۱۷ شهریور, ۱۳۹۷

چگونه با بازاریابی اسلامی بر اقتصاد جهانی تاثیر گذار باشیم؟

در مطالب گذشته در سایت مستر ویزیتور در ارتباط با مفهوم بازاریابی اسلامی مباحثی بیان شد. این مطلب قصد داریم به تاثیر گذاری بازاریابی اسلامی بر اقتصاد جهانی بپردازیم.

بازاریابی اسلامی به دلایل متعددی می تواند بر اقتصاد جهانی تاثیر گذار باشد:

مسمانان حدود ۵/۱ از جمعیت جهان را به خود اختصاص می دهند بنابر این اگر جمعیت مسمانان از شیوه هایی در بازاریابی استفاده کنند که بر مبنای تعالیم اسلامی باشد می توانند بر اقتصاد جهانی تاثیر گذار باشند. در مفاهیم اسلامی در حوزه ی اقتصادی تعالیمی مبنی بر حلال یا حرام بودن معاحملات وجود دارد که این مفاهیم با اشاعه ی بازاریابی اسلامی گسترش می یابد.

تاثیر گذاری مسلمانان بر اقتصاد جهانی با قدرتمند شدن آنان از طریق ثروت های نفتی آنان روز به روز در حال گسترش است. و همین امر سبب می شود که تفکرات اقتصاد اسلامی بتواند اقتصاد جهانی مبنی بر عرف های صرفا مالی را تحت تاثیر قرار دهد.

برای تاثیر گذاری بازاریابی اسلامی بر اقتصاد جهانی می توان از سرمایه گذاری های خارجی مسلمانان نیز استفاده کرد. زیرا سطح سرمایه گذاری مسلمانان در بازار های جهانی در حال افزایش است.

یکی از روش های دیگر بر اقتصاد جهانی که با بازاریابی اسلامی صورت می پذیرد استفاده از اتحادیه ی بازرگانی مسلمانان است که می تواند با توجه به جمعیت و حجم مبادلات جامعه ی مسلمان تاثیرات شگرفی را بر اقتصاد جهانی بگذارد.

بازاریابی اسلامی با توجه به در نظر گرفتن مباحث اخلاقی در کنار مباحث مالی می تواند بسیار موفق تر از اقتصاد کنونی جهان که تنها مبتنی بر تفکرات مالی محض و بدون اخلاقیات است تاثیر گذار باشد. مباحثی که در این نوع از بازاریابی مطرح می شود هم مرتبط با نیاز های مادی جامعه ی بشری است و هم نیاز های معنوی جامعه را پوشش می دهد به همین دلیل بازاریابی اسلامی به مراتب جهان شمول تر از سایر روش های و تفکرات جاری در بازاریابی است.

با استفاده از این نوع از بازاریابی هم اقتصاد جوامع مسلمان و هم اقتصاد کلی جهان می تواند رشد بهتری داشته باشد کما این که امروزه تفکراتی در حوزه ی این نوع بازاریابی در بعضی از بانک های اروپایی متداول شده است.

برای آشنایی بیشتر با این مبحث جذاب مطالب سایت مسترویزیتور را به صورت دوره ایی دنبال نمایید.

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.