده، عکس‌ها و فیلم‌هایی از کارهایی که انجام داده‌اند، و دستورالعمل‌هایی برای ناظران در مورد مدت زمانی که برای هر کار صرف کنند در اختیار داشته باشید تا ثبت وقایع با مشکل مواجه نشود.
  • با توسعه مهارت های یک کارآگاه هوشمند، کشف سرنخ ها و مشاهده واکنش هایی که داستانی پنهان را بیان می کنند، به یک محقق قوم نگاری خوب تبدیل شوید. اجرای انواع پروژه های ریتل آدیت تحقیقات بازاریابی و فوکس گروپ و محاسبه اندازه بازار و سهم بازار رقبا و اجرای پروژه های تحقیقات بازاریابی صادراتی و داخلی در تمام شهرهای ایران

شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در قالب شرکت رسمی ایده سازان بازار فردا به عنوان مجری انواع پروژه های تحقیقات بازار کمی و کیفی آماده ارائه خدمات مختلف تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی به شما عزیزان می باشد.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

درباره موسسه تحقیقات بازاریابی ایده بیشتر بدانیم!

شرکت ایده سازان بازار فردا به شماره ثبت ۵۹۴۸۶۴، که به اختصار ” موسسه تحقیقات بازاریابی ایده ” نامیده می شود، کار خود را از سال ۱۳۹۴ بصورت حرفه ای شروع کرد؛ لازم به ذکر است شرکت تحقیقات بازار ایده دارای دو مجوز دولتی از مرکز آمار ایران وابسته به سازمان برنامه و بودجه برای اجرای فعالیت های تحقیقات بازار و همچنین صندوق ضمانت صادرات ایران وابسته به وزارت صنعت معدن و تجارت برای تکمیل پرونده های اعتبارسنجی مشتریان صادراتی است. این شرکت تحقیقات بازاریابی در ابتدای امر فقط در حوزه اجرای پروژه های تحقیقات بازار میدانی و بیشتر از نوع تحقیقات کمی فعال بود؛ در سال ۱۳۹۷ همزمان با تاسیس شرکت تحقیقات بازاریابی ایده، فعالیت های تحقیقاتی خود را در حوزه های داخلی و برون مرزی نیز گسترش داد. موسسه تحقیقات بازاریابی ایده در طول ۸ سال گذشته پروژه های میدانی و عملیاتی متعددی را در حوزه داخلی و همچنین خارجی انجام داده است؛ در این بین در طی سال های گذشته بخشِ کلینیک مشاوره کسب و کار ایده نیز با تمرکز بر سه حوزه آموزش، مشاوره و نظارت بر پروژه های بازاریابی صادراتی فعالیت داشته است. مدیریت گروه تحقیقات بازاریابی ایده بر عهده آقای دکتر بزاززاده است؛ ایشان سوابقی درخشان در حوزه صادرات به کشورهای امارات متحده عربی(دبی)، عراق، عمان و برخی از کشورهای عربی و آفریقایی دارند. لازم به ذکر است این شرکت در شهرهای تهران و دبی دفتر کار تحقیقات بازاریابی دائم  و رسمی دارد.

شرکت های تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی زیادی در ایران فعال هستند؛ اما کمتر شرکت تحقیقات بازاریابی را می توان در ایران یافت که در عرصه بین المللی نیز فعال باشد؛ با توجه به سوابق درخشان تیم شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در کشورهای عربی و آفریقایی در سال های قبل، می توانید از خدمات این مجموعه به عنوان مجری پروژه های تحقیقات بازاریابی خود در حوزه داخلی و صادراتی استفاده کنید. با توجه به حضور دائمی شرکت ایده سازان بازار فردا در کشورهای عربی و آفریقایی و همچنین داشتن یک آفیس دائم در شهر دبی، امکان اجرای انواع پروژه های تحقیقاتی، از محاسبه Market Size گرفته تا Brand Awareness برای این شرکت آسان می باشد.

