من یک بازاریاب تازه کارم پس باید!!!

اگر یک بازاریاب تازه کار هستید و در اول راه! بسیار طبیعی است یکسری باید و نباید ها به شما هجوم بیاورد اما اصلا نترسید؛ راحت به شما بگوییم بازاریابی یعنی همین… ما در این مطلب با همراهی شما به مرور باید و نباید های یک بازاریاب تازه کار می پردازیم.

  • پیوسته با سایر کارکنان در سایر بخش ها در ارتباط باشید. شما یک بازاریاب هستید پس دور خودتان دیوار چین نکشید. شما باید بدانید پیرامون شما شرایط به چه شکل است و با اطلاعاتی که از بخش های مختلف به دست می آورید می توانید برنامه ریزی بهتری، برای فعالیت خود داشته باشید.
  • همیشه به روز باشید، کتاب های کاری مرتبط بخوانید، نرخ ارز را دنبال کنید، بهتر است کمی هم از بازر سهام سر دربیاورید؛ و… خُب ناسلامتی شما یک بازاریاب هستید و اگر از این اطلاعات ولو اندگ هم چیزی ندانید واقعا فاجعه است!
  • بازاریاب خوب مسئولیت پذیر است. در واقع مسئولیت پذیری باید به فرهنگ کاری و شخصی شما تبدیل شود. حرفه بازاریابی جایی برای افراد بیخیال و بی مسئولیت نیست. اگر قولی به مشتری و مدیران بالادستی داده اید عمل کنید. در ضمن اگر اشتباهی هم انجام دادید از قبول آن فرار نکنید و مسئولیت کار خودتان را بپذیرد و زمین و زمان را مقصر نکنید!
  • اگر بازاریاب آینده نگری باشید باید تیم سازی کنید. بــــــــــللللله؛؛؛ بودن یک تیم بازاریابی در سازمان و شرکت خیلی خیلی بهتر از وجود یک بازاریاب منفرد است. تیم یعنی بودن تنوع عقیده و تبادل مفید اطلاعات. پس به این مسئله هم فکر کنید زیرا موفقیت تیمی به نفع شما و سایر افراد و سازمان و شرکت است.
  • اگر می خواهید بازاریاب حرفه ایی شوید، به قول خودمان گفتنی در انجام تصمیاتتان دِل دِل نکنید. فرض کنید پس از کلی بررسی بازار و رقبا قصد دارید یک تصمیم مهم برای فعالیت های بازاریابی بگیرید اما، در همین مرحله اگر تزلزل کنید میدان را به رقبا واگذار می کنید. اگر به مفید بودن فعالیتی پس از بررسی های لازم یقین کسب کرده اید تصمیم بگیرید و اجرا کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  


 

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media