۲۲ اسفند, ۱۳۹۷

بازاریابی گردشگری در کویر لوت اسرار آمیز ایران…!!!

بازاریابی گردشگری تنها در موزه ها و یا جنگل و دریاها خلاصه نمی شود، گاهی باید بازاریابی گردشگری را در کویر جستجو کرد! کشور ایران دارای کویر های بزرگ و زیبایی است. یکی از این کویر ها؛ کویر لوت است…

کویر لوت از بزرگ ترین کویر های جهان و ایران است. این کویر زیبا به تنهایی ده درصد از خاک پهناور ایران را تشکیل داده است. شگفتی های کویر لوت آنچنان زیبا است که سبب شده است این کویر پهناور در میراث جهانی یونسکو ثبت شود. جاذبه های گردشگری در کویر لوت پایان ندارد!!! اما با این همه زیبایی کمتر پیش آمده است ایرانیان این کویر را برای گشت و گذار انتخاب کنند چه رسد به این که برای رونق بازاریابی گردشگری خود بخواهند در این منطقه فوق العاده گردشگر خارجی نیز جذب کرده و بازاریابی گردشگری ایران را متحول کنند. برای این که بتوانید بازاریابی گردشگری را در کویر لوت رونق دهید ابتدا باید با زیبایی های این کویر و موقعیت آن آشنا شوید.

این همه همسایه!!! ولی باز هم غریب…

این کویر زیبا با استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و یزد همجوار است. کویر لوت و ارتباط گسترده ایی که با استان های همجور خود دارد می تواند بر بازاریابی گردشگری این استان ها نیز تاثیر گذار باشد. در حالی با این وجود این استان های همجوار هنوز هم غریب است!

گودترین و بکرترین منطقه کشور!

کویر لوت حداقل ۱۹۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. در واقع این مکان یکی از گودترین مناطق فلات ایران است. باد های موسمی ریخت شناسی کویر را زیباتر کرده اند به طوری که شما با پا گذاشتن بر پهنه کویر لوت احساس می کنید صدای کاروان ها و شتر ها را از دل تاریخ ایران می شنوید. ریخت شناسی زیبای کویر می تواند بر جذب توریست و بازاریابی گردشگری تاثیر مثبت داشته باشد.

کلوت ها شبحی از شهر های تاریخی…

کلوت های کویر لوت بسیار زیبا هستند. این کلوت های زیبا نوعی تغییر در ریخت شناسی کویر هستند که از دور مانند شهر های تاریخی از دل شن ها سر به فلک کشیده اند و تاثیر مثبتی بر بازاریابی توریسم این منطقه دارند. واژه کلوت واژه ایی بلوچی است. این واژه از دو واژه کلو لوت تشکیل شده است که به معنای شهر لوت است. در شهر های کویری ایران از کلاته به معنای آبادی یاد می کنند و شاید ریشه واژه کلوت از همین تفکر نشات گرفته باشد.

بازاریابی گردشگری در کلوت های کویر لوت هنوز دست نخورده است. افراد اندکی این کلوت ها را مشاهده کرده اند. این کلوت های زیبا می توانند پیشگامان رونق صنعت گردشگری در کویر لوت باشند…

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.