کویر های ایران، این میزبان های ساکت و صبور بازاریابی گردشگری که سالیان سال است جلوه های زیبای آن ها بین کاخ های باشکوه ایرانی، موزه های پر نقش و لعاب کشورمان، جنگل های البزر و زاگرس و دریاهای نیگون خزر تا خلیج فارس و عمان، بدون اندک توجه ایی تشنه ی پذیرایی از گردشگران خارجی و داخلی است…

بسیاری از افراد بازاریابی گردشگری در ایران را با هر عاملی پیوند می دهند به جز کویر های کشورمان! یا به قول بعضی ها مگر کویر های لم یزرع ایران چه زیبایی دارند که بشود از طریق آن ها جذب گردشگر کرد؟؟؟

 

زیبایی های بازاریایی گردشگری در کویر…

  • کویر ها، موهبت های خدا بر روی زمین هستند. سکوت و آرامش مطلق کویر به دور از تلاطم های زندگی لوکس و مدرن شهری می تواند نقش مهمی در رونق بازاریابی گردشگری داشته باشد. چند سالی است که کشور های حاشیه خلیج فارس از بیابان های لم یزرع خود به بازاریابی گردشگری کشورشان رونق داده اند در حالی که ایران با کویر های زیبایی که ثبت جهانی شده اند اندک توجه ایی به این مناطق ندارد. عوامل زیادی هستند که بشود با استفاده از آن ها از دل کویر هایمان به بازاریابی گردشگری رونق ببخشیم.
  • آسمان پُرستاره و زیبای کویر از مناظری است که اگر شخصی یک بار در زندگی اش آن را ببیند عاشقش می شود. افرادی که به کویر سفر کرده اند احتمالا با آسمان شب کویر هم آشنا هستند جایی که می شود دست های خود را به راحتی به آسمان برسانید و تا ستاره های آسمان تنها یک قدم فاصله دارید.
  • موزاییک های شنی کویر و کریستال های نمکی آن هم یکی دیگر از زیبایی هایی است که می شود بازاریابی گردشگری را به کمک آن متحول کرد. شن های نرم و گرم کویر یکی از بهترین زیبایی هایی است که می شود در دنیا از وجود آن ها لذت برد. این شن های نرم می توانند تمام انرژی های منفی را از بدن شما جذب و در دل کویر جای دهند. البته بدون کفش…
  • یکی دیگر از زیبایی های کویر های کشورمان در جهت رونق بازاریابی گردشگری، شتر سواری است. درست مانند زمانی که در کنار ساحل اسب سواری می کنید؛ شتر سواری در کویر نیز می تواند لذتی دو چندان را برای شما به ارمغان بیاورد.
  • روستا های مجاور به کویر با خانه های تاریخی و خشتی نیز یکی از مناظر بدیع در بازاریابی گردشگری کویر است.

 

در مطالب بعدی به معرفی کویر های زیبای ایران و تاثیر شگرفشان در بازاریابی گردشگری بیشتر خواهیم پرداخت.

«”اما، آنچه در کویر زیبا می روید خیال است…، این تنها درختی است که در کویر خوب زندگی می کند. خیال این تنها پرنده نامرئی، که آزاد و رها همه جا در کویر جولان می دهد. راه تنها به سوی آسمان باز است، آسمان کشور سرسبز آرزوها، چشمه مواج و زلال نوازش ها، امید ها و انتظار، انتظار… آسمان کویر سراپرده ملکوت خداست!” هبوط در کویر_دکتر علی شریعتی»

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.