Skip to main content

بازاریابی گردشگری : جاذبه های گردشگری مالزی ۳

بازاریابی گردشگری : جاذبه های گردشگری مالزی ۳

در ادامه سلسله مطالب بازاریابی گردشگری که درباره کوالالامپور صحبت شد، اینبار به توصیف جاذبه های گردشگری جزیره زیبای لنکاوی می پردازیم…

جزیره لنکاوی

لنکاوی٬ مجمع الجزایری متشکل از حدود صد جزیره است و در نقطه ای که تنگه مالاکا با آبهای دریاهای آندامان برخورد می کند٬ واقع شده است. ‍”جواهر کده” که رسماً با نام لنکاوی شناخته می شود، در سواحل شمال غربی مالزی قرار دارد. بزرگترین این جزایر٬ جزیره پولائو لنکاوی است که جزیره افسانه ای لقب گرفته است و نام مجمع الجزایر نیز از همین جزیره گرفته شده است.
لنکاوی محلی برای دوستداران طبیعت است. سواحل بسیار آن، درختان استوایی همیشه بهار و جنگل های بارانی اش، پناهگاهی امن برای حیات وحش محلی و جانداران دریایی به شمار می رود.

آب و هوای لنکاوی

لنکاوی باران های گاه به گاه و آسمان ابری دارد و آب و هوای آن هیچ موقع بد نیست. لنکاوی به طور کلی دارای بیشترین بارش بین سپتامبر تا اکتبر و متأثر از بادهای موسمی است. با این حال، باران تاثیر منفی روی آب و هوای آن نمی گذارد و دریای اطراف آن نسبتاً آرام است.

جاذبه های گردشگری و تفریحی لنکاوی

پارک سونگای کیلیم

پارک طبیعی کیلیم دروازه طبیعی به این جهان بدیع است. این پارک مساحت بزرگی دارد و در آن جنگلهای درخت شاه پسند استوایی که کاملاً مورد توجه و مراقبت قرار گرفته اند. در کنار سواحل سفید رنگ منحصر به فرد و تالابهای زمردین در کنار هم قرار گرفته اند . در آنجا همچنین به صخره فیل و باغ های معلق برخورد می کنید.

پارک دریایی پولائوپایار

از نقاط جذاب این مکان باغ مرجان در زیر دریاست که با مرجانهای نرم و رنگارنگ پوشیده شده است. بخش شمالی تنگه مالاکا را تشکیل می دهد.

دهکده‌ی شرقی

دهکده‌ی شرقی لنکاوی دهکده‌ای بسیار زیبا در خلیج بورائو است. این دهکده که شبیه دهکده‌های کهن آسیایی است دارای رستوران‌ها، رام کنندگان مارها، مراسم شعبده‌بازی، اجرای موسیقی‌های زنده‌ی محلی، کف‌بینی، نقاشی و کایت بازی است. در این دهکده از جذاب‌ترین تفریحات لنکاوی یعنی فیل‌سواری امکان‌پذیر است.

جزیره پنانگ

پنانگ نام یکی از استان‌های جزیره‌ای کشور مالزی است. این جزیره در شمال غربی سواحل مالزی قرارگرفته است و به مروارید شرق و بهشت غذای مالزی معروف است. نام جزیره‌ی پنانگ از نوعی درخت خرما بانام پالائو پینانگ گرفته‌شده است. کاپیتان فرانسیس لایت در سال ۱۷۸۶ میلادی ، نام این جزیره‌ی زیبا را جزیره‌ی شاهزاده‌ی ویلز گذاشته است. بزرگ‌ترین شهر و مرکز استان جزیره‌ای پنانگ مالزی، جورج تاون نام دارد.

در این استان بناهای تاریخی بسیار زیبایی وجود دارد ازجمله کلیساهای قرن نوزدهم، معابد، مساجد و خانه‌هایی که از پیش از جنگ جهانی دوم به یادگار مانده‌اند. این جزیره‌ی گردشگری به دلیل زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی و آب و هوایی نسبت مناسبی که دارد سالانه پذیرای تعداد بسیار زیادی از گردشگران و جهانگردان سراسر دنیاست.

برخی جاذبه های پنانگ مالزی

پل پنانگ

پل پنانگ یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان است که هشت هزار و چهارصد متر طول دارد. این پل که بر روی دریا ساخته‌شده است، جزیره‌ی پنانگ را به جزیره‌ی سیران متصل می‌کند. این پل نمایی بسیار زیبا از پنانگ را به نمایش می‌گذارد.

تپه ی پنانگ

این تپه‌ از مناظر طبیعی و زیبای شهر است که چشم اندازه‌ای بسیار زیبایی از شهر جورج تاون را ارائه می‌دهد. زیبایی‌های این تپه و چشم اندازه‌ای آن در شب‌ها بسیار زیباتر و رؤیایی تر می‌شود.

قلعه ی کورن والس

هدف این قلعه حفاظت از لنگرگاه در مقابل حملات احتمالی فرانسویان بوده است. امروزه گردشگران در این قلعه شاهد گالری وسایل باستانی، تئاتر هوای آزاد، پارک و مرکز آثار دستی می باشند.

معبد خو کونگسی پنانگ

خوکونگسی معبد مستحکم چوبی است که بزرگترین مجتمع عبادتی پنانگ را تشکیل می دهد و از بهترین جاذبه های گردشگری پنانگ و جاذبه های مالزی است. این ساختمان از جهت معماری و هنری ارزش فراوان داشته است، ولی سقف آن به این دلیل سوزانده شد که مشابه سقف قصر امپراطور چین بود.

نویسنده: خانم معصومه اسماعیل زاده، دانشجوی کارشناسی مدیریت صنعتی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!