با چی بریم سفر!, بزاززاده

با چی بریم سفر!

برای شروع هر سفری دو فاکتور حیاتی لازم است، اول عزم سفر داشتن(البته این شامل توانایی مالی هم می شود) و دومی انتخاب وسیله ای که ما را به نقطه دلخواهمان برساند؛ در این بین برای انتخاب وسیله سفر، گزینه های مختلفی روی میز است که در اینجا به ذکر برخی از آنها می پردازیم:

 • خودرو کرایه ای

در ایران ۸۰% سفرهای تفریحی و بین شهری مردم توسط خودرو های شخصی صورت می گیرد؛ خدمات خودرو کرایه ای بخش مهمی از منبع درآمد مناطق توریستی محسوب می شود.

 • اتوبوس

خدمات اتوبوس داخل شهری یکی از عمده ترین روش های سفر در کشورهای در حال توسعه و کمتر توسع یافته است. این روش به لحاظ عمومیت نزدیکترین روش به راه آهن است. اتوبوس معمولا توسط مسافران ارزان پسند، افراد سالخورده و یا درآمد محدود و کم تمایل نسبت به رانندگی مورد استفاده قرار می گیرد. اتوبوس هایی که به این منظور بکار می روند اغلب دو طبقه و مجهز به سیستم های صوتی جهت ارائه توضیحات مربوط به بخش های مورد بازدید به چند زبان زنده دنیا هستند که با هزینه پایین نقش مهمی رادر کنترل ترافیک مناطق توریستی ایفا می کنند.

 • راه آهن

راه آهن جزو ایمن ترین و عمومی ترین روش های سفر در دنیا و از جمله ایران است. ظهور خط آهن به قرن ۱۹ میلادی بر می گردد اما در اوایل قرن ۲۰ خط آهن نقش مهمی در توسعه توریسم ایفا کرد؛ با افزایش استفاده از خودرو شخصی تقاضا برای استفاده از قطار رو به کاهش نهاد اما به تدریج فرودگاه های پر ازدحام و بزرگره های شلوغ مردم را دوباره به سمت قطارها سوق داد. لازم به ذکر است این وسیله حمل و نقل برای طبقات متوسط و پایین کشورمان مناسب تر است.

 • کشتی

سفر با کشتی در ایران محدود می شود به جابه جایی توریست ها اغلب از بنادر جنوب کشور به جزایر جنوبی و معمولا ایرانی ها از کشتی برای جا به جایی از کشورمان به دیگر قاره ها استفاده نمی کنند؛ این در حالی است که این روش حمل و نقل در دنیا بسیا پر طرفدار است. تجربه یک سفر دریایی می تواند یکی از زیباترین خاطرات سفر در طول زندگی ما را به خود اختصاص دهد و از طرفی باید گفت سفر یا این وسیله به قصد رفتن به مقاصد توریستی جز وسایل لوکس و گران قیمت محسوب می شود.

 • هواپیما

استفاده ار خطوط هوایی دومین روش حمل و نقل عمومی توریست ها بعد از خودرو به خصوص در سفرهای بین المللی به شمارمی رود. سفر هوایی به واسطه سرعت و محدوده های مسافتی قابل پوشش به وسیله آن از جذابیت خاصی برخوردار است و از همین رو بیشترین تاثیر را بر توریسم نهاده است خصوصا در مناطق دور افتاده آسمان از مهم ترین راه های مسافرتی محسوب می شود. و ما را در کمترین زمان ممکن به نقاط دور دستی که تا به حال ندیده ایم می برد.

درباره نویسنده

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

0 دیدگاه روشن با چی بریم سفر!

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون

 • دورد بر شما،
  در ارتباط با ايران بيشتر از كدام يك استفاده شود بهتر است؟
  با سپاس

  • مینا جعفر صابونچی

   با سلام وسپاس از توجه شما
   در کشور ما تمایل اکثر مردم با توجه به فرهنگمان خودرو شخصی است اما راه آهن نیز از روش های امن وراحت برای اکثر ایرانیان است البته اگر سرعت ملاک سفرتان نباشد . موفق وسربلند باشید

 • سلام
  متن شما خیلی شیوا بود، امیدوارم با معرفی بهتر وسایل نقلیه در این سایت توسط شما، مردم بیشتر از آنها استفاده کنند.

  • مینا جعفر صابونچی

   با سلام خدمت شما دوست عزیز
   ممنونم که مطالب سایت را همراهی می کنید

 • سلام ممنون از مطلب کاملتون.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

سوالات خود را آنلاین بپرسید!