بررسی بیماری های رایج در بازاریابی!

بازاریابی نیز مانند هر حرفه ایی بیماری های خاص خود را دارد. گاهی این بیماری ها آن قدر حاد می شوند که دیگر با قرص هم درمان نمی شود و باید بستری شد تا بتوان علت بیماری را فهمید و آن را درمان کرد.استرس و فشار روحی. بسیاری از بازاریابان برای انجام فعالیت های بازاریابی خود به استرس دچار می شوند. اما بسیاری از آنان نیز نمی دانند که چرا این چنین استرس دارند و به همین علت به طور معمول سردرگم هستند. برای درمان این بیماری باید ابتدا با علت آن آشنا شوید. اگر بازاریابی با فشار روحی و استرس دست به گریبان است علت آن این است که، به طور همزمان بر روی چند موضوع مختلف کار می کند… شاید در وهله اول بگوید نه!

به عنوان مثال: من بین ساعت ۹ تا ۱۱ صبح تنها بر روی افزایش فروش محصولمان متمرکز هستم. در ظاهر بله ولی در باطن یا همان ضمیر ناخودآگاه، او ذهن خود را به سمت روش های تبلیغ محصول هم معطوف کرده است و ذهن درگیر بدون شک روح را هم درگیر می کند و در نهایت بازاریاب با استرس و فشار روحی زیادی دست و پنجه نرم می کند. پس اولین گام برای رهایی از این بیماری آن است که تنها و تنها در یک زمان مشخص بر روی یک موضوع کار کنید…

بیماری انفعال!

این از آن دست از بیماری هایی است که به اصطلاح خودمان می گوییم شخص از آن طرف بام افتاده است! دقیقا بر عکس بیماری بالا… این افراد بر روی کارهایشان هیچ کنترلی ندارند و بر عکس این کار است که آن ها را کنترل می کند. بازاریابانی که در فعالیت های بازاریابی خود با این بیماری دست به گریبان هستند بازاریابانی هستند که، تنها هنر آن ها واکنش نشان دادن است! چنین بازاریابی هیچ ابتکار عملی ندارد و تنها نقش یک فرمانبردار یا ربات را بازی می کند. علت این نوع بیماری در بازاریابی این است که، شخص بازاریاب هیچ خلاقیت و ابتکار عملی را از خود نشان نمی دهد. در واقع، رییس، مشتری، همکار، حتی تماس های تلفنی دفترش او را تحت کنترل دارند. برای رهایی از این نوع بیماری نیاز است که بازاریاب وارد دنیای خلاقیت شود و ایده پرور باشد! چنین شخصی می تواند از دام بیماری انفعال رها شود. بیماری های این حرفه بی شمار هستند. در مطالب بعدی در سایت آقای بازاریاب شما را با این بیماری ها بیشتر آشنا می کنیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media