با بازاریابی دیجیتالی سود را به بالاترین سطح برسانید

با بازاریابی دیجیتالی سود را به بالاترین سطح برسانید

در هر کسب و کاری هدف های مختلفی تدوین می شوند که هر کدام از اهداف می تواند زیر شاخه های متعددی نیز داشته باشند. یکی از هدف های مهم در بیشتر تجارت ها کسب سود است و بازاریابی دیجیتالی می تواند با کسب سود ارتباط مستقیم و موثری ایجاد کند.

هنگامی که ایده ایی برای شروع تجارت خود پیدا می کنید؛ اولین کاری که می کنید این است که آیا این ایده می تواند سوددهی داشته باشد؟ بنابر این بررسی و محاسبه ی سود فعالیت هایی که قرار است انجام دهید بسیار مهم است. پس از این محاسبه این سوال پیش می آید که هزینه ی جذب مشتری چه قدر است؟ در این مرحله بازاریابی دیجیتالی می تواند به کاهش هزینه های جدب مشتری شما کمک شایانی نماید.

مشتریان

مشتریان دو دسته هستند: بالقوه و بالفعل. اما جذب مشتری بالقوه همیشه سخت تر است. بازاریابی دیجیتالی بر این فرض استوار است که قرار نیست که مشتریان بالقوه حتما به دفتر کار شما بیایند و یا با خطوط تلفن با شما ارتباط بگیرند. بلکه این صاحب کسب و کار است که باید راهی برای بهینه شدن معرفی کسب و کارش به مشتری بیاید به طوری که هزینه های این معرفی بیشتر از درآمد حاصله نشود. بازاریابی دیجیتالی می تواند هم هزینه های معرفی را کاهش دهد و هم سود را به طرز شگفت انگیزی افزایش دهد.

روش های جذب موثر

بازاریابی دیجیتالی می تواند شامل دسته بندی های مختلفی شود؛ از شبکه های اجتماعی تا ایمیل، سایت و… اما مهم ترین دستاورد این نوع بازاریابی، ارزان بودن آن نسبت به سایر روش های بازاریابی است. بازاریابی دیجیتالی هزینه های جذب مشتری را به فرصت های مناسب بدل می کند و باعث سودآوری و رشد می شود. بازاریابی دیجیتالی با توجه به دامنه ی گسترده ایی که دارد سبب می شود شما دایما کسب و کار خود را به مشتریان خود معرفی کنید و این تکرار سبب می شود حس وفاداری در مشتریان بالفعل شما ایجاد شود و در نهایت به تکرار خرید از کسب و کار شما روی آورند. با ابزار های بازاریابی دیجیتالی می توانید مشتریان بالقوه را مکررا با تجارت و حرفه ی خود آشنا کنید و در آن ها حس ترغیب به خرید را ایجاد نمایید.

بازاریابی دیجیتالی به طور همزمان هم بر روی مشتریان بالفعل تمرکز می کند و هم به مشتریان بالقوه توجه می کند. این جهت گیری ها در بازاریابی دیجیتالی می تواند در نهایت شما را به همان اهداف طرح ریزی شده در آغاز کسب و کارتان هدایت کند و برای شما بسیار مفید و سود ده باشد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media