بدون شک کشور امارات متحده عربی و به طور خاص شهر دبی، هاب اقتصادی منطقه خاورمیانه است؛ از اینرو اجرای انواع پروژه های تحقیقات بازاریابی در این منطقه برای شروع امر صادرات می تواند کمک شایانی به واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی کشور در عرصه بین الملل بنماید. روش کار شرکت تحقیقات بازاریابی ایده در امر اجرای پروژه های تحقیقات بازار به دو بخش Desk Research و تحقیقات بازار میدانی تقسیم می گردد. در بخش اول بعد از یک جلسه مشاوره ابعاد مسئله و نیاز شما به بحث بازاریابی و تحقیقات بازار مشخص می گردد و بعد از تکمیل فایل RFP در قالب یک بازه زمانی ۵ الی ۱۰ روزه یک Desk Research حرفه ای برای فروش محصول شما انجام خواهد گرفت؛ در صورتی که نتایج بخش اول رضایت بخش بود وارد فاز دوم که همان تحقیقات بازار میدانی می باشد خواهیم شد. در فاز دوم بر اساس پراکندگی جغرافیایی مشتریان هدف در سطح بازار دبی و یا هر کشور عربی و یا آفریقایی، طول مدت زمان اجرایی پروژه و همچنین هزینه های عملیاتی آن محاسبه و به شما اعلام خواهد شد. برای آگاهی از فرایند اجرایی پروژه های تحقیقات بازار صادراتی با شماره واتس اپ ۰۰۹۷۱۵۶۱۵۴۴۱۷۷ تماس حاصل فرمایید.

تیم تحقیقاتی شرکت تحقیقات بازار ایده در داخل کشور نیز قوی می باشد و با در اختیار داشتن پرسشگران آموزش دیده خود در تمامی استان های کشور امکان اجرای انواع پروژه های پایش، آمارگیری و پرسشگری در حوزه های مختلف تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی را دارد. با عنایت به اینکه تمرکز اصلی موسسه تحقیقات بازاریابی ایده بر روی صنایع بزرگ، متوسط و کوچک کشور می باشد بنابراین اکثر پروژه های اجرا شده در حوزه صنایع روغن موتور، قیر، فولاد، پتروشیمی، انواع مواد غذایی و خوراکی، برق و الکتریک، فرش، مبلمان، صنعت ساختمان، کاشی و سرامیک، انواع مواد آرایشی و بهداشتی و شوینده و سایر صنایع فعال در کشور بوده است.

در انتها باید به این امر اشاره بکنیم که موسسه تحقیقات بازاریابی ایده به عنوان کارگزار و نماینده رسمی صندوق ضمانت صادرات ایران وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت، توانایی راهنمایی شما برای اجرای انواع پروژه های تامین منابع مالی صادراتی، اعتبارسنجی خریداران خارجی، ارائه انواع پوشش ها و تضمین های دولتی فروش صادراتی بر اساس اعتبار و ضمانتنامه های مبتنی بر قرارداد را دارد. شایان ذکر است این صندوق با همکاری سازمان جهانی آنکتاد، به عنوان تنها شرکت بیمه اعتبار صادراتی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۵۲ تاسیس گردیده و به پشتوانه حمایت های مالی دولت و مجلس شورای اسلامی تاکنون بیش از ۲۵ میلیارد دلار در قالب انواع پوشش برای ریسک های سیاسی و تجاری صادرات و انواع ضمانتنامه های اعتبار ریالی و ارزی، به صادرکنندگان کالاها و خدمات و همچنین تولیدکنندگان و سرمایه گذاران ایرانی کمک کرده است. لذا ما در دپارتمان خدمات برون مرزی خود این توانایی را داریم که در کنار سایر خدمات تخصصی تحقیقات بازاریابی، به صادرکنندگان و تولیدکنندگان کشور عزیزمان کمک نماییم تا مشتریان خارجی خود را اعتبارسنجی نموده و با حمایت یک سازمان دولتی با کمترین ریسک ممکن، کالا و یا خدمت خود را صادر کنند و در صورتی که متحمل خسارت شدند بنا به نوع خسارت وارده و بعد از بررسی های واحد خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران، بین ۹۰ الی ۹۵ درصد خسارت خود را از این صندوق دولتی دریافت نمایند.

</span></p>

شماره تماس جهت مشاوره!